Allianz Arena M
ünchen

FC Bayern - FC St. Pauli

3 : 0 (1 : 0)

V 16. kole Bundesligy sme zvíťazili na domácom štadióne nad FC St.Pauli rozdielom triedy 3 : 0. Dôležité víťazstvo však určite zatieni veta, ktorú pri záverečných oslavách povedal do mikrofónu Bastian Schweinsteiger: "Predĺžil som, zostávam tu do roku 2016!" Po vyslovení tejto vety nebolo v Allianz Arena počuť vlastného slova. Dnes sme teda dostali v predstihu nádherný vianočný darček. Poďme ale k samotnému zápasu. Nastupujeme v zostave: Butt - Contento, Tymoshchuk, Breno, Lahm - Kroos, van Bommel - Altintop, Schweinsteiger, Ribéry - Müller.

3min - Bartelsova strela nad našu bránku.
7min - Ribéry míňa v dobrej pozícii prihrávku Kroosa.
16min -
1 : 0 Altintop po Schweinsteigerovom priťuknutí, strelou spoza šestnástky, nedáva šancu brankárovi Kesslerovi.
22min - Ribéryho nepresný strelecký pokus nad bránku.
24min - Schweinsteigerova hlavička po rohovom kope mieri nad bránku hostí.
39min - ŽK pre Volza po faule na Altintopa.
42min - Ebbersova strela vedľa Buttovej bránky.
45min - Kroos sa snaží obstreliť brankára hostí, ten pekným zákrokom vytláča loptu na roh. Po jeho rozohratí končí hlavný rozhodca 1.polčas.

46min - hostia cez polčasovú prestávku striedajú. Volza strieda Bruns.
47min - Ribéry na hranici šestnástky míňa Kroosovu spätnú prihrávku.
50min - Butt vyráža strieľaný center rovno na nohu Ebbersa, ten našťastie triafa na bránkovej čiare dobre postaveného Contenta, ktorý vo veľkej šanci hostí zabraňuje čistému gólu.
52min - lopta putuje po osi Ribéry-Kroos-M
üller. Strela posledne menovaného mieri tesne vedľa bránky.
53min - Altintop vniká do šestnásky, ale jeho strela mieri vedľa bránky.
55min - M
üller po Altintopovej prihrávke osamotený pred brankárom váha so zakončením a nakoniec triafa loptu do brankára Kesslera.
56min - Schweinsteiger sám pred brankárom hostí míňa M
üllerovu prihrávku.
60min - Bartels v dobrej pozícii netrafí našu bránku.
62min - druhé striedanie hostí. Bolla strieda Asamoah.
65min - po rohovom kope strela Ebbersa z voleja vedľa našej bránky. V tej istej minúte prízemná strela van Bommela, len do rúk brankára Kesslera.
68min - M
üller sa rúti sám na brankára Kesslera a ten to zastavuje iba za cenu faulu. Hlavný rozhodca bez váhania vyťahuje Kesslerovi ČK a nariaďuje penaltu.
70min -hostia teda musia striedať. Z ihriska odchádza Kruse a prichádza náhradný brankár Hain.
71min -
2 : 0 nariadenú penaltu bezpečne premení Lahm. Je to jeho 3 gól v tejto sezóne.
73min - Bartels sa snaží sklepnúť hlavou loptu na Brunsa, jeho zámer vystihne Lahm.
74min -
Ribéryho strelu po prieniku do šestnástky kryje brankár hostí.
78min - M
üllerova prihrávka smeruje do dobrej pozície na Ribéryho, ten ale preváha zakončenie a následná Schweinsteigerova strela letí tesne vedľa bránky Haina.
79min -
3 : 0 Ribéry vyhráva súboj so stopérom hostí a po kľučke na brankára Haina pohodlne skóruje do prázdnej bránky. Konečne sa teda dočkal aj Franck, je to jeho 1. gól v tejto sezóne Bundesligy.
81min - Antintopovu krížnu strelu vytláča brankár hostí na roh.
87min - po Altintopovom rohovom kope posiela Schweinsteiger hlavou loptu do tyče.
89min - opäť Altintop. Tentoraz triafa hruďou loptu do tyče, ale vzrušenie je zbytočné, postranný rozhodca máva offside. Ako však ukazuje opakovaný záber Altintop v offside nebol.
91min - Schweinsteiger v obkľúčení troch hráčov hostí vymyslí nádhernú prihrávku na Ribéryho, ale jeho strelu kryje brankár Hain.
90+2 min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Po 1.polčase, chudobnom na šance, sme po krásnej strele Altintopa teda vyhrávali 1 : 0. Zlepšenou hrou v polčase druhom, sme si vypracovali viac streleckých príležitostí, pridali sme ešte 2 góly a zvíťazili sme teda rozdielom triedy 3 : 0. Výsledok 3 : 0 teší najmä preto, že sme mali na ihrisku kvôli maródke iba jedného klasického útočníka M
üllera a zápas sme dokonca odohrali bez striedania. Rovnako teší, že svoj 1.gól v tejto sezóne Bundesligy zaznamenal Franck Ribéry. Pochváliť dnes treba mužstvo ako celok. Po skončení zápasu pribudol ešte jeden obrovský dôvod na oslavu. Pri záverečnej oslave s fanúšikmi si od moderátora Allianz Arena zobral mikrofón Bastian Schweinsteiger a povedal vetu z ktorej naskakujú zimomriavky: "Predĺžil som, zostávam tu do roku 2016!" Ako som spomínal, po vyslovení tejto vety nebolo v Allianz Arena počuť vlastného slova. Krajší vianočný darček sme si naozaj snáď ani nemohli priať. A ako krásne napísala Monika na stránke fcbayern.cz: "Nikdy v životě bych nechtěla být v Mnichově raději než dnes. Díky, Bastiane!" Veľká pravda a veľké ďakujeme Bastian!!! Za zmienku snáď ešte stoja protesty proti príchodu Manuela Neuera brankára Schalke 04 do Bayernu. Začali sa v druhom polčase v 46.min rozvinutím transparentov Mia brauchan koan NEUER Torwart“ a „Mia ham scho KRAFT“. Inými slovami: „Nepotrebujeme nového brankára, máme silu“. Kraft totiž v preklade znamená sila. Protesty pokračovali aj po zápase, keď fanklub ešte pritvrdil a začal skandovať  „Neuer, du Arschloch“ teda „Neuer, ty zmrd“. Po chvíli sa pokrik ozýval na všetkých tribúnach. Kedže je známe, že Neuer si zakladá na dobrých vzťahoch s fanúšikmi, uvidíme ako sa jeho prestupová aféra nakoniec skončí a kam povedú jeho ďalšie cesty. V tomto kalendárnom roku nás čakú ešte 2 zápasy s jediným súperom s VfB Stuttgart a to hneď 2 krát na jeho ihrisku v Mercedes-Benz Arena. Najprv budúcu nedeľu 19/12/2010 v 17.kole Bundesligy a potom 22/12/2010 v osemfinále DFB pohára. Verme, že si v tomto kalendárom roku pripíšeme na svoje konto ešte 2 víťazstvá a nenarušíme si pohodu pred vianočnými sviatkami.