04/10/2014
15:30

FC Bayern - Hannover 96

4 : 0 (3 : 0)

Na zápas 7.kola Bundesligy, ktorý je zároveň posledným pred reprezentačnou prestávkou nastupujeme v domácej aréne proti Hannoveru v základnej zostave: Neuer - Benatia, Dante, Lahm - Rafinha, Lahm, Alonso, Bernat - Robben, Shaqiri - Lewandowski.

6min – 1 : 0 Rafinha nájde prihrávkou za obranu Lewandovského a ten sám zoči-voči brankárovi Zielerovi nezaváha.
13min –
2 : 0 po zlej rozohrávke hostí sa k lopte dostáva Robben a strelou k tyči zvyšuje skóre.
16min – Robben po svojej typickej akcii tesne míňa bránku.
20min – Alonso sa z vlastnej polovice ihriske pokúša prelobovať brankára hostí, ten loptu z námahou vytláča nad bránku.
29min – Robben z bránkovej čiary aj s prispením obrancu hostí triafa tyč.
32min – Robben vystrelí pravou nohou :-), brankár Zieler loptu chytá.

36min – Lewandowski pristaví loptu Robbenovi, ten prestrelí bránku.
37min – Lewandowského hlavička po centri Shaqiriho míňa bránku.
38min –
3 : 0 po centri Shaqiriho za obranu, sa k lopte dostáva Lewandowski a strelou k tyči strieľa svoj druhý dnešný gól.
42min – Manuela Neuera vystraší malou domov Alaba, Manuel si ale poradí a nohou loptu vyráža.
44min – po prihrávke za našu obranu ide Sobiech sám na Neuera, Manuel však vybehne, zmenší strelecký uhol a tak Sobiechova strela trafí iba jeho.
45min – Shaqiriho strela letí vysoko nad bránku.

46min – cez polčasovú prestávku hostia dvojnásobne striedajú. Z ihriska odchádza Joselu a prichádza Bittencourt a odchádza aj Albornoz a prichádza Pander.
59min – Lewandowski chce krásnou pätičkou vysunúť Robbena, obranca hostí ale loptu odkopáva na roh. Po jeho rozohratí hlavičkuje Lewandowski nad bránku.
60min – Shaqiriho strieda Pizarro.
66min – Lewandowski sa snaží obtočiť a vystreliť okolo Felipeho, ten jeho strelu zblokuje.
70min – Robben si narazí loptu s Lahmom, preváha ale správny moment na strelu.
72min – hostia striedajú Kiyotakeho za Schlaudraffa.
75min – Lahma strieda Rode.
78min – Neuer chytá Gülselamovu strelu.
79min – 4 : 0 Robben sa prekľučkuje obranou hostí a prestrelí brankára Zielara.

81min – hlavička Sobiecha končí v rukaviciach Manuela Neuera.
82min – Alonsa strieda Gaudinho.
88min – po centri Robbena a gólovej hlavičke Lewandowského sa blisne pohotovým zákrokom brankár Zieler a vyráža loptu nad brvno.
90min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Sme samozrejme spokojní s výsledkom. Hannover bol tretí alebo štvrtý tím, ktorý hral proti nám, s piatimi obrancami, čo nie je ľahké. Strelili sme štyri góly, to je dobre, ale mohlo to byť aj viac. Najdôležitejšie je, že sme sa opäť zlepšili oproti predchádzajúcemu záapasu. Dávame viac gólov a dostávame menej. To je dôvod, prečo som šťastný."

Arjen Robben: "Bol to dobrý zápas, hrali sme naozaj agresívne dopredu a súpera nepustili do žiadnej šance. Hannover chcel len brániť, ale oni nás nemohli zastaviť. Je to pekné skóre, štyri góly pred našimi divákmi, ale mohlo toho byť ešte viac."

Robert Lewandowski: "Niekedy, napríklad v Moskve, môžeme hrať a hrať a myslíte si, že je v pokutovom území stena. Dnes sme všetci uspeli v tom, čo sme mali v pláne. Štyri góly, isté víťazstvo, sme spokojní. Teraz som zvedavý na Oktoberfest. Počul som veľa vecí o tom, ale tam nikdy nebol. Myslím, že to je dobrý deň."

Tayfun Korkut (tréner Hannover 96): "Mali sme predstavu, ktorá bola veľmi, veľmi rýchlo hodená cez palubu. Potom to nie je tak jednoduché, proti tímu, ktorý má toľko kvality a je tak flexibilný. Musíme prijať porážku a zamerať sa na budúce výzvy."

Ceyhun Gülselam (Hannover 96): "My sme bojovali, ale tím ako Bayern využíva svoje šance nemilosrdne."