26/02/2011
18:30

FC Bayern - Borussia Dortmund

1 : 3 (1 : 2)

Šláger 24.kola, ale aj celej jarnej časti Bundesligy sme nezvládli a po prehre 1 : 3 sme zrejme definitívne stratili nádej na titul, pričom náš dnešný súper sa mu práve týmto dôležitým víťazstvom ešte viac priblížil. Obojstranne ofenzívny zápas zvládol lepšie, dokázal polčasové vedenie 1 : 2 v 2.polčase zvýšiť ešte o 1 gól a odnáša si z nášho štadióna dôležité 3 body. Poďme ale pekne po poriadku. Nastupujeme opäť v tradičnej a aj víťaznej zostave zo stredajšieho osemfinálového zápasu z Milána: Kraft - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Gustavo - Pranjič, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

4min - Schweinsteiger nechá centrovanú loptu do šestnástky spadnúť za seba, čo využije Lewandowski a z voleja triafa loptu vysoko nad našu bránku.
9min -
0 : 1 po chybe Schweinsteigera v strede poľa a rýchlom protiútoku, dostáva Barrios peknú prihrávku za našu obranu a pohodlne zasunie loptu vedľa vybiehajúceho brankára  Krafta.
10min - strela Müllera z hranice šestnástky mieri nad bránku Borussie.
11min - Benderova nebezpečná strela mieri tesne vedľa našej bránky.
15min - Müller sa dostáva do dobrej šance, ale Subotič mu loptu vypichne na roh. Rovnako odkopne na roh aj našu ďalšiu centrovanú loptu.
16min -
1 : 1 k rohovej zastávke sa postaví Ribéry a na jeho center si pekne nabehne do šestnástky Gustavo a svojim prvým gólom v našom drese vyrovnáva skóre.
18min -
1 : 2 kapitán hostí Sahin peknou strelou spoza šestnástky obstrelí Krafta a hostia idú opäť do vedenia.
26min - Gomez dáva gól, ale postranný rozhodca odmáva prinajmenšom sporný offside.
28min - po Gomezovej prihrávke sa do obrovskej šance dostáva Müller, ale jeho strelu zázračne tečuje obranca hostí nad bránu na rohový kop. Následne ani hlavný ani postranný rozhodca, ktorý odmával Gomezov offside, nepostrehnú jednoznačnú ruku Subotiča v šestnástke hostí.
32min - slabá strela Pranjiča končí v rukách brankára Langeraka.
33min - po zlom odkope Schweinsteigera, ktorý trafí iba Tymoshchuka sa do šance dostáva Barrios, našťastie prestrelí bránku Krafta.
39min - Lewandowski vidí ŽK po faule na Tymoshchuka.
42min - Schmelzer vidí ŽK po faule na Gomeza.
45min - Ribéry posiela prihrávku do voľného priestoru na Pranjiča, ten hľadá pred bránkou Gomeza, ale obrana hostí vystihne jeho úmysel.
45+1min - po rohovom kope Ribéryho, hlavičkuje Schweinsteiger nad bránku hostí.

53min - Schweinsteiger zastavuje loptu po hlavičke Großkreutza na bránkovej čiare. Pri následnom protiútoku vidí Sahin ŽK za taktický faul na Ribéryho.
57min - Großkreutz padá v šestnástke po tom čo ho Lahm potiahne za dres, píšťalka hlavného rozhodcu ale ostáva nemá.
58min - Gustava strieda Kroos.
59min - Grötzeho strelu vyškriabe Kraft končekmi prstov na roh.
60min -
1 : 3 z následného rohu ale už inkasujeme po hlavičke Hummelsa, ktorého neubráni Schweinsteiger, Pranjič sa síce na bránkovej čiare snaží loptu vyhlavičkovať, ale nedokáže vyššie vyskočiť a dosiahnuť na loptu.
73min - Gomeza vo vzdušnom súboji pri boxovaní lopty nepríjemne zasiahne brankár Langerak, Mario je našťastie v poriadku.
74min - hostia striedajú. Barriosa strieda Blaszczykovski.
75min - po Pranjičovom centri a teči Gomeza, brankár hostí Langerak vyťahuje krásny zákrok a vytláča loptu na roh. V tej istej minúte vidí Robben ŽK za filmovanie v šestnástke.
78min - Müllera strieda Klose.
79min - Ribéryho prízemná strela len tesne míňa bránku hostí.
80min - Kroosova strela asi z 18m tiež tesne míňa bránku hostí.
82min - Großkreutza strieda da Silva.
84min - po RK hostí a hlavičke Lewandowskeho sa tentokrát Pranjičovi podarí na bránkovej čiare zachrániť mužstvo od gólu, aj keď mu lopta nepríjemne trafí intímne partie a na chvíľu ostáva otrasený.
86min - Schweinsteiger vidí ŽK po faule na da Silvu.
89min - Sahina strieda Kehl. Zároveň mu odovzdáva aj kapitánsku pásku.
90+1min - nadstavený čas sú 3min. Hlavný rozhodca by už ale zrejme najradšej ukončil stretnutie a tak sa na počudovanie všetkých upískne. Po uvedomení si chyby necháva pokračovať v hre po rozhodcovskej lopte.
90+3min - hlavný rozhodca teraz už definitívne končí dnešné stretnutie.

Tento report sa mi kvôli sklamaniu píše naozaj ťažko. Po stredajšom dobrom výkone a dôležitom víťazstve v Lige majstrov, som dúfal, že na tento zápas dokážeme nadviazať aj dnes, žiaľ nestalo sa tak. Prehra mrzí o to viac, že sme pravdepodobne definitívne stratili šancu na titul a skomplikovali sme si aj boj o druhé miesto, ktoré zaručuje priamy postup do Ligy majstrov v budúcej sezóne. Na gól hostí už z 9min sme síce v 16min odpovedali gólom Gustava, ale o 2min neskôr sme prehrávali opäť. Môžeme sa síce cítiť ukrivdený po neuznanom góle Gomeza kvôli spornému offsidu v 26min a v šestnáske neodpískanej ruke Subotiča z 28min, ale ešte stále ostával dostatok času, aby sa mužstvo zomklo, zabojovalo a pokúsilo sa o obrat v stretnutí. Namiesto toho sme však tretí krát inkasovali a otáčať proti dobre hrajúcemu súperovi z 1 : 3 bolo dnes nad naše sily. Borussia hrala naozaj dobre. Dobre bránila, vyrážala do rýchlych protiútokov a premieňala šance ktoré sa jej naskytli. Kedže vedela odkiaľ jej hrozí najväčšie nebezpečenstvo, starostlivo bránila Robben, ktorý bol počas celého zápasu zdvojovaný, niekedy dokonca strojovaný. Veľa toho dnes pre Gomeza žiaľ nedokázali vytvoriť ani Ribéry a Schweinsteiger, dokonca Bastian hral asi jeden zo svojich najslabších zápasov tohto roku a dokonca mal palce aj v góloch ktoré sme inkasovali. Dnes nezopakoval stredajší super výkon ani Thomas Kraft a tak vlastne ani nie je koho pochváliť a už vôbec nie vyhlásiť za muža zápasu. Na dnešnú prehru ale musíme čím skôr zabudnúť, kedže pokračujeme s hraní streda-sobota a už tú nasledujúcu stredu nás v semifinále Nemeckého pohára na domácom štadióne čaká zápas s odvekým rivalom FC Schalke 04. Všetci samozrejme očakávame postup do finále, kde víťaz nášho súboja narazí s určitosťou na druholigistu z dvojice MSV Duisburg - Energie Cottbus.