28/04/2012
15:30

FC Bayern - VfB Stuttgart

2 : 0 (1 : 0)

Na posledný domáci zápas bundeligovej sezóny 2011/2012 proti VfB Stuttgart nastupujeme, opäť v zostave, bez najväčších opôr nášho mužstva. Dokonca celkom na tribúne bez nominácie na zápas ostali Manuel Neuer a Franck Ribéry. Francka bolo zaujímave sledovať ako "babysittera" svojich detí, oblečených rovnako ako naša základná jedenástka v novej kolekcii dresov, v ktorých budeme v budúcej sezóne hrať zápasy na ihriskách súperov. Základná zostava teda vyzerá nasledovne: Butt - Contento, Badstuber, Tymoshchuk, Rafinha - Pranjič, Gustavo - Olič, Müller, Usami - Gomez.

4min - Gomezova strela spoza šestnástky mieri nad bránku hostí.
5min - Niedermeier hlavičkuje do brvna našej bránky.
8min - Usamiho dobrú prihrávku pred bránku, odkopáva obrana hostí do bezpečia.
10min - Hajnalovu ďalekonosnú strelu pohodlne chytá Butt.
22min - Oličovu prihrávku pred bránku na Gomeza vystihne a chytí brankár Ulreich.
30min - Gomezova nepresná strela vedľa bránky.
31min - Pranjičovu dobrú strelu spoza šestnástky vyráža Ulreich.
32min -
1 : 0  po obrovskej chybe obrancu hostí, ktorý podbehne loptu, sa Müller sám rúti na brankára Ulreicha, zakrižuje ho vracajúci sa stopér hostí, ktorého si Thomas zasekne a osamotený pred Ulreichom volí na miesto strely, prihrávku na tiež osamoteného Gomeza, ktorý posiela loptu do prázdnej bránky.
36min - po centri Hajnala a chybe našej obrany, hlavičkuje Okazaki do brvna, lopta sa odráža späť do hry, ale Gentner ju hlavou posiela nad bránku.
38min - Ibiševič sa rúti sám na brankára Butta, ktorý ho excelentným zákrokom vychytá.
40min - Olič sám zoči-voči Ulreichovi, triafa iba jeho nohy.
43min - Niedermeier vidí ŽK za faul na Gustava.
45min - lopta prejde popred celú šírku bránky, na naše šťastie ju ale nikto z hostí netečuje. Hlavný rozhodca Kinh
öfer odpíska koniec 1.polčasu.

46min - cez polčasovú prestávku striedajú obe mužstvá. U hostí odchádza Krist a prichádza Cacau, v našom mužstve nahrádza Gomeza Alaba.
50min - po prihrávke Oliča, mieri strela Alabu vedľa.
56min - Usamiho strieda Schweinsteiger.
62min - Contentovu slabú strelu chytá Ulreich.
64min - hostia striedajú Schiebera za Okazakiho.
66min - tiesnený Olič nedokáže dobre zakončiť akciu a tak Ulreich loptu chytá.
74min - Robben strieda zraneného Pranjiča.
77min - Rafinha vidí ŽK sa taktický faul v strede ihriska.
79min - hostia striedajú naposledy. Odchádza Harnik a prichádza Traoré.
88min - centrovanú loptu na Ibiševiča chytá Butt.
89min - Robbenovu strelu vyráža Ulreich iba pred seba, dorážku M
üllera na bránkovej čiare odkopáva Sakai.
90min - Robbenova strela končí vysoko nad bránkou. Hrať sa budú ešte 2min.
90+2min -
2 : 0 po chybnej rozohrávke hostí sa 4 naši hráči rútia na osamoteného stopéra hostí. Lopta putuje po osi Robben-Olič-Müller a Thomas krásne umiestni loptu k pravej tyči. Nasleduje koniec zápasu.

Dnešný zápas mala 2 leitmotívy. Tým prvým bola dôstojná rozlúčka s domácimi fanúšikmi a poďakovanie za podporu v sezóne 2011/2012 a tým druhým pripraviť víťaznú rozlúčku pre J
örga Butta, ktorý dnes v našej bránke nastúpil na svoj 387 a zároveň posledný bundesligový zápas v kariére, keďže už počas sezóny oznámil, že po jej skončení, ukončí aktívnu kariéru. Obe predsavzatia sa do bodky podarilo naplniť. V zápase priemernej úrovne, sme celý čas kontrolovali hru, premenili 2 príležitosti a zaslúžene vyhrali. Už v 4min z dobrej pozície minul Gomez. Z protiútoku Niedermeier hlavičkoval do brvna našej bránky. V 31min skúša štastie spoza šestnástky Pranjič, Ulreich je však pripravený. O 1min neskôr je už ale bezmocný, keď po obrovskej chybe svojho obrancu, prichádzajú veľké chvíle Müller, ktorý si najskôr zasekne vracajúceho sa stopéra a osamotený pred Ulreichom, sa zachová, ako by sa snáď v tejto situácii zachoval málokto. Na miesto zakončenia, vidí lepšie postaveného Gomeza, ktorému posiela prihrávku a Mario zakončuje do prázdnej bránky. Veľký klobúk dole pred Thomasom. V 36min pohrozia hostia, ale ani Okazaki ani Gentner, nedokážu prekonať Butta. O 2min neskôr na neho zoči-voči nevyzraje ani Ibiševič. Rovnako nepochodí v 40min ani Olič, ktorý triafa iba nohy Ulreicha. Pred ochodom do kabín, sa ešte popred našu bránku prekotúľa lopta, nikto z hostí ju našťastie netečuje. Cez prestávku obe mužstvá prestriedajú a striedania a medzišestnástkový futbal bez väčších príležitosti dominuje celému 2.polčasu. Hostia sú neškodní a my sa nemáme kam ponáhľať. Keď už sa zdá, ze Gomezov gól bude jediný, hostia urobia chybu v rozohrávke a 4 naši hráči sa rútia na jediného stopéra hostí. Biliardovú akciu zakončuje gólom Müller. Následne, už aj bez rozohrávky v stredovom kruhu, je hlavným rozhodcom ukončený zápas. Dnes vyhlásim 2 mužov zápasu. Prvým je Thomas Müller, ktorý na jeden gól prihral a jeden dal. Za akciu pri prvom góle by si ešte zaslúžil aj cenu pre najmenej sebeckého hráča :). Druhým je Jörg Butt, ktorý dnes na rozlúčku svojim výkonom ukázal, že ešte rozhodne nepatrí do starého železa, roky ale nepustia. Úspešnej kariére Jörg Butta sa ešte povenujem v samostatnom článku. Posledné, 34.kolo bundesligovej sezóny odohráme 05/05/2012 o 15:30 na RheinEnergieStadion v Kölne, proti domácemu 1.FC, ktorý ešte stále nevie, či z bundesligy vypadne priamo, alebo sa ju pokúsi zachrániť v baráži. Na diaľku o to bojuje s Herthou Berlín a aktuálne má náskok 2 body.

Christian Nerlinger:
"Tím hral veľmi koncentrovane a znovu ukázal, že hráči, ktorí zatiaľ nedostávajú veľa príležitostí si dokážu zastať svoje miesto. Ukázali sme, spoľahlivý výkon. To isté možno od nás očakávať budúci týždeň."

Jupp Heynckes:
"Pre hráčov nebolo ľahké prepnutie späť do Bundesligy, ale musím povedať, že sa správajú veľmi profesionálne a preukázali veľmi dobrý prístup, najmä tí, ktorí nemajú zápasový rytmus. V 1.polčase mali šance obe mužstvá. Jörg Butt zachytal  vo svojom rozlúčkovom zápase s veľkým prehľadom. Ak by v 2.polčase Ivica Olič premenil niektorú šancu, mohli sme mať oveľa pokojnejší  koniec."

Jörg Butt:
"Je skvelé hrať takýto zápas na konci kariéry. Teraz som dostal chuť chytať ako celý tím na dve finále."

Mario Gomez:
"Dnes na nás nebolo vidno, že sme hrali v stredu. Tím hral veľmi dobre aj dnes. Boli sme lepším a agilnejším tímom, preto sme si zaslúžili vyhrať. Bolo dôležité, že sme vyhrať. Chceme až do konca sezóny dať do toho všetko."

Bruno Labbadia (tréner VfB): "Chceli sme si odtiaľ niečo odniesť a najmä v 1.polčase sme k tomu mali aj príležitosti, žiaľ sa nám nepodarilo streliť gól. Bohužiaľ sme pri prvom góle urobili chybu, ktorá zahrala Bayernu do kariet. Gratulujeme do Bavorska! Nielen za dnešný zápas, ale tiež za to, že prišli do finále Ligy majstrov!"