19/01/2013
15:30

FC Bayern - Greuther Fürth

2 : 0 (1 : 0)

V prvom jarnom a celkove 18.kole Bundesligy nastupujeme na domácom štadióne proti poslednému celku tabuľky, mužstvu Greuther Fürth v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

9min - Ribéryho strela asi zo 17 m mieri nad bránku hostí.
11min - Lahm zachytil rozohrávku súpera, prihráva Ribérymu, ktorý z uhla triafa bočnú sieť.
12min - po rohovom kope minie hlavička Martíneza tesne cieľ.
21min - šanca pre Danteho, jeho strelu ale obrana hostí zablokuje.
24min - po rohovom kope a strele Mandžukiča sa pekným zákrokom prezentuje brankár Hesl.
26min -
1 : 0 Martínez prihráva Müllerovi a ten Mandžukičovi. Mario vystrelí a hoci brankár Hesl loptu zasiahne, strela je dostatočne prudká na to, aby skončila v bránke.
31min - Baba vidí ŽK.
35min - Ribéry prihráva Müller, ktorý asi z 12 metrov prestrelí bránku.
35min - Müller prihráva Mandžukičovi, ktorý asi z 5 metrov míňa cieľ.
40min - s nebezpečným Alabovým centrom si poradí brankár Hesl.
45min - Martínez vidí ŽK.

53min - po Ribéryho krížnej prihrávke nestihne zakončiť Bastian Schweinsteiger.
54min - hostia pohrozia Stieberom, Dante si však v obrane poradí.
61min -
2 : 0 priamy kop Schweinsteigera, brankár Hesl vytláča končekmi prstov nad brvno. Po následnom rohovom kope Kroosa, Mandžukič hlavou zvyšuje skóre.
67min - hostia striedajú Nötheho za Azemiho.
70min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Odchádzajú Kroos a Müller a prich8dyaj[ Shaqiri a Robben.
77min - prvýkrát musí zasiahnuť Manuel Neuer. Prízemnú strelu Azemiho vyráža do bezpečia.
87min - hostia striedajú Sararera za Klausa.
89min - Robben sa asi z 18 metrov pokúša prelobovať brankára Hesla, ten je ale pozorný a nenechá sa prekvapiť.
90min - hostia striedajú Stiebera za Parka.

Jupp Heynckes:
"Sme radi, že sme vyhrali a hrali na nulu. Môj tím ale vie, že sme dnes hrali nie veľmi dobre. Našej hre chýbala ľahkosť, takže vieme, na čom musíme pracovať. Prvý zápas je vždy ťažký, navyše Fürth hral veľmi šikovne. Boli dobrí v defenzíve, uzatvárali priestor a snažil sa hrať na protiútoky. Dnes sme opäť videli, že Bundesliga nie je ľahká."

Bastian Schweinsteiger: "Víťazstvo bolo dôležité, rovnako aj to, že sme neikasovali. Zatiaľ ale ešte nemáme potrebný rytmus. Fürth hral takticky disciplinovane, do bránenai sa zapájali všetci jedenásti."

Mario Mandžukič: "To nie je dôležité, či skórujem. Je dôležité, aby sme získali ako tím. Tvrdo sme pracovali v posledných týždňoch. Dnes sme nehrali tak dobre, ako môžeme. Ale sme spokojní."

Mike Büskens (tréner Fürth):
"Dnes bola pred nami vysoká prekážka. Tím dlho veľmi elegantné vzdoroval proti tímu, ktorý je individuálne dokonale obsadení. V ďalších zápasoch musíme byť presvedčivejší."

Thomas Kleine (kapitán Fürth): "Bolo to zaslúžené víťazstvo pre Bayern. Navyše sme dostali hlúpy gól. V 2.polčase sme mali malú šancu vyrovnať. Nevyužili sme ju. Nehrali sme zle. Od zápasu k zápasu rastie tlak. Nakoniec nám pomôžu iba body."

Wolfgang Hesl (brankár Fürth): "Porážka je porážka. Vzhľadom k tomu, nezáleží na tom, ako sme hrali. Musíme vyhrať proti Mainzu budúci týždeň."