15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - VfB Stuttgart

2 : 0 (1 : 0)

Na zápas 3.kola Bundesligy, ktorý je zároveň generálkou na prvý zápas skupinovej fázy Ligy majstrov, nastupujeme v základnej zostave:
Neuer - Boateng, Dante, Badstuber - Lahm, Alonso, Alaba, Bernat - Müller, Lewandowski, Götze.

5min - strelu Müllera chytá brankár Ulreich.
11min - Lahm vysúva prihrávkou za obranu Lewandowského, brankár hostí je ale pri lopte skôr.
15min - Götzeho strelu z hranice šestnástky vyráža brankár hostí a následne po centri Boatenga vyráža aj gólovú strelu Müllera.
16min - držanie lopty 62%-38% v náš prospech.
18min - po Leitnerovom rohovom kope hlavičkuje
Rüdiger tesne vedľa bránky.
27min -
1 : 0 Romeu vidí ŽK za faul na Bernata. Alonsov priamy kop odvracia obrana hostí iba ku Götzemu a ten prestrelí všetko, čo mu stojí v ceste.
31min - po Leitnerovom rohovom kope hlavičkuje
Rüdiger opäť tesne vedľa bránky.
37min - Müllerovi v dobrej pozícii zabráni zakončiť Rüdiger. Následne sa pri odkope lopty zraní Badstuber a tak ho po chvíli strieda Gaudino. Prvotné informácie hovoria z natiahnutom svale bez pretrhnutia.

53min - Alabov center tiesnený Müller zle trafí a následne sa Lewandowski točí s loptou okolo obrancu, zakončí ale nepresne.
60min - Alabova strela letí vedľa bránky.
61min - Alonso vidí ŽK za faul na Harnika.
68min - Götzeho strieda Ribéry.
69min - Gentnera strieda Gruezo.
71min - Wernerova strela letí vedľa bránky.
72min - Ribéry prihráva Alonsovi, ktorého strela trafí brvno a následná dorážka Lewandowského mieri do tyče.
80min - Alabov priamy kop letí do náručia brankára Ulreicha. Hostia striedajú Leitnera za Maxima.
81min - po priamom kope hostí letí Rüdigerova hlavička vedľa bránky.
85min -
2 : 0 Lewandowski krásnou prihrávkou nachádza Ribéryho a ten šikovne podstrelí brankára hostí.
86min - Lewandowského strieda Pizarro.
90+1min - Kostič vidí ŽK za bránenie v rozohrávke priameho kopu.
90+2min - Pizarro prihráva Ribérymu, ten sa snaží prehodiť brankára, toho ale na bránkovej čiare zastúpi stopér hostí. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Dominovali  sme celý zápas, mali sme veľa kontaktu s loptou, ale mali sme problém s prechodom po bokoch. Sme vždy radi, keď vyhráme."

Xabi Alonso: "Bolo to únavné. Samozrejme, že sme zvládli hru, ale až do prvého gólu bolo pár minút, ktoré neboli tak dobré. V druhej polovici sme sa snažili. Po 2 : 0 sme už boli trochu pokojnejší. Bolo to ťažko vybojované víťazstvo. Potrebujeme trochu viac času na zlepšenie, ale v popredí sú tri body."

Franck Ribéry: "Pre mňa osobne bolo dôležité to, aby som bol s tímom. Som rád, že som dnes mohol trochu hrať a rovnako za gól. Pre tím bolo dôležité, že sme získali tri body."

Armin Veh (tréner VfB Stuttgart): "Boli sme celkom dobrí, hráči bojovali. Snažili sme sa narušiť čo najskôr rozohrávku a to sa nám celkom darilo. V druhej polovici sme sa stále snažili prísť s protiútokmi, ktoré nám ale nevychádzali. Proti Bayernu nebudete mať nikdy veľa šancí. V posledných 30 minútach nám už chýbalo presvedčenie, pretože aj tam sa musí pracovať. 2 : 0 bolo samozrejme rozhodnutie. Celkovo možno povedať, že víťazstvo Bayernu bolo zaslúžené."

Martin Harnik (VfB Stuttgart): "Nemáme nič. Statočne sme bránili a mali ako vždy v Mníchove malé držanie lopty. Bayern hral v pohode a keď mal šancu, využil ju. Keď sme mali loptu, príliš skoro sme ju stratili."

Moritz Leitner (VfB Stuttgart):
"V Mníchove, je ťažké dávať góly. Snažili sme sa hrať statočne. To sa podarí niekedy lepšie, niekedy menej. Myslím, že sa musíme pripraviť na ďalší zápas a pridať plyn."