NP finále - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Reporty > jar 2012/2013


Nemecký pohár

finále

sobota
01/06/2013
20:00
   Olympiastadion Berlin

     

FC Bayern - VfB Stuttgart

3 : 2 (1 : 0)Na posledný zápas sezóny 2012/2013, ktorým je finálový zápas Nemeckéhopohára proti VfB Stuttgart nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, van Buyten, Lahm - Schweinsteiger, Martínez - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

1.polčas
37min -
1 : 0 Müller (penalta po faule na Lahma)

2.polčas
48min -
2 : 0 Gomez (Lahm)
60min -
3 : 0 Gomez (Müller)
71min -
3 : 1 Harnik (Sakai)
80min -
3 : 2 Harnik

Maťaš

Povedali po zápase:
Karl-Heinz Rummenigge:
"Bol to veľmi emocionálny zápas. Zdalo sa byť všetko jasné za stavu 3 : 0. Po 1 : 3 Stuttgart oslávil veľký comeback. Po 2 : 3 to začalo byť znovu vzrušujúce. Ale to bolo všetko. Sme veľmi spokojní."

Matthias Sammer: "V niekoľkých fázach sme neukázali našu športovú úroveň. Týždeň po finále Ligy majstrov je to pochopiteľné. Jupp Heynckes si zaslúži uznanie. Vyznačuje sa zrozumiteľnosťou, plánovaním, starostlivosťou, pracovitosťou a múdrosťou. Triple sa ráta."

Jupp Heynckes: "Je to emocionálny okamih. Vedeli sme, že máme skvelý tím a skvelý kolektív. Dostal som skvelý darček. Tento triple je jedinečný."

Philipp Lahm: "Nebolo to ľahké po minulom týždni sa sústrediť na 100 percent. Je to neuveriteľný pocit. Boli to ťažké mesiace. Pracovali sme veľa. V poslednej dobe to bolo úžasné. Sme odmenení za to, čo sme vybudovali v posledných rokoch."

Bastian Schweinsteiger:
"Všetko čo sme robili v tejto sezóne sa vyplatilo. Mali by sme si to užívať. Sme hrdí a uľavilo sa nám, že sme to dokázali."

Franck Ribéry: "Je to neuveriteľné a historické pre celý klub, tím a fanúšikov. Mali sme trochu strach v posledných 10 minútach. Ale to je jedno, pretože sme nakoniec vyhrali. To je futbal. Sme radi."

Arjen Robben:
"Máme skvelý tím, ktorý je vynikajúci. Som hrdý na to, že som súčasťou tohto tímu. To bolo opäť jedno finále, jeden triple pre Juppa Heynckesa. Nebolo to ľahké, po finále Ligy majstrov, ale myslím, že si to zaslúžime. Dal som do toho všetko, pre týchto ľudí, ale piskot zo začiatok sezóny som nezabudol."

Daniel van Buyten: "Super, super, skvelá sezóna. Sme hrdí, že sme boli v tejto sezóne odmenení titulmi."

Bruno Labbadia (VfB Stuttgart tréner): "Sklamanie nás všetkých je veľké. Druhé miesto v takejto súťaži je vždy blbosť. Spôsob akým sa tím vrátil po 0 : 3 hovorí dnes pre nich. Robili sme veľa drobných chýb, ale videl som veľa dobrých vecí. Myslím si, že musí byť motivační. Musíme uznať, že Bayern rozhodol zápas, pretože má sám o sebe väčšie individuality."


fotogaléria z osláv na Marienplatz...

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist