Rozhovor Hoeneß - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Exkluzívny rozhovor po diskusii o "hnoji":
Hoeneß:  Pre toto brzdím oslavovanie Bayernu.
Uli Hoeneß poskytol pre denník BILD rozhovor, v ktorom hovorí aj o kritike do vlastných radov, o svojich pocitoch, o Juventuse, o cieľoch pre túto sezónu a o Arjenovi Robbenovi. Prinášame preklad rozhovoru.

Označením "pekný hnoj" skritizoval prezident klubu Uli Hoeneß (61) v minulom týždni výkony svojho Bayernu.

Odpoveď tímu: Víťazstvo 2:1 v Leverkusene.

BILD: Bolo aj toto víťazstvo len "pekným  hnojom"?
Hoeneß: Ja som bol s mužstvom veľmi spokojný. Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, ku koncu sme pôsobili trocha unavene. Všetko však bolo úplne O.K. a so zápasmi proti Arsenalu a Hoffenheimu absolútne neporovnateľné.

BILD: Vy sa, so športovým riaditeľom Matthiasom Sammerom, vždy nejako dohodnete, že kto a kedy  kopne priamo do osieho hniezda? Podľa hesla: "Dnes môžem ja, nabudúce si na rade ty, Matthias?"
Hoeneß: Nie, také niečo nerobíme. Jednoducho ja presne vycítim, kedy je ten správny čas. Ten bol práve minulý týždeň. Nič také si nemusíme odsúhlasovať.

BILD: Ste teraz zasa v úplnej pohode?
Hoeneß: Vôbec nejde o to, byť v pohode. Jednoducho si nemôžeme natrvalo dovoliť predvádzať takú hru, ako proti Arsenalu alebo Hoffenheimu. My musíme hľadieť rozumne dohrať boj o titul. Sústredíme sa najmä na Ligu majstrov. Chceme predsa LM vyhrať. Sme hrozne hladní po tomto titule - je to až vlčí hlad.  A preto by ste nás ani vy (médiá -pozn.redaktora) nemali vychvaľovať až do nebies. Ohrozuje to naše ciele.

BILD:  Ale s dovolením, ak po takom gala predstavení, ako proti Dortmundu, celý rozžiarený oznámite, že rovnováha síl sa v Nemecku opätovne nahla dopredu, prispejete tým k tomu, že sa všetci rozjasajú.
Hoeneß:  Iba som pomenoval jednu známu skutočnosť. Vedieme domácu ligu s náskokom 20-tich bodov, Dortmund sme jednoznačne porazili. Tým sa vyjasnil i pomer síl v Nemecku. No my chceme vyhrať Ligu majstrov. Preto som musel ten obraz, ktorý sa vytvoril o Bayerne, znova uviesť na pravú mieru a ísť trocha aj proti oslavným náladám.

BILD: Tak ešte raz tá istá otázka: Je predsa prirodzene ľudské, že všetci podliehajú oslavným náladám po tých všetkých rekordoch.
Hoeneß: Oslávme to riadne až na konci sezóny. Ak budeme hrať proti Juventusu tak, ako proti Arsenalu alebo Hoffenheimu, tak letíme! Medziiným, my hráme už na tak vysokej úrovni, že tam  už nie je skoro žiaden vzdušný  priestor smerom nahor. Je to neskonale ťažké, tých posledných päť alebo desať percent znova a znova niekde "vyškrabať". Ale práve bez tých posledných pár percent by nič poriadne nevzniklo.

BILD: Ako sa Vám páči Juve ako súper?
Hoeneß: Je to dosť ťažké, lebo hráme prvý zápas doma. Keby sme hrali najskôr v Taliansku, bolo by mi to milšie. Ale Juve a ešte k tomu na začiatok aj v Mníchove, to už je vysokopostavená latka. To nám 1:1 stačiť nebude. Musíme hľadieť neinkasovať gól. Dokonca si myslím, že musíme veľmi jasne vyhrať, aby sme mohli v pokoji cestovať do Turína.

BILD: Ak bude hrať Bayern  tak,  ako v pohári proti Dortmundu, tak potom...
Hoeneß: ...nemám žiadne obavy, že Juve porazíme.

BILD: Čo vraví Váš šiesty zmysel, aký máte pocit, koľko titulov  bude Bayern oslavovať 2. júna?
Hoeneß: Tak ďaleko dopredu nepremýšľam. Sme majstrami. Teraz sa môžeme sústrediť na Ligu majstrov a Pohár DFB.

BILD: Boli by ste sklamaný, keby to napokon bol len jeden titul?
Hoeneß: Všetko záleží na tom, ako dopadnú zápasy. So ziskom ligového titulu sme naše ciele na túto sezónu splnili. Všetko ostatné by bolo šľahačkou na kávičke.

BILD: Ottmar Hitzfeld sa pre "Sonntags  Blick" (noviny "Nedeľný pohľad" - pozn.prekladateľa) vyjadril, že Arjen Robben v lete klub opustí. Pravda?
Hoeneß: Klub vôbec neuvažuje vzdať sa Arjena Robbena!

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist