Rozhovor Müller - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Thomasom Müllerom.Po výhre 4:0 proti Barcelone stojí FC Bayern jednou nohou vo finále. Okrem Maria Gomeza a Arjena Robbena sa na streleckú listinu zapísal aj Thomas Müller a to hneď 2 krát.

Po zápase poskytol rozhovor pre dfb.de. Vďaka Ondrovi prinášame jeho voľný preklad.

dfb.de: Pán Müller, mohlo sa Vám o tomto výsledku aspoň snívať?
Müller: Ja nie som žiadny snívač, ale 4:0 je neočakávaný výsledok.

dfb.de: 4:0 v Mníchove, je to viac ako pol kroka?
Müller: Človek nikdy nevie, čo sa stane v odvete, ešte stále potrebujeme odohrať dobrý zápas. V Barcelone je tiež trocha väčšie ihrisko, takže Barca nebude mať veľmi ťažké uplatniť svoju hru. 4:0 je náskok, ktorý nie je celkom zlý. Musíme tvrdo zapracovať v Barcelone, potom si myslím, že naše šance sú
veľmi dobré. Ale futbal je stále futbal. To nám ukázal aj zápas Dortmundu s Malagou s dvoma gólmi v nadstavenom čase. Dva góly v 90. minúte. Takže teoreticky sa dá streliť aj 180 gólov, alebo? (smiech)

dfb.de: Kto vlastne môže v tejto sezóne zastaviť FC Bayern?
Müller: Dúfam, že nič a nikto. Ale vo futbale sa toho za jeden deň môže veľa stať, musíme zostať pozorní a pozdvihnúť formu a zábavu v tíme.

dfb.de: Pred gólom na 4:0 ste sa chceli nechať vystriedať...
Müller: Dokázal som ešte stáť v päťke a vopchať niečo dnu. Ukázal som, že som dostal úder, a moje svaly už neboli perfektne naladené, a že musím ísť dole. Ale potom som videl že ešte držíme loptu tak som sa dal do poriadku aby som nestál v ofsajde. A potom som pozeral ako beží útok, a ak máte krv útočníka, potom viete, kde máte bežať. Bol to gól ako zo sna.

dfb.de: Celkovo to bol pozoruhodný výkon mužstva, výsledok, umenie a spôsob akým ste nastúpili proti Barcelone protivníka udivil, alebo?
Müller: Potrebujeme ešte 2 veľké výkony, aby sme mali skutočne niečo v rukách. Ak ste pozerali celý zápas, nemôžete povedať, že to bola náhoda. Pred zápasom nemôžete vedieť že to bude dobrý zápas. Nikdy neviete aky máte práve v ten deň formu. Ale my sme aj proti Juve odohrali veľmi dobre.

dfb.de: Ako vysvetlíte tento rozvoj mužstva?
Müller: Máme momentálne dobrú fázu, kedy funguje mužstvo od čísla 1 až po 25. Nie je to žiadny veľký zázrak, že sme vyhrali zápas. Ale výška výsledku prirodzene nebola očakávaná. Najviac ma ale teší, že sme nepripustili skoro žiadnu gólovú šancu a neinkasovali sme žiadny gól.

dfb.de: Franck Ribéry a Arjen Robben mali v zápase fázy, kde hrali skoro ako obrancovia. Je obrana Bayernu kľúčom k úspechu?
Müller: Po dvoch rokoch bez titulu teraz cítime túžbu. Každý z nás má teraz v hlave iba úspech. A každý urobí radšej o jeden krok viac ako menej smerom dozadu. To ukazujeme aj teraz vo veľkých zápasoch, a výsledok môžete vidieť.

dfb.de: Ako veľmi sa tešíte zo svojích dvoch gólov, práve teraz v semifinále proti Barcelone?
Müller: (smiech) Vôbec nie.

dfb.de: Ako si užívate úspech?
Müller: Teraz idem domov, a budem si liečiť ranu ktorú som dostal. Zajtra idem na tréning a budem trocha oslavovať a potom štartujeme znova, v sobotu.

dfb.de: Ako hodnotíte svoj počin proti Jordimu Albovi pred tretím gólom?
Müller: Bola to medzinárodná úroveň. Myslím, že sa to nemusí pískať.

dfb.de: Čo hovoríte na prestup Maria Götzeho z Borussie Dortmund do Bayernu?
Müller: Je to výborný hráč, výborný typ, reprezentant, ale viac k tomu neviem v tomto momente povedať. Budúcu sezónu máme nového trénera, o ktorom budeme rozprávať tiež až 1. júla. Teraz sa pozeráme na našu blízku budúcnosť.

Zo stránky dfb.de preložil Ondro.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist