15:30
RheinEnergieStadion Köln

1.FC Köln - FC Bayern

1 : 4 (0 : 1)

V záverečnom, 34.kole Bundesligy sme odohrali zápas na ihrisku zostupom ohrozeného 1.FC Köln. Na zápas nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Tymoshchuk, Boateng, Contento - Kroos, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

6min - Podolskeho strela letí vedľa bránky.
12min - Po Contentovom centri končí strela Robbena vysoko nad bránkou Rensinga.
18min - Gomez sa pekne uvoľní, jeho strelu ale zblokuje domáca obrana na roh.
26min - Neuer krásnym zákrokom vytláča gólovú strelu Podolskeho na roh, vzrušenie je ale zbytočné Podolski preberal prihrávku v offside.
29min - Podolskeho strela z dobrel pozície letí vedľa bránky.
35min -
0 : 1 Thomas Müller dostáva prihrávku od Ribéryho, ktorú spracuje a osamotený sám zoči-voči Rensingovi má kopec času na presné zakončenie.
37min - Ribéryho strela spoza šestnástky končí tesne vedľa bránky.
40min - nebezpečný center Podolskeho pred bránku chytá Neuer.
43min - Podolski sa obtočí okolo Tymoshchuka, jeho strelu ale chytá Neuer.
45min - koniec 1.polčasu.

53min -
0 : 2 Ribéry posiela prihrávku pred bránku, lopta sa odráža od Jeromela do Mc Kennu a späť na Jeromela, ktorý si ju nešťastne vráža do vlastnej bránky.
54min -
0 : 3 Kroos posiela spätnú prihrávku na Robbena, ktorý ma dostatok času aby umiestnil loptu pod brvno domácej bránky.
59min - Peszko vidí ŽK za faul na Robbena.
60min - Müller krásnou pätičkou vysúva Robbena, ktorý si ukopne loptu a nestihne zakončiť, následne za v zakončení ponúkajú Gomez, Schweinsteiger aj Kroos, nikto však nedokáže zakončiť.
61min - Gomez si v dobrej príležitosti hodí dlhú loptu a nestihne zakončiť.
63min -
1 : 3 Podolski prihráva pred bránku a Milivoje Novakovic upravuje skóre.
66min - Kroosova strela spoza šestnástky mieri vedľa bránky.
68min - Ribéryho strelu vytláča Rensing na roh.
69min - striedajú obe mužstvá. Naši Kroosa za Alabu. Domáci Laniga za Buchtmanna.
71min - Ribéry prepúšťa miesto na ihrisku Badstuberovi. Schweinsteiger vidí ŽK.
75min - striedame. odchádza Robben a prichádza Rafinha.
85min -
1 : 4 Rafinha posiela prihrávku pred bránku a Müller ju šikovnou pätičkou posiela do bránky.
90min - koniec 2.polčasu.

S Bundesligovou sezónou 2011/2012 sme sa teda rozlúčili presvedčivým víťazstvom v pomere 1 : 4. Zostupom ohrození domáci bojovali v tomto zápase o miesto v baráži na diaľku s Herthou Berlín, ktorú čakal domáci zápas proti 1899 Hoffenheim. K
öln mal pred týmto zápasom 2 bodový náskok a ak nechcel čakať na výsledok z hlavného mesta, musel nad nami vyhrať. Začiatok zápasu a vlastne aj celý 1.polčas, vôbec nenasvedčujú tomu, že by sme mohli v zápase vidieť 5 gólov. Dominujeme síce v držaní lopty, gólové príležitosti ale neprichádzajú. Naopak strelecké štastie skúša takmer z každej pozície domáci Podolski. V 35min premeníme hneď prvú gólovku, keď po centri Ribéryho netradične z pravej strany, má Müller dostatok času na presné zakončenie. O 2min neskôr strela Ribéryho tesne míňa domácu bránku. Do konca 1.polčasu už vidíme opäť iba snahu Podolskeho. Na začiatku 2.polčasu domáci v rozpätí 2min inkasujú ďalšie 2 góly. Najprv si dajú po veľkej smole vlastný gól a hneď na to inkasujú z kopačky Robbena. V tej chvíli to s ich záchranou to vyzerá veľmi zle. V 60 a 61min môžu domáci opäť 2x inkasovať, naši ale nedokážu presne zakončiť. V 63min po prihrávke Podolskeho vykresáva pre domácich inkierku nádeje Novakovic, na nič viac sa už ale domáci do konca stretnutia nezmôžu. Müller navyše v 85min po prihrávke Rafinhu, excelentnou pätičkou pridáva náš 4 gól. Pri naplnení 90min sa domáci priaznivci dozvedajú výsledok z Berlína (Hertha Berlín - 1899 Hoffenheim 3 : 1) po ktorom je ich vypadnutie z najvyššej súťaže definitívne. Na štadióne to začína vyzerať ako na bitevnom poli a tak skúsený hlavný rozhodca Florian Meyer bez nadstaveného času končí kvôli bezpečnosti hráčov dnešný zápas. Štadión sa stráca v kúdoloch dymu, hracia plocha je plná policajtov a naši chlapci musia do šatní doslova utekať. Našťastie všetko dobre dopadne. Dnes mužstvo opäť podalo kolektívny výkon, ale najväčšiu pochvalu si asi zaslúži Thomas Müller a práve jeho preto vyhlasujem za muža zápasu. Bundesligovú sezónu 2011/2012 teda končíme ako vicemajster. O majstrovi sa rozhodlo už predčasne a stala sa ním Borussia Dortmund. Práve s týmto súperom nás čaká najbližší zápas, ktorým bude finále Nemeckého pohára. To sa uskutoční v sobotu 12/05/2012 o 20:00 na Olympiastadion v Berlíne. Verím, že si do hlavného mesta ideme po prvú trofej v tejto sezóne.

Jupp Heynckes:
"Aj keď sme stratili šampionát v Dortmunde, pokračujeme v práci v posledných týždňoch veľmi vážne. Dnes sme hrali pre nás, pre náš konečný bodový účet a predovšetkým o to, aby sme zostali v rytme a udržali vysoké tempo pred oboma finále. Máme veľké ciele a prišli sme do Kolína vyhrať."

Mario Gomez:
"Dnes by som mohol hrať ďalšie štyri hodiny bez toho, aby som skóroval. Pred zápasom som si povedal, že musím byť úplne pokojný. V zápase, som si ale všimol, že príliš chcem. Gratulujem Jan Klaas Huntelaarovi. On zaznamenal 29 gólov a titul kanoniera."

Frank Shäfer (tréner 1.FC K
öln): "Došlo k tomu, čomu sme sa všetci chceli vyhnúť. Toto je smutný deň pre všetkých, najmä pre 1.FC Köln. To je neuveriteľne zbytočný zostup."

Lukas Podolski (1.FC K
öln): "Je to jedna z najviac horkých porážok pre mňa v mojej kariére. Musím to teraz celé stráviť."