Borussia
Mönchengladbach - FC Bayern

0 :
2 (0 : 1)

Jarnú časť Bundesligy štartujeme šlágrom kola, zápasom v Mönchengladbachu proti domácej Borussii, ktorá domáce zápasy jesennej časti absolvovala bez prehry. Nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Müller, Thiago, Kroos, Shaqiri - Götze.

6min - Götze sám zoči-voči domácemu brankárovi ter Stegenovi triafa tyč domácej bránky.
7min -
0 : 1 Müllerova spätná prihrávka nachádza Götzeho a ten z prvej rozvlní sieť.
9min - Kroosovu ďalekonosnú strelu na 2x chytá ter Stegen.
13min - Rafinhovu ďalekonosnú strelu vyráža domáci brankár.
16min - držanie lopty 36%-64% v náš prospech.
22min -
Götzeho strela letí vysoko nad bránku.
32min - Shaqiriho priamy kop končí vedľa bránky.
34min - Arangov priamy kop vyráža Neuer na roh.
36min - Wendt vidí ŽK za faul na Müllera.
40min -Kruse spoza Danteho nepríjemne vystrelí, triafa ale iba tyč našej bránky.
42min - Müllerov priamy kop letí do rúk domáceho brankára.
45min - Neuer vyráža gólovú strelu Aranga.

48min - Müllera slabá hlavička končí v rukách ter Stegena.
51min - Thiagova ďalekonosná strela pred domácim brankárom nepríjemne "zapláve" a tak mu narobí problémy, loptu ale vyráža.
52min - Xhaka zahrá v šestnástke rukou a hlavný rozhodca Gagelmann odpíska penaltu.
53min -
0 : 2 nariadenú penaltu Müller bezpečne premení.
58min - Kruseho strelu Neuer chytá.
60min - Herrmannova strela latí vysoko nad bránku.
64min - Herrmann obstrelí Neuera, lopta ale trafí tyč našej bránky. Z následného protiútoku Shaqiri strelou tesne minie domácu bránku.
69min -Alabovu strelu chytá ter Stegen.
75min - domáci striedajú. Herrmanna za Hrgotu.
79min - Kroos vidí ŽK za faul na Xhaku. Pizarro strieda Götzeho.
81min - Kramer vidí ŽK za faul na Robbena.
86min - Alabova strela triafa iba bočnú sieť.
87min - Kroosa strieda
Højbjerg.
88min - Pizarro sa obtočí okolo obrancu, jeho strelu ale ter Stegen stlmí pod seba.
90+2min - koniec zápasu.

Uli Hoeness: "Videl som dobrú hru nášho tímu. Gladbach hral dobre, ale myslím, že sme vyhrali úplne zaslúžene. Ak budeme hrať takto, sme nemeckí majstri. Boli sme koncentrovaní, silní a situácie sme riešili agresívne: Vzhľadom k tomu, nemôžete viniť tím z niekoľko zahodených príležitostí."

Pep Guardiola: "Poučili sme sa z porážky v Salzburgu. To je dôvod, prečo sme hrali dobre proti neuveriteľnému súperovi. Nie je ľahké vyhrať tu. Kontrolovali sme ale hru a som spokojný s naším výkonom. V stredu máme veľkú príležitosť zvýšiť náš náskok o ďalšie tri body."

Mario Götze: "Dnes sme veľmi, veľmi dobre pracovali, hrali dobrý zápas a zaslúžili si vyhrať 2:0. Sme skvelý tím a stanovili sme si ciele, aby sme boli ešte lepší. Každý hráč sa cíti pohodlne. Tešíme sa na blížiace sa zýpasy."

Thomas Müller: "Bol to perfektný začiatok. Ukázali sme od začiatku inú intenzitu než proti Salzburgu. Gladbach sme na prvý pohľad dobre kontrolovali, ale nemôžete zápas ovládať celých 90 minút, ak je proti vám silný tím. Celkovo to bola od nás dobrý zápas."

Lucien Favre (tréner Borussie Mönchengladbach): "Bayern hral skvele, a to najmä v strede poľa s Thiagom, Götzem a Lahmom. Po 25 minútach sme hrali lepšie a mali niekoľko dobrých možností. Nedokázali sme streliť gól, neviem, čo sa stalo. Ale je jasné, Bayern bol silné. Mali sme príliš strát lôpt. Potom je to ťažké."

Marc-André ter Stegen (brankár Borussie Mönchengladbach): "Bayern hral dnes lepší futbal. Nevíťazili sme v súbojoch. V niektorých situáciách sme tiež postrádali šťastie. Okrem toho bol Manuel Neuer v kľúčových situáciách výborný. Je to niečo iné hrať proti Bayernu Mníchov. Boli jednoducho lepší ako my."

Max Kruse (útočník Borussie Mönchengladbach): "Bayern boli dnes jasne lepší. Bolo vidieť od začiatku, že chcú začať tam, kde skončili v minulom roku. Penalta proti nám potom viedla k rozhodnutiu."