Rozhovor Boateng - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Jérômom Boatengom.

"... a konečne to príde!"
Ligová sezóna 2012/2013 patrí minulosti a bude naveky spojená s FC Bayern.  Aj v tohtoročnej Lige majstrov urobil FCB niekoľko výkričníkov. No budúcu sobotu, kedy bude vo Wembley finále proti BVB, pôjde o skutočne veľmi veľkú vec - o európsky ušatý pohár.
Fanúšikovia, funkcionári - a prirodzene hráči FC Bayern sa už nevedia dočkať.
"V sobotu to konečne príde!" vysvetľuje Jérôme Boateng v exkluzívnom rozhovore s portálom fcbayern.de. "Všetci sa neskutočne tešíme na tento zápas. Musíme dať do toho všetko, do poslednej bodky!" Zadák Bayernu však nerozprával len o finále LM, či doznievajúcej rekordnej ligovej sezóne, no povedal nám i o tom, ako sa cíti opätovne zranený spoluhráč Holger Badstuber.

Preklad rozhovoru vám prinášame vďaka Sue.

Rozhovor s Jérômom Boatengom:

fcbayern.de:
Jérôme, skôr ako sa dostaneme ku všetkým tým pozitívnym veciam: Holger Badstuber znova utrpel zranenie v podobe pretrhnutia kolenného krížového väziva. Bol si s ním už v kontakte?
Boateng: "Áno, bol. Prirodzene sa necíti príliš dobre. Je to pre neho zlé a pre nás poriadny šok. No Holger sa už opätovne pozerá kus dopredu, on je veľmi silný. My mu želáme všetko dobré a dúfame, že sa vráti tak skoro, ako to len bude možné."

fcbayern.de: V sobotu večer ste boli na návšteve u Juppa Heynckesa, jeho manželky a vlčiaka Canga.  Ako bolo?
Boateng: "Krásne! Cango je parádne veľký, takže podaktorí mali pred ním skutočne riadny rešpekt. Menovať ale nebudem (smiech). Basti Schweinsteiger si s ním rozumel najlepšie, tak je odvtedy našim zaklínačom psov."

fcbayern.de: Pre Juppa Heynckesa to bol celkovo mimoriadny deň. Aké to bolo s ním pri poslednom ligovom zápase a potom i večer?
Boateng: "Veľmi emotívne! Vlastne je to prirodzené po tak dlhej a tak úžasnej kariére. Všetci sa veľmi tešíme, že mohol mať v Gladbachu krásnu rozlúčku. Teraz mu chceme venovať ďalšie dva tituly."

fcbayern.de: I kvôli nemu ste zápas v Gladbachu otočili?
Boateng: "Určite to bol od manšaftu pre neho odkaz. Začiatok sme totálne zaspali, no potom sa prejavili mimoriadne kvality nášho mužstva. Jednoducho sme ostali pokojní. Každý vedel, že to ešte môžeme otočiť - tak sme to potom aj náležite a pôsobivo predviedli."

fcbayern.de: Ako sa mohlo vôbec stať, že ste v prvých desiatich minútach inkasovali tri góly?
Boateng: "Jednoducho sme zaradili zlú rýchlosť a robili individuálne chyby, ktoré sa nesmú stávať. Ale nikto si nemusí robiť starosti! V sobotu v Londýne budeme inak vystupovať, na to sa môžu fanúšikovia spoľahnúť."

fcbayern.de: V tejto sezóne ste urobili nespočetne veľa rekordov....
Boateng: "...a na tom som pyšný! Tento rok všetko do seba riadne zapadalo. Iba tak sú možné takéto výkony. To bola sezóna, ktorá sa bude pamätať naveky".

fcbayern.de: Sezóna, ktorú teraz môžete ešte korunovať. Krúti sa už všetko len okolo finále Ligy majstrov  v sobotu?
Boateng: "Od utorka opätovne trénujeme. Potom budeme sústredene pracovať, snažiť sa dostať do tréningu trocha korenia i chuti a potom v sobotu to už príde! Všetci sa neskutočne na tento zápas tešíme. Musíme dať do toho všetko, do poslednej bodky!"

fcbayern.de: Ako dlho už "bzučí" toto finále v tvojej hlave ako vo včelom úli?
Boateng: "Úprimne? Odkedy sme cez Barcu postúpili ďalej. Každý deň na to myslím, od soboty každú hodinu! Na túto šancu sme všetci čakali - najmä po trpkom minulom roku."

fcbayern.de: Podpor, prosím, trocha fanúšikov Bayernu: Prečo prinesiete tento rok ten ušatý pohár do Mníchova?
Boateng: "Nemôžem nič predpovedať, ale jedno môžem sľúbiť: Aj keby sme sa mali roztrhať! Ak budeme hrať ako proti Barce a Juve, dokážeme to! Som optimista."

fcbayern.de: Urobili ste dojem na Dortmund svojimi výkonmi proti Barce a Juve?
Boateng: "No, je to ťažké, nakoľko nás poznajú zvonka i zvnútra veľmi dobre a my ich tiež. Ale: BVB isto zaregistrovalo, že sme na tom super a tak ľahko nás teda neporazia!"

fcbayern.de: Odhliadnuc od možného zisku titulu, ako ty hodnotíš tvoju sezónu?
Boateng: "Veľmi pozitívne. Mám z toho veľmi dobrý pocit, veľa som trénoval a minimalizoval som svoje chyby v zápasoch. Som na dobrej ceste. Jednoducho ma baví hrať v tomto mužstve. Po červenej karte, ktorú som dostal proti Bate Borisov pred zimnou prestávkou, prišla vlna kritiky. Proti tomu sa nedá nič urobiť. Dôležitejšie je, že odpoveď na to dá hráč na ihrisku. Myslím, že sa mi to podarilo."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist