Rozhovor Boateng - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Jérômom Boatengom.V piatok bolo počasie v Mníchove veľmi nepríjemné. Pršalo a teploty pripomínali skôr jeseň. Napriek nepriaznivému počasiu pod vedením Petra Hermanna a Hermanna Gerlanda trénovali David Alaba a Jérôme Boateng. Tréning bol zameraný na vytrvalosť a rýchlosť. Po tréningu poskytol Jérome rozhovor pre fcbayern.de. Odpovedal na otázky o kondícii a opisoval svoje prvé dojmy z nového klubu. Prinášam voľný preklad rozhovoru.

fcbayern.de: Jérome, tréning v silnom daždi je za vami, čo cítite?
Boateng: Teraz som samozrejme veľmi unavený. Ale to je dobre, potrebujem to!

fcbayern.de: Aké je Vaša súčasná fyzická kondícia?
Boateng: Samozrejme, že som ešte trochu pozadu, pretože som s Manchestrom City veľa nenatrénoval. V Los Angeles sme mali len niekoľko výkonnostných testov. A navyše chlapci boli už týždeň v Trentine na sústredení. Snažím sa ale dostať do toho čo najskôr, aby som mohol pomáhať tímu čo najskôr.

fcbayern.de: Budúci týždeň je v Allianz Aréne Audi CUP . Čo očakávate od tohto mini-turnaja?
Boateng: Veľmi sa teším na zápasy proti tímom ako je AC Miláno a FC Barcelona. Teraz hrám za FC Bayern, jeden z najväčších klubov na svete, a chcem súťažiť s týmito klubmi. Nesmieme sa bát nikoho.

fcbayern.de: Aký je tvoj prvý dojem z klubu?
Boateng: Všetko je super zorganizované a oveľa väčšie, než v Manchestri. Máme vytvorené perfektné podmienky k práci.

fcbayern.de: Ako vás prijali nový spoluhráči?
Boateng: Všetci ma prijali super, niektorých som poznal už z národného tímu. Len tento rakušan, David Alaba, ja proste nechápem jeho dialekt. (Alaba sedí vedľa neho, počúva rozhovor a hlasno sa smeje)

fcbayern.de: FC Bayern má niekoľko nových hráčov. Ako hodnotíte kvalitu tímu?
Boateng: Máme veľmi, veľmi silný tím. Stále potrebujeme integrovať nových hráčov a to trochu potrvá, ale hráči, ktorí sú v mužstve už dlhšie pomáhajú novým veľmi dobre.

fcbayern.de: Čo hovoríte na trénera Juppa Heynckesa?
Boateng: Má veľa skúseností, navyše pracoval aj v zahraničí. On vie presne, ako sa vysporiadať s rôznymi typmi hráčov. A má dobrý cit pre prejavy, vždy udrie na správnu strunu. Teší ma, že práve on je mojim trénerom.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist