FC Barcelona - FC Bayern

3 : 0 (0 : 0)

Na prvý semifinálový zápas Ligy majstrov nastupujeme na Camp Nou v Barcelone
v základnej zostave: Neuer - Benatia, Boateng, Rafinha - Lahm, Alonso - Thiago, Schweinsteiger, Bernat - Müller, Lewandowski.

4min – Suárez sa pokúša teatrálnym pádom neúspešne vybojovať penaltu.

7min - Suárezovu strelu spoza šestnástky chytá Neuer.

12min - Manuel Neuer nohou vyráža samostatný nájazd Suáreza.

13min - Schweinsteiger odcentruje aLewandowski hlavou posiela loptu vedľa bránky.

15min - Suárez prihráva Neymarovi, ten sa na "päťke" šmykne, trafí iba Rafinhu, od ktorého sa lopta odráža na roh.

18min - Müller prihráva pred bránku Lewandowskému, ten v obrovskej šanci osamotený pred domácim brankárom tesne minie loptu.

21min - Messiho strela končí tesne vedľa bránky.

27min - Suárez po rohovom kope prehlavičkuje bránku.

35min - Alonso vidí ŽK za faul a nariadený priamy kop pošle Messi iba do rúk Manuela Neuera.

40min - Neuer nohou vyráža gólovú strelu Alvesa.

46min - Alves vidí ŽK za faul na Lewandowského.

52min - Benatia vidí ŽK za faul na Iniestu.

56min - Bernat vidí ŽK za faul na Messiho.

58min - Messi prihráva Neymarovi, jeho strelu chytá Neuer.

64min - Neymarova strela minie našu bránku.

67min - Pique vidí ŽK za faul na Lewandowského.

69min - Neymar vidí ŽK za faul na Müllera.

71min - Thiagovu tečovanú strelu chytá brankár ter Stegen.

74min –  1 : 0 Messi strelou spoza šestnástky prestrelí Neuera.

78min - Müllera strieda Götze.
80min -  2 : 0 Messi kľučkou položí Boatenga na zadok a prelobuje Manuela Neuera.
82min - Rakitiča strieda Xavi.
84min - Suárez prestrelí našu bránku.
87min - Iniestu strieda Rafinha.
88min - Mascherana strieda Bartra.
90min - hraž sa budú ešte 4 minúty.
90+4min -  3 : 0 Messi vysúva prihrávkou za obranu Neymara, ktorý sám zoči-voči Neuerovi nezaváha. Následne hlavný rozhodca Rizzoli odpíska koniec zápasu.

Matthias Sammer: "To, čo náš tím dlho robil, všetka česť za to. Podľa toho v akej sme situácii, sme sa dnes dostali na naše limity. Proti tímu, ktorý má úplne iný rytmus, čo je asi to najlepšie, čo v súčasnosti existuje v Európe, sme ale hrali 77 minút pomerne dobre. Nakoniec sme stratili. Chceli sme asi príliš veľa. Máme pred sebou domáci zápas. Teraz je potrebné sa z tohto otrepať a stráviť výsledok."

Pep Guardiola: "Dlho sme na tom boli veľmi dobre. Ale potom Messi ukázal svoj ​​talent. Chceli sme veľmi hrať, ovládať hru, Barcelone vziať loptu čo najviac a tiež sme to robili. Ale Messi práve urobil zásadný rozdiel. Škoda, že sme dostali tretí gól. Odveta je teraz zložitá. Ale my sa samozrejme pokúsime. Budeme tvrdo bojovať."

Philipp Lahm: "Inkasovlai sme trikrát. To je veľmi, veľmi horké. Pracovali sme dobre, mali veľkú šancu, hra bola otvorená. Ale potom sme urobili zásadné chyby, ktorá viedli ku gólom. Urobili sme Barcelone ľahké. Môžete prehrať  0 : 1, ale nie 0 : 3."

Manuel Neuer: "Dlho sme to robili celkom dobre. Potom sme ale pripustili prvý gól. Hráč s individuálnymi kvalitami ako Lionel Messi je samozrejme jedinečný. Myslím si, že po prvom góle sme pôsobili trochu zmätene. Posledná kvapka nádeje je zápas ako proti Portu."

Thomas Müller: "Dlho sme sa veľmi dobre bránili. V druhej polovici som cítil, že sme kontrolovali hru. Ale potom sme inkasovali. Teraz sa k tomu musíme postaviť spoločne ako tím. Sme Bayern, pôjdeme nahor. Že odohráme odvetu ako proti Portu, sa neočakáva, ale jedenásť mužov, ktorí budú stáť na ihrisku budú bojovať až do poslednej sekundy."

Jérôme Boateng: "Urobili sme to 70 minút veľmi dobre. Potom sme urobili chybu. Samozrejme, že je to veľmi nepríjemné, že sme sa nechali zlomiť a odovzdali zápas. Teraz musíme stáť pri sebe ako tím. Cieľom musí byť vyhrať v Mníchove."

Luis Enrique (tréner FC Barcelona): "Bol to ťažký zápas. Výsledkom je pre nás veľmi dobrý. Bayern hral veľmi dobre a vyrobil veľký tlak. Ale boli sme lepší vo využívaní príležitostí. V utorok nás čaká opäť veľmi ťažké stretnutie."

Marc-André ter Stegen (FC Barcelona): "Nebolo to tak jednoduché, ako to vyzerá z výsledku. Po prvom góle sme šli napred a pridali gól na 2 : 0. 3 : 0 bolo skoro nefér. Bayern hral vynikajúco. Messi je pre nás najlepší hráč na svete. Je pekné mať ho v tíme. 3 : 0 znie pohodlne, ale vy viete, ako to môže dopadnúť v Mníchove. Myslím si, že odveta bude veľmi ťažká."

Gerard Piqué (FC Barcelona): "Bayern Mníchov nám to neurobil ľahké. Mali dobré držanie lopty. Po prvom góle sme išli celkom rýchlo nahor. Môžeme byť spokojní."