Prvá TK Pepa Guardiolu - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Tlačová konferencia v nemčine.

"Som pripravený", predstavil sa Guardiola.
Oblek, košeľa a viazanka sedeli perfektne. Prirodzene. Pri predstavení sa, ako nový tréner FC Bayernu, nerobil Pep Guardiola vynikajúci dojem len navonok. To, že sa pokúsi viesť tlačovú konferenciu v nemčine, mu bolo už vopred jasné. Ale, že by sa Guardiola až tak dobre vysporiadal s, pre neho úplne novým jazykom, bolo pre okolo 250 novinárov, totálnym prekvapením.

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

S úžasom hľadeli, keď začal Pep svoju reč slovami: "Dobrý deň, Grüß Gott dámy a páni....."

"Ospravedlňte moju nemčinu. Učil som sa ju jeden rok v New Yorku a to nie je práve najlepšie miesto na učenie nemeckého jazyka. Dúfam, že si tu v najbližšom období moje jazykové vedomosti z nemčiny vylepším." Zdvorilé ospravedlnenie sa od gentlemana Guardiolu, ktorý takto nechal nazrieť do svojich pocitov. "Pre mňa je to dar. Chcel by som sa Bayernu Mníchov veľmi poďakovať za príležitosť, byť novým trénerom Bayernu."
Guardiola sa priznal, že je trocha nervózny, no nedal to na sebe vôbec znať, si potom mohol trocha vydýchnuť.
Karl-Heinz Rummenigge zhrnul ako došlo k dohode s 42-ročným trénerom. "Začalo sa to pred dvoma rokmi, keď sme tu mali AUDI-Cup, kedy sme nadobudli dojem, že Pep má určitú slabosť pre Bayern Mníchov. Odvtedy sme neustále udržiavali kontakt. A ten sa v ostatnom roku zintenzívnil," porozprával predseda predstavenstva FCB.

Vyjednávania prebiehali v priateľskej atmosfére. "Bayern Mníchov chce Pepa a Pep chce Bayern Mníchov - tento pocit sme mali od prvého dňa." To povedal Uli Hoeneß: " o prvých piatich minútach som vedel: To vyjde," oznámil prezident FCB. "Guardiola je tým pravým mužom. Byť na vrchole je jedna vec, ostať tam, je úplne iná. To je tá najťažšia úloha, akú môže tréner dostať. Ak nie on, tak kto iný môže splniť túto výzvu?"

Guardiola, ktorý pôsobil navonok skromne, až skoro pokorne, oznámil: " Som pripravený vydať zo seba to najlepšie." Neustále hovoril o veľkej výzve. "Keď ťa zavolá Bayern Mníchov, je to obrovská pocta."Je si vedomý, že tlak, po zisku štyroch titulov (spolu so Supercupom) a po takej neobyčajnej sezóne, je obrovský, ale: "To nie je pre mňa žiaden problém. Preto som trénerom. Vo veľkých kluboch je ten tlak vždy veľký."

Predseda predstavenstva si je tiež celkom istý, že "spoločne zažijeme úspešné časy." Dohoda s Guardiolom robí "celý klub hrdým. Všetci sme veľmi šťastní." Športový predseda Matthias Sammer doplnil: "Momentálne je mojim veľkým želaním, nech sa nám podarí, aby sa Pepova rodina a jeho trénerský štáb, cítili v Mníchove čo najskôr dobre. Iba vtedy bude môcť Pep spokojne pracovať."

Udržať vysokú úroveň.

No ako bude pracovať? Čo sa zmení? Akým systémom bude hrať? Veľa, veľa tém, ktoré mohol Guardiola pri svojom predstavovaní len načrtnúť. "Dajte mi prosím čas," vysvetľoval couch," pokúsim sa udržať túto vysokú úroveň a pokračovať v nej a prirodzene: každý tréner má svoj názor na mužstvo, na jeho futbal." Musí sa prispôsobiť "vysokej kvalite kádra a hráčov" - nie naopak.

"Futbal poslúcha hráčov a nie trénera. Fanúšikovia prichádzajú na štadión, aby videli našich hráčov." Súčasný tím je veľmi, veľmi dobrý, toľko Guardiola. "Jednoducho nechcem meniť veci, len aby som niečo zmenil." K tomu dodal vysvetlenie: Aký je systém hry, je v podstate úplne jedno. Rád útočím! To je moja hlavná myšlienka o futbale."

V stredu (o17.00 hod. v Allianz Aréne) štartuje Guardiola prípravu so svojimi hráčmi.

Rozhovor s Heynckesom.

V najbližšom čase bude viesť "Pep" veľa rozhovorov, aby spoznal FC Bayern. I s Juppom Heynckesom by sa tento Španiel rád porozprával. "Jeho názor by bol super. Je pre mňa veľkou cťou, byť jeho nástupcom." Aby bol rovnako úspešný, bude od prvého momentu žiť "život FC Bayernu Mníchov." Pep: "V najbližších mesiacoch budem žiť a bývať na Säbenskej ulici." Všetci v sále sa usmiali. Pep sa potom rozlúčil - do stredy večer.

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist