12/02/2011
15:30

FC Bayern - 1899 Hoffenheim

4 : 0 (2 : 0)

V 22. kole Bundesligy sme na domácom štadióne odohrali zápas s tabuľkovým susedom a zároveň mužstvom, s ktorým došlo počas zimnej prestávky aj k hráčskej výmene, keď do nášho mužstva putoval Gustavo a opačným smerom Braafheid a Alaba, 1899 Hoffenheim. Zasiahnuť do hry však mohol iba Alaba, lebo Braafheid musel nútene pauzovať pre ČK, ktorú videl pri svojej premiére v novom drese. Zápas sme mali pevne v rukách a presvedčivo sme vyhrali 4 : 0, keď už po 15min bolo 2 : 0. Ďalšie krásne 2 góly pridal v 2. polčase, počas celého zápasu s chuťou hrajúci, Robben. Nastupujeme v zostave: Kraft - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Gustavo - Pranjič, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

2min - 1 : 0 lopta putuje po osi Ribéry, Müller, Robben. Posledne menovaný nachádza krásnou prihrávkou pred bránou Gomeza a ten zaznamenáva svoj 17 tohto-sezónny gól.
9min - Ribéryho PK po faule na Müllera končí po teči na rohu.
10min - Tymoshchukovu strelu z diaľky chytá brankár hostí Starke.
12min - Robbenova spätná prihrávka do šestnástky nenachádza adresáta.
15min -
2 : 0 Müller dobre vniká do šestnástky, v páde prenecháva loptu Ribérymu , ale ten preváha v dobrej pozícii šancu na strelu, tak vracia loptu späť Müllerovi a ten obstrelí brankára hostí.
19min - prvá strela hostí v zápase mieri nad našu bránku a následne prichádza striedanie v mužstve hostí. Rudyho strieda Weis.
25min- hlavička Ibiševiča po PK mieri vedľa bránky Krafta. V tej istej minúte vidíme aj škaredý faul Becka na Gomeza. Po faule to s Mariom vôbec nevyzerá dobre, našťastie sa po ošetrení vracia do hry.
30min - Ibiševič sa pri súboji s Gustavom v šestnástke rád porúča k zemi, ale hlavný rozhodca nepíska.
33min - Gomezova strela iba do domáceho obrancu.
38min - ŽK po faule na Müllera vidí Weis. Z následného PK Robbena tečuje Schweinsteiger loptu, ale hostí od 3 gólu zachráni krásny zákrok brankára Starkeho.
43min - Hlavičku Ibiševiča po PK chytá Kraft.
45min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - hostia posielajú do hry Šimuniča, ktorý strieda Vorsaha.
54min - Šimunič vidí ŽK po zásahu do Robbenovej tváre, ktorý je s krvaným nosom ošetrovaný.
56min - Müller a Gomez postupujú 2 na 1. Gomez prihráva Müllerovi, ale jeho strelu brankár Starke kryje.
57min - po RK triafa v dobrej pozícii Schwiensteiger loptu iba do Ibertsbergera.
58min - hneď po ošetrení a návrate na trávnik je Robben faulovaný a kapitán hostí Beck vidí ŽK.
63min -
3 : 0 Robben po fantastickom sóle zvyšuje na 3-gólový rozdiel a dáva svoj 3 gól v tejto sezóne.
70min - hlavičku Gustava chytá brankár Starke.
75min - v dobrej streleckej pozícii zablokuje Tymoshchuk Ibiševiča.
77min - hostia striedajú. Sigurdsson strieda Vukčeviča.
79min - Babbelovu zrazenú strelu chytá Kraft.
81min -
4 : 0 Robben opäť v akcii. Ľavá kľučka a strela ľavou nohou, inak ako nádherným gólom sa to ani skončiť nemohlo.
84min - strelca 2 gólov Robbena trieda Altintop.
90min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

V tomto zápase sme opäť videli "starý" dobrý Bayern. Hrali sme ofenzívne, hra mala myšlienku a čo je samozrejme veľmi dôležité, dokázali sme sa presadiť aj strelecky. Súpera sme zaskočili 2 gólmi hneď v úvode stretnutia, čo je nie vždy pre mužstvo prospešné, dnes pre nás našťastie bolo. Súpera sme počas celého stretnutia nepustili do vážnejšej príležitosti a našu obranu v podstate ani nepreveril. Po prestávke sa blisol 2 nádhernými gólmi Arjen Robben, ktorý hral počas celého stretnutia s veľkou chuťou. Preto by som si ho dovolil vyhlásiť za muža zápasu.  Za zmienku stojí aj nový účes Maria Gomeza, ktorý sa dnes zaobišiel bez povestnej čelenky, ale už v 2min ukázal, že strieľať góly dokáže aj s kratšími vlasmi. V nasledujúcom 23.kole Bundesligy zohráme opäť zápas s tabuľkovým susedom. Tentokrát cestujeme do Mainzu, kde sa stretneme na Bruchwegstadion s miestnym 1. FSV Mainz 05. Verme, že sa nám podarí nadviazať na dnešný dobrý výkon, v tomto zápase uspejeme a dovezieme si domov 3 body.