13/03/2012
20:45

FC Bayern - FC Basel

7 : 0 (3 : 0)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti FC Basel, na domácom ihrisku nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, Badstuber, Lahm - Gustavo, Kroos - Ribéry, M
üller, Robben - Gomez.

2min - center Lahma končí v rukách brankára Sommera.

6min - Müller vysúva Robbena, jeho zblokovanú strelu chytá brankár hostí. Robben svoju typickú akciu zakončí nepresne vedľa bránky.
10min - strelu Robbena zblokuje Park.
11min -
1 : 0 Müller aj za pomoci domácej obrany prihráva Robbenovi, ktorý sám zoči-voči Sommerovi nezaváha.
12min - Robbenovu strelu vyráža brankár hostí na nohu Ribéryho, ten ešte prihráva pred bránu na Gomeza, ktorý pätičkou triafa iba brankára Sommera. Z ďalšej akcie strelu Gomeza vyráža brankár hostí.
18min - Alabovu slabú strelu pohodlne chytá Sommer.
22min - po rohovom kope Robbena, chytá Sommer krásnym zákrokom gólovú hlavičku Müllera.
27min - Robbenovi po rohovom kope Kroosa, nesadne strela s prvej.
31min - nepresná strela z kopačky Ribéryho.
33min - držanie lopty 60% - 40% v náš prospech.
34min - rohový kop Alexandra Freia pohodlne chytá Neuer.
37min - rohový kop Shaquiriho pohodlne chytá Neuer.
37min - Kroosov strelecký pokus mieri tesne nad bránku.
39min - Lahmov dobrý center na Gomeza, stihne vyboxovať brankár Sommer.
40min - Streller posiela pekný center na Alexandra Freia, ten našťastie loptu posiela nad našu bránku.
42min -
2 : 0 Robben posiela krásnu prihrávku na Müllera, ktorý nikým nekrytý posiela loptu do siete.
43min - center Gomeza odvracia obrana hostí.
44min -
3 : 0 Kroos posiela z priameho kopu loptu na zadnú tyč, odkiaľ ju Badstuber posiela pred bránku a odtiaľ ju do bránky "upratá" úplne voľný Gomez.
45+2min - hlavný rozhodca končí 1.polčas.

48min - Alabov center do šestnástky nenachádza adresáta.
50min -
4 : 0 Ribéry posiela center na Gomez, ktorý zo vzduchu loptu nohou, aj napriek krkolomnej pozícii posiela do bránky hostí.
53min - center Shaquiriho sťahuje Neuer zo vzduchu do náručia.
58min - center Robbena do šestnástky, prihráva Müller Gomezovi, jeho strelu vyráža brankár Sommer.
59min - Müllerovu, obrancom zrazenú strelu z hranice šestnástky chytá brankár hostí.
60min - Streller vidí ŽK za faul na Badstubera.
61min -
5 : 0 Ribéry potiahne loptu do šestnástky, posadí loptu na hlavu Gomeza a Mariov hattrick je na svete.
62min - hostia striedajú. Na miesto Fabiana Freia prichádza Stocker.
63min - hlavný rozhodca oberie hostí o gól, keď pri spracovaní odpíska ruku prihrávajúcemu hráčovi hostí.
67min -
6 : 0 opäť Ribéry, ako pri piatom góle potiahne loptu do šestnástky, spätnou prihrávkou nachádza Gomeza a Mario neodmieta ponuku na svoj 4 gól v zápase.
70min - striedanie v oboch mužstvách. Hostia striedajú Steinhöfera za Degena. Naši Müllera za Schweinsteigera.
71min - Robbenova strela nad bránku hostí.
74min - Cabral vidí ŽK za faul na Robbena.
77min - Alexander Frei hlavičkuje vedľa bránky.
78min - striedame. Ribéryho strieda Pranjič.
79min - Boateng vidí ŽK za ruku pri spracovaní, ktorá ale nebola.
80min - hostia striedajú Shaquiriho za Zoua.
81min -
7 : 0 Schweinsteiger posiela milimetrovú prihrávku za obranu na Robbena, ktorý ešte urobí "blafák" na brankára Sommera a posiela loptu do opustenej bránky. Následne Arjen odchádza striedať a púšťa do hry Tymoshchuka.
88min - Tymoshchukova strela mieri vedľa bránky.
90min - nadstavený čas budú 2min.
90+2min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

Dnešné hodnotenie zápasu, bude veľmi podobné tomu víkendovému a keďže scenár zápasu bol takmer totožný, chvíľami som mal nutkanie urobiť CTRL+C a CTRL+V a trochu si uľahčiť prácu. Nakoniec ma zodpovednosť a záväzok voči vám všetkým, ktorý navštevujete túto stránku prinútil písať :). Niektoré časti reportu, ale fakt asi nepôjde napísať inak, veď poďme na to a uvidíme :). Na začiatok chcem napísať, že som mal z dnešného zápasu trochu obavy. Desili ma najmä jarné výsledkové "hojdačky" našich chlapcov a staré príslovie, že po hodoch býva bolenie brucha. Našťastie sa moje obavy nenaplnili. Perfektne zvládnutý zápas a konečný výsledok v podobe debakla 7 : 0, to si dovolím tvrdiť, že nečakal asi nik. Naši chlapci začali hrýzť už od začiatku a gólové manko z prvého zápasu zmazal už v 11min Arjen Robben. V ďalšej polhodine vidíme veľké šance na zvýšenie skóre (Gomez, M
üller, Kroos) a ja len trpnem aby sme neurazili šťastenu. Skoro sa tak udeje v 40min, keď center Strellera posiela Alexander Frei tesne nad našu bránku. Následne, ale prichádza naša výborná posledná 5 minútovka 1.polčasu. V 42min Robben vymyslí a zrealizuje krásnu prihrávku na Müllera, ktorý úplne voľný pred bránkou hostí nezaváha. O 2min zohráme nádherne nacvičenú akciu, keď Kroos posiela z priameho kopu loptu na zadnú tyč na Badstubera, ktorý posiela prihrávku na Gomeza a Mario už v takýchto chvíľach vie čo s loptou. Zároveň naďalej už druhý zápas drží slovo, ktoré dal v rozhovore pre BILD (Gomez: "Verím a som si istý, že sa v nasledujúcich zápasoch trafím."). Mario nielen že, vie držať slovo, ale vie ho držať s veľkou pompézmosťou. Veď posúdťe sami. Po zmene strán prichádzajú veľké chvíle Ribéryho, ktorý svojmu spoluhráčovi vypracuje 3 gól. V 50min sa Mario akrobaticky vrhá do Ribéryho centra - 4 : 0. V 61min Ribéry vnikne do šestnástky, posadí mäkkučký center na Mariovu hlavu - 5 : 0 a hattrick je na svete. V 67min sa situácia opakuje, s tým rozdielom, že na miesto centra prichádza spätná prihrávka a Mario triafa - 5  :0. Následne prichádza skoro 15 minútovka, počas ktorej dominujú stretnutiu striedania a nejaké ŽK. Pri striedaniach sa dostáva na ihrisko aj Bastian Schweinsteiger, ktorý v 81min pošle milimetrový pas na Robbena, ktorý podobne ako v sobotu nezaprel v sebe sebeckosť a neprihral Gomezovi, ale rozhodol sa pre "blafák" na brankára Sommera, ktorý mu vyšiel a Arjen zvyšil skóre na konečných 7:0. No vyčítajte hráčovi sebeckosť, ak svoje akcie zakončuje gólmi... :) Hlavný rozhodca v 92min končí zápas. Čo povedať k hosťom? Skoro inkasovaný gól na 1 : 0, 2 góly do šatne, ďalší 5min po začiatku druhého polčasu a potom ďalšie a ďalšie, to sú iste atribúty, ktoré sa im vlastne ani nedovolili "nadýchnuť" k nejakému odporu, napriek tomu, ale treba povedať, že najmä v prvom polčase, keď ešte mohli za stavu 1:0 urobiť zo zápasu poriadnu drámu, hrali veľmi zle, ustráchane a bojazlivo. Za nás, len veľké Ďakujeme! Ďalší report písaný
s radosťou. Potešili rovnaké veci ako cez víkend: chlapci sa futbalom bavili, bola opäť radosť sa na nich pozerať, padli krásne góly a čo je v tomto zápase najdôležitejšie, sme v štvrťfinále Ligy majstrov. Opäť sa potvrdila teória o našom prvom strelenom góle (že ak sa dostaneme do vedenia, naše zápasy vyzerajú úplne inak). A teraz riadky ktoré sa naozaj nedali napísať inak ako vo víkendovom reporte :). Téma? Muž zápasu. Nedá sa inak a ani nechcem, takže: Mužom zápasu sa teda stáva celé s veľkou chuťou hrajúce mužstvo, ale k Mariovi Gomezovi (už to nie je len o mojej slabosti na neho, ale aj o jeho genialite, dať 4 góly za 23min... no nemilujte ho :D, aj keď už tu boli reči o "prázdnych bránkach" že Robo :D), dnes pridávam ďalšieho génia Francka Ribéryho, ktorý odohral veľký zápas a najmä jeho zásluhou žiaril aj Mario. Vďaka chlapci za dnešný zápas, ďalší nás čaká v sobotu 17/03/2012 o 18:30 na Olympiastadion v Berlíne, kde nám bude súperom o záchranu bojujúca Hertha BSC. Napriek tomu, že sme tu už mali "povinné jazdy" viď. Freiburg, ktoré nedopadli dobre, inak ako ďalšou "povinnou jazdou" sa sobotňajší zápas nazvať ani nedá.

Uli Hoeness: "Teraz tím ukázal, dvojnásobok toho, čo dokáže. Bola to veľká zábava to sledovať. Posledné 2 zápasy, to bol futbal na vysokej úrovni."

Jupp Heynckes: "Musím zložiť svojmu tímu veľký kompliment. V dnešnom zápase, pokračovali vo výkone s poslednej soboty. Dnes sme využili zápas od prvej do poslednej minúty. Urobili sme všetko čo sme chceli. Strelili sme skoro gól. Po vedení 1 : 0 sme hrali veľmi inteligentne, veľmi ticho a veľmi umne. Dobre sme využívali priestoru. Celkovo to bol perfektný zápas. 2 : 0 a 3 : 0 je veľmi dobrý psychologický moment. Potom už bol FC Bazilej demoralizovaný. Preukázali sme, že nechceme strácať čas a chceme sa čím skôr presunúť do štvrťfinále."

Philipp Lahm: "Ak vyhrávate 3 : 0 alebo 4 : 0, už je možné si užiť taký zápas. Ale bolo to ťažké dielo do tej doby. Museli sme hrať na nulu. Vieme, že keď vyhrávame, že je ťažké poraziť nás. Máme dosť hráčov, ktorý sa dokážu presadiť jeden na jedného."

Mario Gomez:
"Zápas proti Hoffenheim bol veľmi dôležitý. Po ňom bola dobrá nálada. Od začiatku sme si vytvorili veľký tlak. To bol náš cieľ. Všetci za všetkých, sme podali vynikajúci výkon. Je pozitívne, že naša dôvera je späť, na tom musíme stavať."

Arjen Robben: "Je to sranda. Urobili sme to, čo bolo v sobotu dobré. Dnes sme možno hrali ešte lepšie. Sedem gólov v Lige majstrov - to je neuveriteľné! Po Schalke som už cítil, že to príde. Žiaľ v Leverkusene, som sa netrafil. Dnes sme hrali vynikajúco."

Thomas Müller:
"Hrali sme pôsobivo a variabilne. Najdôležitejšie boli pred polčasové góly na 2 : 0 a 3 : 0. Bazilej bol šokovaný. Potom sme hrali super, všetko fungovalo. Dnes zahral dobre celý tím a bola dobrá nálada. Zaslúžené víťazstvo."

Heiko Vogel (tréner FC Basel): "Bolo to trpké, pretože som nikdy nemal rád prehry. Bayern odohral výborný zápas. Nedokázali sme zastaviť ich útoky. Bayern nám ukázal naše nedostatky, ktoré ale pre nás nie sú novinkou."