15:30
Bay Arena Leverkusen

Bayer Leverkusen - FC Bayern

2 : 0 (0 : 0)

V 24.kole Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku Bayeru Leverkusen. Na zápas nastúpilo mužstvo v základnej zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Gustavo, Alaba - Kroos, Müller, Robben - Gomez.

2min - strelu Alabu po Müllerovom centri vyráža domáci brankár Leno, dorážka Kroosa už mieri vedľa bránky.
3min - slabú strelu Gomeza chytá domáci brankár.
8min - Robbenovu strelu zblokuje domáca obrana, lopta sa odrazí späť k Arjenovi ten ale preváha moment na strelu aj na prihrávku lepšie postavenému Müllerovi, ktorého strelu následne domáca obrana už zblokuje.
9min - Schürleho strela vedľa našej bránky.
13min - Robbenovu gólovú strelu vytláča brankár Leno na roh.
27min - Kießlinga v samostatnom nájazde vychytá Neuer, ale prípadný gól by aj tak neplatil, Kießling bol podľa postranného rozhodcu v offside.
29min - sme svedkami veľkej hádky medzi Boatengom a Müllerom, oddeľovať ich musia spoluhráči. Nie je jasné, z čoho hádka vznikla.
30min - Schürleho slabú strelu chytá Neuer.
40min - Gomez obíde brankára Lena, gólu do prázdnej bránky v poslednej chvíli zabráni domáci kapitán Friedrich.
43min - Neuer sám zoči-voči vychytá Schürrleho.
45min - hlavný rozhodca odpíska koniec 1.polčasu.

46min - striedanie v domácom mužstve. Odchádza Friedrich a prichádza Derdiyok.
51min - center Robbena je pre Gustava privysoký.
58min - Robbenovu gólovú strelu vytláča brankár Leno na roh.
61min - striedame. Gomeza strieda Ribéry.
63min - Reinartz v obrovskej šanci a tiesnený Lahmom, zle trafí loptu a prestrelí našu bránku.
65min - ŽK pre Boatenga po faule na Schürrleho.
66min - Neuer zle vybehne na boxovanie lopty, po následnej šanci, ktorá vznikne, famóznym zákrokom vychytá Kießlinga. Toprak vidí ŽK.
67min - hlavičkové zakončenie Kießlinga chytá Neuer.
68min - Schürrleho strelu spoza šestnástky boxuje dobre postavený Neuer.
74min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Olič.
78min - zo zblokovanej strely Ribéryho spoza šestnástky, je iba roh.
80min -
1 : 0 Neuer podbehne centrovanú loptu, ktorú zo zadnej tyče posiela Derdiyok, späť pred bránku a odtiaľ ju nikým nekrytý Kießling posiela do úplne odkrytej bránky.
82min - striedajú obe mužstvá. Domáci Schürrleho za Bellarabiho. Naši Müllera za Petersena.
84min - Gustavo vidí ŽK po faule na Kadleca.
89min - domáci striedajú. Odchádza Augusto a prichádza Rolfes.
90min -
2 : 0 Po rýchlom protiútoku a prihrávke Castra posiela Leverkusen do dvojgólového vedenia Bellarabi.
90+4min - Rafinha vidí ŽK po faule na Bellarabiho, následne hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Začnem vysvetlením stručného oznamu, ktorý bol na hlavnej stránke po ukončení stretnutia. Pre tých, ktorý ho nevideli ho sem pre istotu prekopírujem: ("report zo stretnutia pribudne až nazbieram chuť, silu a inšpiráciu resp. slová ktorými ho napísať...Ďakujem za pochopenie." Maťaš). Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu, som naozaj ostal sedieť pred televízorom, ktorý som už nevnímal a nechápavo som krútil hlavou. Hlavou plnou nezodpovedaných otázok typu: prečo? ako? kvôli čomu? Otázky sa miešali s negatívnymi emóciami typu: sklamanie, hnev, zlosť a najviac asi bezmocnosť... K tomu všetkému sa pridali nazvem to veľmi slušne a odborne gastrointestinálne problémy...Po miernom opadnutí týchto ťažkostí, som sa rozhodol, že dnešný report napíšem bez záverečného zhodnotenia zápasu, keďže minutáž píšem počas zápasu a je vlastne hotová spolu zo záverečným hvizdom. Na koniec som svoje rozhodnutie opäť zmenil. Nechcel som vás "skalných" pripraviť o zhodnotenie (možno ste niektorý z vás zdieľali podobné pocity. Minimálne o jednom viem, však Robo?) a jednak sa mi možno aspoň trochu podarí "vypísať " sa z pocitov, aj keď viem, že to celé bude doznievať ešte pár dní...Skúsim teda najprv tradične opísať zápas. Už v 2min sme mohli ísť do vedenia, so strelou Alabu si však domáci brankár Leno poradil. V 8min si Robben tradične "zasóluje" a preváha tým správny okamih na strelu aj prihrávku na lepšie postaveného Müllera. Za domácich si strelecký pokus pripíše Schürle. V 13min už Robben posiela gólovú strelu, brankár Leno však inkasovať odmieta a strelu vyráža. V 27min domáceho Kießlinga v jeho samostatnom nájazde vychytá Neuer a nachytá postranný rozhodca v celkom spornom offside. V 29min sme svedkami udalosti, aké v našom mužstve veru zvyknutý nie sme, ale aj táto udalosť o niečom napovedá. Na ihrisku sa do seba neuveriteľným spôsobom pustia Boateng s Müllerom, pričom k fyzickému kontaktu nedôjde len preto, že "kohútov" od seba oddelia spoluhráči. Podľa nemeckých médií sa konflikt začal po tom, čo Boateng nakričal na Müllera, že sa po útočení nevracia späť, pričom podľa komentátora SKY Marcela Reifa, ktorý sa snažil pri spomalených záberoch odčítať z Boatengových pier, mal Jerôme Thomasovi povedať: "Ty ešte spíš!" Úsudok nech si urobí každý sám... V 40min Gomez krásne obíde domáceho brankára a posiela loptu do opustenej bránky domácich, keď sa za prekonaným Lenom z ničoho nič objaví Manuel Friedrich a odkováva loptu do bezpečia. V 45min majú tutovku domáci, Schürrleho vychytá Manuel Neuer. Prvý polčas sa končí a domáci po prestávke posielajú na miesto Friedricha do hry Derdiyoka. V 51min na Robbenov center nedosiahne Gustavo. V 58min vytláča Leno na roh ďalšiu Robbenovu gólovku. V 61min striedame aj my a nech sa na mňa nikto nehnevá, ale tomuto striedaniu som ja neporozumel. Tréner Heynckes sťahuje z ihriska Gomeza a na jeho miesto prichádza Ribéry. V tejto chvíli pri našom typickom rozostavení (ktoré hráme od príchodu trénera Heynckesa 4-2-3-1) hráme vlastne bez útočníka. Thomas Müller ním síce je, bol a bude a bol to logicky on, kto sa mal posunúť na hrot, ale Thomas rozhodne nie je typ hrotového útočníka a na tejto pozícií nikdy nehral. Aby sme sa rozumeli, v žiadnom prípade nechcem akokoľvek znižovať kvality Thomasa Müllera, len som tým chcel povedať, že je to ako postaviť Tymoshchuka na stopérske miesto. Rovnako ponechávam priestor, nech si urobíte vlastný názor. V 63min neinkasujeme len vďaka tomu, že Reinartz loptu zle trafí. V 66min Neuer zle vybehne na centrovanú loptu. Pri šanci ktorá týmto vznikne však famóznym zákrokom vychytá Kießlinga a napráva svoju chybu. V tejto chvíli ma napadol výkrik z jednej pesničky súčastnej slovenskej rapovej jednotky Majka Spirita: "mám to". Myslel som si totižto, že už mám muža zápasu. Hovoril som si, že aj napriek gólu ktorý strelíme to bude Manuel. No ako sa hovorí, ak chceš boha rozosmiať, povedz mu svoje plány, nás čakalo posledných 25min a najmä moje trpké precitnutie do reality. V 67min hlavičkové zakončenie Kießlinga chytá Neuer. 68min Manuel boxuje Schürrleho strelu spoza šestnástky a ja si stále hovorím Spiritove "mám to". V 74min striedame Kroosa za Olič. Huráááá, už máme aj útočníka. V 78min zblokuje domáca obrana strelu Ribéryho na roh. Prichádza však 80min, Neuer podbehne centrovanú loptu, ktorú zo zadnej tyče posiela Derdiyok, späť pred bránku a odtiaľ ju nikým nekrytý Kießling posiela do úplne odkrytej bránky. "Mám to" neviem ani zašepkať. 82min a striedanie v oboch mužstvách. Zaujímavejšie je v tom našom. Müllera strieda Petersen a mi máme na ihrisku dvoch hrotových útočníkov. Vzácna chvíľa...V 90 min, keď už hru úplne otvoríme v túžbe za bodom, domáci pohotovo využijú našu chybu a po rýchlom protiútoku a prihrávke Castra, nás definitívne do kolien zráža Bellarabi. Mimochodom skuste si tipnúť kto sa snažil šprintom od polovice ihriska stíhať strelca gólu. Kto videl vie, kto nevidel by uhádol až na posledný pokus. Bol to Arjen Robben...V 4min nadstaveného času si ešte flustráciu zo zápasu, na strelcovi druhého gólu vyventiluje Rafinha, za čo vidí ŽK a je po zápase. Ako tak pozerám, na to, že sa mi nechcelo písať, som toho dal celkom dost heh. Preto už zápas nejdem rozsiahlejšie hodnotiť, najlepšie to aj tak vystihol po zápase Christian Nerlinger, ktorý okrem iného povedal: "Sme hlboko sklamaní. V prvom polčase sme si vytvorili šance na tri zápasy. Mužstvu nemožno uprieť nasadenie a vôľu." Ani ja v podstate po dnešnom zápase, okrem premieňania gólových príležitostí, nemôžem nič mužstvu vytknúť, aj Neuer urobil chybu až potom, čo zabránil minimálne 3 gólom. Žiaľ tieto výkony a hra na bodovanie v dôležitých zápasoch momentálne jednoducho nestačia. Okrem pohody, ktorá by zaiste prišla z dobrými výsledkami, tomu žiaľ ešte stále niečo chýba...Neriešme titul a nezmyselnú naháňačku s Dortmundom, neriešme nezmyselné musíme v prípade finále Ligy majstrov v našom domovskom stánku, riešme nasledujúci zápas a potom ten ďalší a ďalší. Môžno budeme na konci prekvapený výsledkom. Snáď to nebude dlho trvať a chlapci budú môcť vykríknuť: "Máme to!" Čo sa týka mňa a verím, že aj vás všetkých čo sem na tento web chodíte, aj v dobrom aj v zlom nestrácame nádej, veríme, fandíme a sme samozrejme duchom s chlapcami... "für immer". Ďalší zápas odohráme nasledujúcu sobotu 10/03/2012 o 15:30 v Allianz Arene proti 1899 Hoffenheim.

Christian Nerlinger:
"Sme hlboko sklamaní. V prvom polčase sme si vytvorili šance na tri zápasy. Musíme využiť takéto príležitosti, potom je zápas určite iný. V druhom polčase sme boli príliš netrpezlivý. Strácali sme loptu, dali priestor k protiútoku Leverkusenu a ony to dvakrát využili. Mužstvu nemožno uprieť nasadenie a vôľu. V tento deň nemáme hovoriť o titule, musíme nejako dostať momentálnu slabosť pod kontrolou."

Juppé Heynckes:
"V prvom polčase sme preukázali vynikajúcu hru a mal ale naše obrovské príležitosti neskončili v sieti. To je jadro, ktoré je súčasťou nás v túto chvíľu. A ak nevyužijeme takéto šance na kodovanie, tak to môže byť kontraproduktívne - to bolo dnes. Pre nás všetkých je to sklamanie."

Robin Dutt (tréner Leverkusen): "V prvých 20 minútach sme mali naozaj šťastie. Bayern bol herne oveľa lepší a vytvoril si obrovské šance. V druhom polčase sme potom prešli na rozostavenie 4-4-2 a Bayern už pri tvorbe hry nebol tak dominantný. Tím chcel vyhrať za každú cenu. Pretože v druhej polovici, to bolo absolútne zaslúžené víťazstvo."

Stefan Kießling (Leverkusen): "Bayern mal tiež šance, ale my sme tie svoje využili. Sme radi, že sme mohli ukázať, čo vieme. Teraz sme na správnej ceste, ale budeme musieť ďalej tvrdo pracovať."

Gonzalo Castro (Leverkusen):
"Mali sme šance, Bayern mal šance, obaja sme hrali dobrý futbal. V druhom polčase sme s trochou šťastia a väčšou silou vôle zápas vyhrali. Oba tímy si dnes zaslúžili vyhrať."