15:30
Allianz Arena München

FC Bayern - VfL Wolfsburg

2 : 0 (0 : 0)

V 19.kole Bundesligy sme sa po prvý krát, v tomto kalendárnom roku, predstavili na domácom ihrisku.  Súperom nám bol VfL Wolfsburg, proti ktorému nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Badstuber, Boateng, Rafinha - Schweinsteiger, Kroos - Ribéry, Müller, Robben - Gomez.

6min - Mandžukičova strela spoza šestnástky letí nad našu bránku.
7min - strelu Ribéryho vyráža brankár Benaglio iba na hlavu Gomeza. ktorý posiela loptu do bránky, postranný rozhodca ale správne odmáva offside.
9min - Robben vniká do šestnástky, jeho prihrávku zblokuje obrana hostí.
12min - po veľkej chybe Lahma, ktorý hlavou pošle Neuerovi slabú malú domov, nás od gólu zachráni iba nepresné zakončenie Dejagaha.
18min - po dobrej Kroosovej prihrávke posiela Ribéry prízemný center pred bránku, ktoru zblokuje domáci stopér.
19min - Gomez spáli obrovskú šancu, keď sa po lobe za obranu ocitne sám pre Benagliom, lopta mu ale po spracovaní odskočí a Mario už nedokáže zakončiť.
23min - Gomez a Robben prekombinujú dobrú príležitosť.
34min - z hľadiska sa ozýva na našu hru piskot nespokojných divákov.
36min - M
üller padá pred šestnástkou sa dožaduje sa faulu, hlavný rozhodca to ale vidí inak.
38min - Ribéryho center triafa Robben z prvej, iba do rúk brankára Benaglia.
40min - M
üllerov strelecký pokus letí vedľa bránky. Ribéry padá v šestnástke po kontakte s Jiráčkom, na penaltu to ale podľa hlavného rozhodcu nebolo.
41min - hostia striedajú. Odchádza Chris a prichádza Koo.
45min - Mandžukič postupuje sám na Neuera, jeho strelu v poslednej chvíli zblokuje Schweinsteiger, ale iba späť k Mandžukičovi, ten však aj druhý strelecký pokus posiela iba do Schweinsteigera, od ktorého sa lopta odráža na roh. Rozohráva Rodriguez, Neuer loptu boxuje a následná strela hostí mieri nad bránku. Následne hlavný rozhodca končí 1.polčas a našich hráčov vyprevádza do kabín opäť piskot divákov.

47min - Russ vidí ŽK po faule na Schweinsteigera.
54min - šancu "vlkov" zmarí Schweinsteiger.
59min - Hasebe fauluje Ribéryho pri bránkovej čiare, tesne pred šestnástkou. Vidí ŽK a kopeme PK.
60min -
1 : 0 Kroos rozohráva PK, posiela loptu na hlavu Gomeza, ten nezahlavičkuje priliš dobre, ale lopta sa k nemu opäť odrazí a tentokrát sa už Mario nohou nepomýli.
66min - striedajú obe mužstvá. Odchádza M
üller, prichádza Gustavo. Hostia striedajú Jiráčka za Sia.
74min - striedame. Odchádza Gomez a prichádza Olič.
81min - Gustavova strela letí nad bránku.
82min - hostia striedajú. Odchádza Hasebe a prichádza Polter.
86min - Dejagahov PK zblokujeme na roh.
88min - posledné striedanie v našom mužstve. Odchádza Ribéry a prichádza Alaba.
90min - hlavný rozhodca nastaví 3min.
90+2min -
2 : 0 Olič sa šikovne vyhne offsideovej pasci, postupuje sám na bránku a prelobuje zle vybiehajúceho Benaglia. Lopta smeruje priamo do bránku, ale na bránkovej čiare ju stihne domáci stopér, ktorý ju ale odkopne iba do dobiehajúceho Robben, od ktorého lopta putuje do bránky.
90+3min - hlavný rozhodca končí dnešný zápas.

V 19.kole Bundesligy a prvom jarnom kole pred domácim publikom, sme odohrali zápas proti VfL Wolfsburg. Prví pohrozili hostia v 6min Mandžukičom, kontorovali sme v 7min gólom Gomeza, ktorý ale pre offside správne nebol uznaný. V 12min vyrobil hrubku Lahm, ktorú našťastie nepotrestal Dejagah. V 19min spálil Gomez tutovku. Potom prichádzajú "hluché" minúty, ktorých vyvrcholením je piskot divákov na našu adresu. Do konca polčasu vidíme ešte náznaky šancí od M
üllera, Robbena a sporný moment po kontakte Ribéryho s Jiráčkom. 1.polčas ale zakončuje dvojnásobná šanca Mandžukiča. Pri odchode na prestávku hráčov vyprevádza ďalší piskot. Po zmene strán prakticky pokračuje 1.polčasové predstavenie. To trvá až do 60min. Po hodine hry nás svojim 17 tohto sezónnym gólom vykúpi Mario Gomez. Ten sa dobre zorientuje v šestnástke po PK Kroosa. Gól je zároveň oslavou jeho 200.zápasu v Bundeslige a celkovo 118.trefou. Od gólového momentu sa už do konca stretnutia nič významné neudeje. Čas vypĺňajú iba striedania a náznaky príležitostí. Vo chvíli, keď sa už zdá, že si pripíšeme povinné a chudobné víťazstvo 1 : 0, sa Olič šikovne vyhne offsideovej pasci a prelobuje zle vybiehajúceho Benaglia. Loptu však stihne na bránkovej čiare dobehnúť domáci stopér, ktorý sa pokúsi odkopnúť loptu do bezpečia, triafa však iba Robbena, od ktorého sa lopta odrazí do siete. Nasleduje už iba záverečný hvidz hlavného rozhodcu. Zaknihujeme teda povinné a hlavne veľmi potrebné víťazstvo a 3 body. Hostia prišli s deštruktívnou taktikou, proti ktorej sme ťažko hľadali recept, napriek tomu náš výkon vôbec nebol oslnivý. Obrana hostí bola iba sporadicky preverená najmä Mandžukičom a navyše jej dnes pár krát vypomohol Bastian Schweinsteiger. Viazla však kombinácia smerom dopredu, chýbala finálna prihrávka a moment prekvapenia. Stred poľa toho dnes veľa neukázal, preto nemohol vyniknúť hrotový útočník Gomez, ktorému toho spoluhráči veľa nepripravili. Presadiť sa mu pomohol až PK Kroosa. Málo bolo vidieť najmä Müllera a Robbena. Akú-takú pochvalu si zaslúži smerom dopredu snáď len Ribéry. Za muža zápasu preto dnes vyhlasujem Bastiana Schweinsteigera, ktorý príkladne bojoval a ako som už spomínal často vypomáhal aj v obrane. V ďalšom, 20.kole Bundesligy, sa predstavíme v sobotu 04/02/2012 o 18:30 v Imtech Aréne v Hamburgu. HSV je najmä v domácom prostredí vždy nepríjemným súperom, nám ale neostáva nič iné, len túto ďalšiu prekážku prekonať a doviesť z prístavného mesta 3 body.

Jupp Heynckes:
"Podľa mňa to bolo víťazstvo zaslúžené. Nebolo to dnes ľahké, po porážke proti Gladbachu. Najmä v prvom polčase sme mali dobré šance. Bolo jasné, že Wolfsburg sa 90 minút neubráni. Preukázali sme trpezlivosť. Víťazstvo nám dáva istotu, aby sme mohli pokračovať v nasledujúcich týždňoch. Bayern má veľa herného potenciálu."

Philipp Lahm: "Skutočnosť, že môžeme hrať futbal lepšie, je nespochybniteľný. V prvej polovici sme mali proti veľmi defenzívnemu tímu tri veľmi dobré šance skórovať. Môžeme teda byť spokojný, vyhrali sme 2-0 a tiež sa nám opäť podarilo uhrať nulu. To je v poriadku."

Arjen Robben: "Možno to nebol dobrý zápas. Ale dnes sme boli agresívny - a tam to všetko začína."

Felix Magath (tréner VfL Wolfsburg): "Až do stavu 0 : 1 sme hrali celkom dobre. Som trochu sklamaný, ale chcelo to viac odvahy a mohli by sme, naše príležitosti premeniť. Takto je to zaslúžené víťazstvo Bayernu. Bol to pre nás stále ešte malý krok vpred. Veľmi ma ale potešili nový hráči."