Müllerova show vo Frankfurte - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Müllerova show vo Frankfurte.

08/11/2014

Ani nie po 3 dňoch nás opäť čakala Bundesliga. Zápas vo Frankfurte bol najviac emotívny pre Rodeho, ktorý tu strávil veľkú časť kariéry. Pred 2 rokmi sme v Commerzbank-Arena spečatili náš titul výhrou 1:0 a dnes nás zase čakal súper s kvalitnou defenzívou. V zápase nám chýbalo 8 zranených hráčov a tak okrem 3 bodov bolo dôležité, aby sa pred reprezentačnou pauzou k nim už nikto ďalší nepridal.

Len na lavičke začali zápas Robben či Benatia, inak sme na trávniku mali to najlepšie čo máme momentálne k dispozícii. Zápas začal obrovskou šancou Müller, ktorý sa rútil sám na brankára, no zbytočne ešte hľadal Lewandowskeho. Nikto ani len netušil, že jeho galapredstavenie sa ešte len začína. Hráči Frankfurtu nám robili v úvode starosti svojim vysokým napádaním, ale bolo jasné, že im to nemôže dlho vydržať a naše šance ešte len prídu. Nádejné akcie a plynulý priebeh zápasu často narúšal rozhodca a jeho postranní kolegovia, ktorí pískali nezmyselné fauly na oboch stranách a tiež ofsajdy, ktoré častokrát ani neboli, a tým nás neskôr obrali aj o gól. Našťastie sme mali dnes Müllera, ktorý nedovolil aby sa hlavnou hviezdou zápasu stal rozhodca. Keď som pred pár dňami spomínal, že jeho strelecká smola, ktorá ho prenasledovala posledné zápasy, sa čoskoro pretrhne, mal som pravdu. Jeho prvý moment prišiel v 22.minúte, keď po narážačke na stanici Lewandowski-Ribéry na dvakrát prepasíroval loptu za bránu hostí a poslal nás do vedenia. Aby nebola nuda aj na opačnej strane, priamy kop Meiera famózne zneškodnil Neuer. Celkovo bol prvý polčas slabší, chudobný na šance. Ale väčšinou máme lepšie druhé polčasy, čo sa opäť potvrdilo. Nemastný-neslaný bol aj začiatok druhého polčasu, čo sa totálne zmenilo po našom druhom góle. Všetko to začal skvelou kolmicou Lahm a dokončil opäť Müller. Po tomto momente bola naša hra viac uvoľnená, naopak súper už vedel, že v tomto zápase body nezíska a pribúdali chyby. Neprešli ani 4 minúty a pas Götzeho premieňa Müller na tretí gól - hetrik je na svete! Toto sú presne momenty, v ktorých je tento odchovanec Bayernu silný. Žiadne prieniky cez 3 hráčov, žiadne zbytočné parádičky, jednoducho Müller je vždy tam, kde má byť, a vie čo má robiť. Do hry sa dostal aj Robben, a bolo tak jasné, že minimálne jedného hráča budeme mať na trávniku, ktorý bude chcieť streliť gól. Aj v mnohých nádejných akciách Robben bol, niekedy len treba menej špekulovať, ale za stavu 3:0 už koncentrácia u každého hráča bola slabšia. Aj preto Götze a Robben vo Frankfurte gól nedali. Ale čo sa nepodarilo im, to vyšlo striedajúcemu Shaqirimu, ktorý pridal štvrtý gól zápasu, a svoj prvý gól v tomto ročníku Bundesligy, keď dopravil do odkrytej brány strelu Rodeho. Medzitým dal o sebe vedieť aj Neuer, ktorý každým jedným dotykom s loptou a každou odohranou minútou jasne ukazuje, kto by mal získať zlatú loptu, jeho pätička bola nevídaná, ale geniálna.  Zápas sa dohral v pokoji, víťazstvo 4:0 je možno až nad očakávania. Najbližšie uvidíme chlapcov v akcii až o 14 dní, čo umožní niektorým hráčom oddýchnuť si, iných zas čakajú reprezentačné povinnosti. Hlavné je, aby všetci prišli v poriadku, a naša séria neporaziteľnosti tak bude môcť byť predĺžená, momentálne je na čísle 17 vo všetkých súťažiach...

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.