Rozhovor Gomez - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor Gomez.
Nemecký denník BILD (bild.de) požiadal útočníka Maria Gomeza o vyjadrenie sa k súčasnej situácii v Bayerne. Prinášam voľný preklad rozhovoru.


bild.de: Gólový inštinkt a dominancia Bayernu sú preč. Prečo?
Gomez: "Bohužiaľ, to bol prípad znovu v Leverkusene. Chýba nám šťastie a vyššie odhodlanie pred bránkou. A na druhej strane je netrpezlivosť. Pretože chceme vyhrať a musíme vyhrať, ale takto sa ženieme iba do záhuby."

bild.de: Ako si vysvetľujete pokles formy po zimnej prestávke?
Gomez: "Vzhľadom k tlaku sme začali byť nervózny a neistý. To by sa nám nemalo stávať. Potom sme už hrali nedisciplinovane, menej kompaktne a nevedeli sme streliť gól."

bild.de: Prvý polčas proti Leverkusenu bola hra celkom dobrá. Prečo sa tím po tom rozpadol?
Gomez: "Nikdy by sme nemali dostať v Leverkusene 2 góly. Navyše, ak je to 0-0 v 80.min nesmiete dať súperovi priestor a dovoliť mu vyhrať. To sa nám opäť stalo osudným."

bild.de: Domáci šampionát je takto pravdepodobne preč. 13.marca musíte zvrátiť výsledok 0:1 proti Bazileju v Lige majstrov. O sedem dní neskôr, vás čaká v Gladbachu semifinále domáceho pohára. Premárni Bayern všetko za 17 dní?
Gomez: "Nie, nemáme strach. Sme určite pod veľkým tlakom a sme odsúdení k víťazstvám. Myslím, že je to príliš viditeľné, ale to jediné je náš cieľ."

bild.de: Podarí sa trénerovi Juppovi Heynckesovi, s tímom ešte dosiahnuť?
Gomez: "Áno, samozrejme. Pozrite sa na 1.polčas v Leverkusene. Zatiaľ nie je možné povedať so všetkou vážnosťou, že náš tréner nič nedosiahol. Každý z nás má dostať zo seba to najlepšie. Pre tím. Každý si musí upratať pred vlastným prahom. Mojou úlohou je znovu sa trafiť a ja to urobím."

bild.de: Ako hodnotíte sám seba v tejto chvíli?
Gomez: "Určite som v ťažkej fáze. Netrafil som sa v posledných zápasoch."

bild.de: V prvom kole ste mali po siedmich zápasoch osem gólov. Teraz v rovnakom období len dva.
Gomez: "Nebudem to porovnávať. Je to, ako to je. Musím byť sám sebou a pracovať dôsledne pred bránkou. Verím a som si istý, že sa v nasledujúcich zápasoch trafím."

bild.de: Rokovania o predĺžení vašej zmluvy začali v poslednej dobe. V akom sú stave?
Gomez: "V súčasnej dobe nemáme žiaden dôvod sa ponáhľať. Klub tiež má čo robiť, sú tu dôležitejšie veci. Moja zmluva je stále ešte rok a pol platná, nie je dôvod na tlak."

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist