Rozhovor Nerlinger - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Christianom Nerlingerom.Reprezentačná prestávka je minulosťou, v priebehu stredy sa reprezentanti vrátili na Säbener Strasse.
V sobotu 10/09/2011 o 15:30 ich čaká zápas proti SC Freiburg. Pred týmto zápasom poskytol športový riaditeľ FC Bayern Christian Nerlinger rozhovor pre klubovú stránku. Prinášam jeho voľný preklad.

fcbayern.de: FC Bayern je po poslednom ligovom kole na čele tabuľky. Nálada v tíme je určite najlepšie, nie?
Nerlinger: "Nálada je vždy lepšia, keď vyhráte. V posledných rokoch sme väčšinou zle začali, tentokrát sme to my - aj cez porážku proti Gladbachu - kto je zatiaľ najúspešnejší. Teraz máme dobrú východiskovú pozíciu, ale nikto tu v klube z toho nerobí predčasné závery. "

fcbayern.de: V najbližších týždňoch na vás čakajú súperi ako FC Villarreal, Schalke, Leverkusen a Manchester City ...
Nerlinger: "Presne tak! Teraz prichádza blok stretnutí v ktorom musíme ukázať viac. Môžeme vytvoriť dobrý základ pre úspešnú sezónu. "

fcbayern.de: Bez ohľadu na skvelé výsledky v posledných stretnutiach, ako ste spokojný s vývojom v novovzniknutom mužstve?
Nerlinger: "Sme veľmi šťastný, pretože celý tím je oveľa kompaktnejší. To je zásluha Juppa Heynckesa a je to je základným predpokladom k víťazstvám. Chceme, aby tento tím hral v ďalších rokoch tak, že skutočne môže pravidelne útočiť na vrchol v Lige majstrov. "

fcbayern.de: Čo prispelo výraznému zlepšeniu oproti minulému roku?
Nerlinger: "Vždy sme vedeli, že máme top najlepších hráčov. Teraz som veľmi potešený, že napríklad Holger Badstuber, ktorý bol často kritizovaný, odohral mimoriadne dobré zápasy ako tu, tak v národnom tíme. Stáva sa z neho opora. Jérôme Boateng tiež super zapadol do mužstva, spolu s Rafinhom a Manuelom Neuer. To všetko prispelo k stabilizácii. "

fcbayern.de: Za nami je reprezentačná prestávka. Ako sú na tom hráči, ktorí kvôli zraneniu nemohli cestovať reprezentovať svoje národné tímy?
Nerlinger: "Prestávka bola pre chlapcov dobrá. Ivica Olič, Breno a Arjen Robben sú na tom už lepšie. Či už ale Arjen nastúpi v sobotu proti Freiburgu neviem. Hlavná vec je, že jeho zranenie nie je dlhodobé. S týmto zápalom bedrovej kosti už v minulosti mal nepríjemné zážitky. Ale teraz to s ním vyzerá celkom dobre. "

fcbayern.de: A aké sú šance na návrat Maria Gomeza?
Nerlinger: "Mariovi prestávka tiež prospela a dostal sa zo svalového zranenia, takže bude v sobotu pripravený. "

fcbayern.de: Väčšina hráčov Bayernu je tiež v nemeckom národnom tíme. Sledovali ste zápasy proti Rakúsku a Poľsku?
Nerlinger: "Tieto akcie sú pre mňa povinné, zvlášť keď tam hrajú šiesti alebo siedmi z nás."

fcbayern.de: Ako športový riaditeľ FC Bayern máte určite radosť, keď vidíte napríklad, Thomasa Müllera ako príkladným spôsobom pomáha reprezentáciia...
Nerlinger: "Thomas urobil počas posledných dvoch rokov obrovský skok, odohral za Bayern asi 40 súťažných zápasov a teraz to vyzerá tak, ako by chcel urobiť ďalší skok vo svojej kariére. Stáva sa z neho ešte efektívnejší a nebezpečnejší strelec. "

fcbayern.de: Aj Toni Kroos bol presvedčivý... Na ktorej pozícii je cennejší?
Nerlinger: "Toni zanechal v reprezentačných zápasoch veľký dojem. Kvôli jeho schopnostiam, môže určite hrať obe pozície. Avšak, to čo hral v národnom tíme, bolo veľmi presvedčivé. To treba jasne povedať!"

fcbayern.de: Apropó Liga majstrov. Budúcu stredu je na programe prvý zápas skupiny proti Villarrealu...
Nerlinger: "To je zápas, ktorý nemôžeme prehrať, pretože potom by sme boli v tejto skupine pod tlakom, ale som si istý, že sa to nestane. "

fcbayern.de: Žrebovanie sa uskutočnilo pred dvoma týždňami. Počiatočný šok medzitým opadol?
Nerlinger: "Nebol to šok. Aj v tíme vidím pocit očakávania, ale nie strach. Hráči sa chcú na tejto úrovni ukázať. Jasne Manchester City je veľký klub, ktorý je na vzostupe. Každý vie, že sú neuveriteľne ambiciózny. To bude skutočný test pre náš tíma, ale tešíme sa. Som tiež presvedčený, že postúpime do vyraďovacích bojov. "

fcbayern.de: Juppé Heynckes Bayern nedávno zaradil do skupiny favoritov v kráľovskej triede. Vidíte to rovnako?
Nerlinger: "Za top favoritmi Barcelonou a Realom Madrid, a možno dokonca aj Manchestrom United, je Bayern s niektorými inými tímami. Som si istý, že ak budeme pokračovať v súčasnej ceste, dobre brániť, rovnako dobre hrať v útoku a trochu sa nám vyhnú zranenia, máme dobré šance. V Lige majstrov ale často krát rozhoduje denná forma a šťastie. "

fcbayern.de: Počas vašej kariéry ste hrali v Glasgowe. Má ostrovný futbal pre vás osobitnú príťažlivosť?
Nerlinger: "V podstate, radšej by som sa chcel ešte raz vrátiť do Škótska. Cítil som sa tam veľmi príjemne. Ja osobne by som rád privítal Rangers v skupine. Ale nie je to tak, že mám husiu kožu len preto, že máme v skupine tím z Anglicka. Platí vždy rovnaké: treba sa presadiť. "

fcbayern.de: Pred Ligou majstrov vás čaká ešte Bundesliga. Budúci súper Freiburg. Nebezpečný zápas po reprezentačnej prestávke a pred Ligou majstrov?
Nerlinger: "Nemali by sme podceňovať Bundesligu. Už sme doma proti Mönchengladbachu zlyhali. To sa nesmie opakovať. Tieto zápasy musíme vyhrávať. Teraz vedieme ligu a s ďalšími troma bodmi, môžeme ostať na vrchole. Preto je cieľ jasný: získať tri body. "

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist