12/2013
15:30

FC Bayern - Hamburger SV

3 : 1 (1 : 0)

S jesennou časťou Bundesligy sa lúčime kvôli povinnostiam na Club World Cup v Maroku domácim zápasom proti Hamburgu. Na zápas nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, van Buyten, Dante, Contento - Lahm - Götze, Thiago, Kroos, Müller - Mandžukič.

2min - van der Vaart vidí ŽK za simulovanie.
4min - brankár Drobný vidí ŽK sa zdržovanie hry.
9min - Kroosovu strelu spoza šestnástky chytá brankár hostí.
14min - Neuer chytá strelu Calhanogluho.
16min - Götze vysúva Müllera, ktorý dáva gól, ten je ale správne pre offside neuznaný.
22min - Götze strelu zblokuje obrana hostí.
30min - na Müllerov center je Mandžukič prikrátky.
34min - Thiagovu strelu Drobný na 2x chytá.
38min - po priamom kope Kroosa sa do veľkej šance dostáva Mandžukič, hlavou ale netrafí bránku.
42min -
1 : 0 Kroos centrom vysúva Rafinhu, ten z prvej posiela loptu pred bránku a Mandžukič síce komplikovane, ale posiela loptu hlavou do bránky.
45min - Lasoggova hlavička tesne míňa našu bránku.

47min - Lasoggov technický strelecký pokus na zadnú tyč chytá Neuer.
48min - Lasoggova strela letí vedľa bránky.
52min -
2 : 0 Thiago prihráva Götzemu, ktorý z otočky posiela loptu presne k tyči.
53min - strelu Jansena, navyše tečovanú Rafinhom, vyráža Neuer nad bránku.
64min - Götzeho strieda Ribéry.
65min - Müller zakončuje nepresne vedľa bránky.
69min - Thiagov nepresný strelecký pokus letí nad bránku.
70min - Lasoggova prízemná strela tesne míňa bránku.
74min - Jansenov center posiela van der Vaart hlavou na bránku, Neuer je na mieste.
75min - Calhanogluho strieda Jiráček.
78min - Müllera strieda Shaqiri.
80min - po Thiagovom centri tečuje Ribéry loptu do rúk brankára Drobného.
82min - Kroosa strieda Hojbjerg.
85min - priamy kop van der Vaarta pohodlne chytá Neuer. Hostia striedajú Zoua za Lama.
87min -
2 : 1 Jansenovu spätnú prihrávku posiela Lasogga nechytatelnou strelou do bránky.
90min - hrať sa budú ešte 3 minúty.
90+1min - Hojbjergovu strelu vyráža brankár Drobný.
90+3min -
3 : 1 Hojbjerg prihrávkou vysúva Shaqiriho, ktorý popri obrancovi hostí zrýchli a k bližšej tyči prízemnou strelou zakončí akciu gólom. Následne hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola:
"Gratulujem FC Bayern k neuveriteľnému roku 2013. Mali sme v 2.polčase problémy, pretože sme mali príliš veľa strát lôpt. Musíme to napraviť. Hráči už majú v hlavách Marrakech (Marakéš - pozn. prekladateľa). Budem sa snažiť presvedčiť hráčov, že nás čaká veľa práce. Zápas po Champions League, to je vždy ťažké. Teraz letíme do Maroka, aby sme vyhral posledný titul v tomto roku."

Philipp Lahm: "Bola to ťažká práca na niekoľko rokov. Rok 2013 nás ale odmenil. My sme ale ešte neskončili. Získať Club World Cup je v našich silách. A chceme byť úspešní aj v budúcom roku."

Bert van Marwijk (tréner HSV): "Je to vždy ťažké hrať proti možno najlepšiemu tímu na svete. Boli sme ale dobre organizovaní a veľa sme im nedarovali. Najmä v 2.polčase sme boli lepší, mali viac príležitostí."