Neuer: "Znova zaútočíme." - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Neuer: "Znova zaútočíme."29/05/2015

Amerika alebo Afrika – hlavne veľmi ďaleko a hlavne sa uvoľniť. Po vyčerpávajúcej sezóne potrebuje Manuel Neuer naliehavo oddych. Ešte predtým ako sa jednotka Bayernu Mníchov, Manuel Neuer, odobral na zaslúženú letnú dovolenku, stretol sa v pivovare Paulaner v Nockherbergu s FCB.tv. Rozhovoril sa nielen o športových témach, ale i celkom otvorene o tom, ako sa mu po Majstrovstvách sveta zmenil život. Portál fcbayern.de z rozhovoru vyberá:

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Manuel Neuer o...

... sezóne 2014/15:
"Z celkového pohľadu sme hrali prvotriedny futbal a v Bundeslige sme dominovali. Preto sme i veľmi spokojní. No samozrejme, že by sme sa v pohárových súťažiach boli radi dostali ďalej. Vypadnúť v semifinále Ligy majstrov proti Barcelone nie je však žiadna hanba. A najmä, keď nám chýbali mnohí dôležití hráči. Škoda je, že sme dostali stopku v pohári DFB proti Dortmundu, pretože sme boli lepším mužstvom a víťazstvo by sme si boli zaslúžili."

... jesennej časti Bundesligy so 14 víťazstvami a 3 remízami:
"Vtedy to bol najlepší FC Bayern, aký som tu za ostatné štyri roky zažil. Iba na začiatku, hneď po MS, sme mali v útoku, proti Schalke, alebo v Hamburgu pár problémov. Inak sme všetkých ostatných súperov prevýšili a neukázali sme skoro žiadne slabé stránky."

... nadchádzajúcej sezóne:
"Dúfam, že všetci hráči, ktorí boli zranení, budú znova fit a budeme mať super prípravu. Potom znova zaútočíme!"

... humbugu okolo jeho osoby po MS:
"Bolo to mimoriadne a veľmi ťažké, nájsť si pokojný kútik. Ale i tak stále rád jazdím na bicykli, alebo na mojej Vespe. Také veci si nenechám predsa vziať."

... jeho spôsobe hry ako brankára:
"Keď som bol v juniorke, neustále som chcel vybiehať do ihriska. Keď som začínal, hrávali sme na červenej antuke, alebo čiernej škváre. To pre brankára nebolo nič príjemné. No dnes, na krásnom, mäkkom trávniku, je to samozrejme úplne inak. A aj Pep Guardiola je tréner, ktorý brankára nevidí ako brankára, ale ako jedenásteho hráča. A to ma baví!"

... jeho účinkovaní v „Kto sa stane milionárom" v novembri:
"Tam som bol hrozne napätý, to bol teda riadny tlak na mňa, keď som sedel v tom horúcom kresle. Pýtaš sa sám seba: ,Čo tu vlastne robíš? Môžeš sa tu akurát poriadne strápniť ʹ. Vo futbale máš všetko pod kontrolou, robíš to celý život – ale tam nevieš, aká otázka na teba príde. Doma na pohovke to vyzerá väčšinou veľmi jednoduché, no keď tam sedíš, je to ozaj ťažké."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist