15:30

FC Bayern -
SC Freiburg

4 : 0 (3 : 0)

Na domáci zápas 21.kola Bundesligy proti SC Freiburg nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Martínez, Dante, Contento - Lahm, Kroos - Robben, Müller, Shaqiri - Pizarro.

9min - strela Rafinhu nenarobí brankárovi Baumannovi väčšie problémy.
15min - Ginterovu strelu odvracia Martínez na roh.

18min -
1 : 0 na center Contenta najvyššie vyskočí Dante a hlavou posiela loptu do siete. Günter vidí ŽK.
25min - Robben prihráva Rafinhovi, jeho strela letí vysoko nad bránku.
34min -
2 : 0 Pizarro pätičkou vysunie Shaqiriho, ten vnikne do šestnástky a aj s prispením obrancu Sorga posiela loptu do siete.
38min - Robben po sérii kľučiek vnikne do šestnástky, zakončovať ale musí pravou nohou a tak lopta logicky končí vysoko nad bránkou.
42min -
3 : 0 Kroos prihráva loptu Shaqirimu a ten z prvej prestrelí všetko čo mu stojí v ceste.
43min - Mehmedi dáva gól, ktorý však pre offside neplatí.

48min - Martínez vidí ŽK za faul na Güntera.
51min - Shaqiriho center z rohového kopu posiela Robben hlavou nad bránku.
55min - Shaqiriho center z uhla vyráža brankár Baumann.
60min - Contento hlavičkuje nad bránku.
61min - Shaqiriho strieda Schweinsteiger.
62min - hostia striedajú. Klausa strieda Kerk.
63min - Lahma strieda Götze.
65min - Kroosova strela letí tesne vedľa bránky.
69min - Kerkova strela letí tesne vedľa bránky. Gintera strieda Schuster.
77min - strelu Pizarra vyráža brankár Baumann. Robbena strieda van Buyten.
81min - Mehmediho strieda slovenský reprezentant Karim Guéde.
84min - Dante vidí ŽK za faul na Guédeho.
86min - Martínez sám zoči-voči brankárovi Baumannovi netrafí bránku.
88min -
4 : 0 Pizarro sa kľučkou uvoľní a umiestnenou strelou k tyči nedáva brankárovi Baumannovi žiadnu šancu.
90+1min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola:
"Je to vždy ťažké, keď všetci hovoria, že musíte vyhrať. Som veľmi spokojný. Je to neuveriteľné, ako sa hráči sústredia znova a znova, bez ohľadu na to o aký zápas ide. Tentoraz sme to nehrali skvele, ale slušne. Kvalita nášho mužstva sa ukázala. Máme ďalšie tri body a ďalší víťazný zápas."
Manuel Neuer: "Bol to pre nás veľký deň. Chceli sme predviesť dobrý výkon pred zápasom proti Arsenalu. Teraz sa tešíme na Ligu majstrov ".
Xherdan Shaqiri: "Dnes sme sa bavili a sme radi, že sme vyhrali tento zápas."
Christian Streich (tréner SC Freiburg): "Všetci sme sa snažili a nie sme spokojní s výsledkom. Snažili sme sa hrať vysoko a Bayern až do 20 minúty nemal veľa šancí skórovať, ale potom prišiel gól a krátko na to ďalší. Moji chlapci do toho dali všetko. Je dôležité, aby sme si pre nadchádzajúce zápasy udržali túto mentalitu."
Oliver Baumann (kapitán SC Freiburg): "Snažili sme sa, ale oni sú o pár tried lepší. Nemyslím si, že sme hrali zle, ale stále je tam ešte rozdiel o štyri góly. Štvrtý mi vadí najviac, pretože sme vlastne mali v druhej polovici hru pod kontrolou a potom sme zase dostali gól."