20:45
St. Jakob-Park Basel

FC Basel - FC Bayern

1 : 0 (0 : 0)

Na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov, na ihrisku FC Basel nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm - Alaba, Tymoshchuk - Ribéry, Kroos, Robben - Gomez.

1min - Gomeza pri zakončení vyvedie z rovnováhy dobrým vybehnutím brankár Sommer.
3min - opäť Sommer v akcii, tento krát v gólovke vychytá Ribéryho.
8min - Shaquiriho šancu v poslednej chvíli preruší Boateng.
10min - center Robbena je pre Alabu privysoký.
11min - Ribéryho v ďalšej 100% gólovej príležitosti triafa iba domáceho brankára Sommera.
16min - Boateng zle prikryje Strellera, jeho lob Neuer reflexívne vyrazí nad bránku. Po rohovom kope sa k hlavičke dostáva Dragovič, jeho pokus Neuer vyráža na tyč, lopta sa prekotúľa cez celú šírku bránky a do bezpečia ju odkopáva Badstuber.
19min - Frei po perfektnej prihrávke Parka triafa brvno našej bránky. Následne Shaqiriho strelu spoza šestnástky pohodlne chytá Neuer.
22min - Freia vychytá Neuer, vzrušenie je ale zbytočné, postranný rozhodca odmáva offside.
29min - Alabovu gólovú strelu vytláča domáci brankár Sommer na roh.
36min - Ribéryho prízemnú strelu spoza šestnástky vyráža domáci brankár iba na roh.
37min - držanie lopty 38% ku 62% v náš prospech.
38min - hlavička Gomeza mieri vedľa bránky.
42min - Gomezovu strelu pohodlne chytá domáci brankár Sommer.
45min - s naplnením hracieho času 1.polčasu, hlavný rozhodca odpíska koniec.

47min - Ribéryho center sa nedostane ku Kroosovi.
49min - Strellerovu hlavičku pohodlne chytá Neuer.
51min - Fabiana Freia v poslednej chvíli dobre "zakrižuje" Badstuber.
57min - Kroosova strela spoza šestnástky mieri vedľa domácej bránky.
58min - Gomez po kontakte s dvojicou domácich obrancov padá v šestnástke, píšťalka hlavného rozhodcu ostáva nemá.
62min - Alabova strela končí tesne vedľa domácej bránky.
63min - Robbena tesne pred šestnástkou fauluje Abraham a vidí za zákrok ŽK. Následný priamy kop z hranice šestnástky posiela Robben iba do múra, po následnej trme-vrme nožničky Gomeza pohodlne chytá brankár Sommer.
66min - domáci striedajú. Fabiana Freia strieda Stocker.
68min - Lahmovu do brány mieriacu, ale nie veľmi prudkú strelu, chytá pohodlne brankár Sommer.
71min - striedame. Na miesto Ribéryho prichádza Müller.
72min - po krásnej prihrávke Müllera za domácu obranu, vychytá Gomeza v dobrej šanci domáci brankár Sommer. Následne Müller ešte dohráva vo vzduchu súboj s domácim brankárom, za čo vidí ŽK. Sommer je po súboji otrasený a chvíľu ošetrovaný.
77min - Müller posiela prihrávku na Lahma a po jeho spätnej prihrávke, zblokuje domáca obrana strelu Robbena.
81min - držanie lopty 42% k 58% v náš prospech.
83min - ŽK pre Rafinhu po faule na Freia. Domáci následne striedajú. Odchádza Shaquiri a prichádza Zoua.
86min -
1 : 0 Zoua posiela za obranu prihrávku na Stockera a ten posiela loptu medzi nohy brankára Neuera.
88min - striedame. Odchádza Kroos a prichádza Olič.
89min - striedajú aj domáci. Freia strieda Cabral.
90min - hrať sa budú ešte 4min.
90+1min - Zoua v domácej šestnástke posiela k zemi Oliča po nebezpečnej hre vysokou nohou, ak nie penalta, tak minimálne nepriamy kop sa určite pískať dal, hlavný rozhodca je iného názoru.
90+4min - hlavný rozhodca odpíska koniec dnešného zápasu.

Žiaľ, aj dnešný report musím začat tak, ako ten predchádzajúci. Ďalší zápas jarnej odvety, ktorý sme absolútne nezvládli. Zápas sa začína vo vysokom tempe. Už v 1min má šancu Gomez a v 3min
Ribéry, v obidvoch prípadoch dobre zasiahne domáci brankár Sommer. V 8min Boateng nedovolí v dobrej pozícii zakončiť Shaquirimu. V 11min sa Ribéry opäť ocitne vo výbornej príležitosti, brankár Sommer opäť výborne zakročí. V 16 a 19min prichádzajú domáce gólovky, keď najprv Neuer pokus Dragoviča vyráža na tyč a potom končí strela Freia na našom brvne. V 29min proti strele Alabu opäť výborne zasiahne domáci brankár. V 36min si poradí aj so strelou Ribéryho. 2.polčas za už nezačína takými tutovkami ako prvý. V 58min Gomez po kontakte padá v šestnástke, hlavný rozhodca, talian Rizzoli nepíska. V 63min vidíme prvú ŽK zápasu pre Abrahama po faule na Robbena. Priamy kop z vybornej pozície (z hranice šestnástky a kolmo na stred bránky) posiela sám faulovaný iba do múru. V 66min domáci striedajú Freia za Stockera. O 5min neskôr striedame aj my, keď na miesto Ribéryho prichádza Müller. Hneď po minúte na ihrisku pripravuje ller šancu pre Gomeza, brankár Sommer opäť čaruje a Maria vychytá. V 83min domáci striedajú Shaquiriho za Zoua. O 3min neskôr sa už ukáže, akú šťastnú ruku pri streidaniach mal domáci tréner Heiko Vogel. Práve stridajúci hráči rozhodnú o osude stretnutia, keď Zoua pripraví šancu pre Stockera, ktorý pošle loptu medzi nohy Neuera do bránky. Vyzlečeného Gustava pripraveného na striedanie pre udržanie bezgólovej remízy, razom mení Olič. Ivica vystrieda Kroosa, ani on však do konca stretnutia nedokáže zo zápasom nič urobiť, dokonca ani po tom, čo ho v nadstavenom čase v domácej šestnástke Zoua pri hre vysokou nohou posiela k zemi. To by však musel hlavný Rizzoli zapískať. Zápas sa končí a my ho prehrávame. Do domácej odvety, ktorá sa hrá 13/03/2012 teda pôjdeme s 1 gólovým mankom. Asi najhorší možný výsledok pre odvetu je prehra bez streleného gólu, ak samozrejme nerátam vyššie prehry bez streleného gólu. Všetci dobre viete, že sa snažím nehodnotiť v reportoch rozhodcov a už vobec nie sa na nich vyhovárať, ale pískanie taliana Rizzoliho sa mi dnes vôbec nepáčilo. Určite by som niečo napísal aj o kvalite trávnika, ten je však vždy pre obe mužstvá rovnaký. Zápas sme si jednoznačne prehrali sami. Nasadenie bolo síce lepšie ako cez víkend vo Freiburgu, snaha Ribéryho a Robbena o presadenia sa smerom dopredu bola ale veľmi čitateľná. S týmto problémom sa v podstate potýkame celú jarnu časť. Šance sme si však vypracovali možno na 2 zápasy, streleckou nemohúcnosťou sme však urobili z domáceho brankára Sommera hviezdu (čím samozrejme nechcem znižovať jeho kvality, chytal naozaj dobre). Oživenie priniesol aj príchod Müllera, ani to však na lepší výsledok nestačilo. V obrane to tiež nebolo ono. Zaskakujúce stopérske duo Boateng-Badstuber stále nehrá podľa predstáv, dnes im dokonca často musel vypomáhať Lahm a niekoľko krát dokonca aj Gomez. Na konci sme sa priliš sústredili na udržanie bezgólovej remízy a to domáci dokonale využili. Napriek prehre dnes vyhlásim muža zápasu. Bude ním David Alaba. Mladý rakušan počas celého zápasu bojoval, pokúšal sa o streľbu a dnes opäť potvrdil, že može pokojne hrávať v základnej zostave. Ďalší zápas odohráme v nedeľu 20/02/2012. Na domácom ihrisku nám o 15:30 bude súperom odveký rival a navyše momentálny tabuľkový sused FC Schalke 04. Keďže žiaľ dnes nezabralo ani moje skromnejšie želanie po zápase vo Freiburgu (uhrať v Bazileji prijateľný výsledok do odvety), do nedeľe trochu pritvrdím, lebo musím. V zápase so Schalke je prijateľné jedine víťazstvo, všetko ostatné je neprípustné. Napriek tomu, že sa bude hrať iba 23.kolo a do konca Bundesligy ostáva ešte kopec zápasov vyslovím vetu ktorú sa nebude nikomu z nás počuvať ľahko, ale pripustiť si ju musíme. Po ďalšom zaváhaní a strate bodov si o domácom titule možme nechať iba zdať...

Karl-Heinz Rummenigge: "Vo Freiburgu sme s oveľa horším výkonom remizovali 0 : 0, dnes sme prehrali 0 : 1. Dosiahli sme kritického momentu v tejto sezóne a musíme sa to pokúsiť rýchlo zvrátiť."

Uli Hoeness: "Nevidím hru veľmi dobre, ale na tejto ploche bolo veľmi ťažké hrať technicky. Bazilej hral na množstvo dlhých lôpt. Myslím, že po výsledku 1 : 0, je odveta otvorená."

Jupp Heynckes: "Bolo to celkovo vyrovnaný zápas, typický pre 0 : 0. Oba tímy mali šance skórovať. Vedeli sme, že Bazilej je dobrý tím. Majú veľmi dobrý ofenzívny potenciál, a tiež sú stabilný v obrane. Dovolili sme súperovi dosť a to by sa nemalo stávať. Celkovo, prístup bol dobrý, som presvedčený, že čoskoro budeme hrať lepšie a úspešnejšie."

Manuel Neuer: "Je to samozrejme pre nás veľmi trpké. Nenapádali sme dobre. Nebolo to ale nezaslúžené, že Bazilej vyhral. Oni mali v prvom polčasei, veľké šance, ale my tiež. Dostali sme sa do ťažkej situácie. Máme skvelých jednotlivcov, ale v súčasnej dobe to spolu nefunguje."

Yann Sommer (brankár FC Basel): "Porazili sme Manchester a teraz Bayern, pravdepodobne dva z najlepších tímov na svete. Bol to skvelý výkon."

Heiko Vogel (tréner FC Basel): S 1.polčasom som nebol spokojný. Povedal som hráčoml, že potrebujeme viac držať loptu. V 2.polčase ma poslúchli a samozrejme sme mali aj trochu šťastia pri striedaní. Toto vížazstvo je jedna vec a celkový výsledok druhá. Ale určite máme schopnosti na to, aby sme vonku skórovali a keď sa nám to v odvete podarí, Bayernu to bude mať veľmi ťažké. Pred odvetou sme v skvelej pozícii. Môj tím má neuveriteľnú vôlu a také zdravé sebavedomie. Máme tu dokonalú harmóniu. Každý deň si užívame prácu, ktorú robíme a vracia sa nám to."