Rozhovor Neuer - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Manuel Neuer: Protesty fanúšikov ma nechávajú chladným.
Iba pár dní je Manuel Neuer oficiálne brankárom Bayern, no pozornosti sa mu už venovalo viac ako dosť. Svojím prestupom zo Schalke 04 do mužstva asi najväčšieho konkurenta si pohneval mnoho fanúšikov. Žiaľ našla paradoxne aj medzi fanúšikmi Bayernu sa našli odporcovia jeho prestupu. Situácia vyvrcholila minulú stredu na sústredení v Trentine počas prípravného zápasu. Aj, ale nie len, o tomto bude nasledujúci rozhovor.

fcbayern.de: Ako sa cítite, keď fanúšikovia Bayernu protestujú proti vám?
Neuer: Pri otvorení sezóny v Mníchove, ma vrelo prijalo mnoho fanúšikov. Nikto mi do očí nepovedal nič negatívne. Bayern má 165 000 členov. Ak je 30 proti mne, to nie je problém. Ak by ich bolo 100 000, tak to už by som si starosti robil. Ale toto ma necháva chladným.

fcbayern.de: Budete ešte hovoriť s fanúšikmi?
Neuer: Ak sa vyskytnú nejaké problémy, som samozrejme k dispozícii.

fcbayern.de: Svojho času vadila fanúšikom modrá farba kopačiek Francka Ribéryho, vaše sú modré tiež...
Neuer: Nosím ich, pretože mi to dáva môj dodávateľ oblečenia a okrem toho, modrá a biela sú tiež v erbe Bayernu.

fcbayern.de: Vedenie obdivuje, ako sa vysporiadávate s tlakom na svoju osobu. Kde sa to beriete silu?
Neuer: Ja neviem, ako to správne povedať, to sa nedá naučiť. Som profesionálny futbalista, brankár, a mám prácu. Vzhľadom k tomu, nie je vhodné zamerať sa na maličkosti. Iste, boli tam extrémne momenty v posledných mesiacoch, ale oni boli pre mňa tiež zážitok. Môj výkon to však neovplyvnilo, pretože som si uvedomil, že som zvolil správnu cestu.

fcbayern.de: Uli Hoeness vás porovnáva s Oliverom Kahnom, ktorý bol za 14 rokov, ktoré strávil v Bayerne  8x majstrom Nemecka, 6x vyhral Nemecký pohár a vyhral aj Ligu majstrov. Trúfate si na niečo podobné?
Neuer: Je to skvelá bilancia, ale nebudete odo mňa počuť, že sa na to orientujem. Ja som iný typ, ako Kahn, mám iný spôsob chytania. Z hľadiska vôle a ctižiadosti, bol ale on jeden z mojich idolov.

fcbayern.de: Vaša zmluva trvá do roku 2016. Koľko titulov chcete dovtedy získať?
Neuer: To je otvorené, ale môj hlad po tituloch je veľký, pretože som zažil, aký je to skvelý pocit oslavovať spolu s tímom úspech. Mám len jeden a to DFB pohár so Schalke.

fcbayern.de: V Bayerne hráte so šiestimi, ak by prišiel Boateng, dokonca so siedmimi kolegami s reprezentácie...
Neuer: ...DFB chce vybudovať v Mníchove školiace stredisko pre národný tím (smiech) Ale vážne: Bayern chce nemeckých reprezentantov, ktorí formujú tvár tímu dlhodobo. To môže byť pre reprezentáciu užitočné. Som hrdý, že som toho súčasťou.

fcbayern.de: Vaša prvá sezóna v Bayerne, finále Ligy majstrov v roku 2012 v Mníchove, potom majstrovstvá Európy. Bude to pre vás kľúčová sezóna?
Neuer: Rok 2010 bol pre mňa tiež dôležitý. Dostal som sa na Majstrovstvá sveta a vôbec som nečakal, že to bude prebiehať tak pozitívne, že si aj poriadne zachytám. Najbližších 5 rokov je veľmi dôležitých, ale som strojcom svojho šťastia.

fcbayern.de: Niečo si ale musíme vyjasniť. Hovorí sa, že viac ako rok ovládate populárnu bavorskú kartovú hru "Schafkopf". Kedy vás prvýkrát napadlo ísť do Bavorska?
Neuer: Tak to ma naučil Heiko Westermann (ex-kapitán Schalke a rodák z Franke). Hneď ako prišla myšlienka, že neobnovím v Schalke, informoval som pána Magatha, bolo to na jar krátko pred jeho prepustením.

fcbayern.de: Čo vám hovorí dátum 9. august 2009?
Neuer: Neviem teraz.

fcbayer.de: V ten deň ste sa stretol na Waldfest in Ostin v Tegernsee s Ulim Hoenessom...
Neuer: Ach áno, Waldfest. To je najväčší vtip aký bol kedy napísaný. Bol som tam s priateľkou, ktorá pochádza z Mníchova. Pozrela sa na internete, kde sa čo deje. Bolo to naozaj náhodné stretnutie s Ulim Hoenessom. Nevedel som, že žije v Tegernsee.

fcbayern.de: Hoeness vám už tam ukazoval ako chutí FC Bayern!
Neuer: Nie, naozaj nie. On len povedal, aby som si užil bavorskej pohostinnosti. Mal plné ruky práce, niesol praclíky a pivo do lavice, kde na neho čakala jeho rodina.

fcbayern.de: Máte kožené nohavice, priateľku z Mníchova, poznáte Waldfest, k tomu hra "Schafkopf"... Akú dlhú dobu ste skutočne bavorákom?
Neuer: Stále viem, odkiaľ som prišiel, ale moja matka mala vždy trochu v láske Bavorsko. Máme príbuzných v Allgäu a ja som zvyknutý každý rok jazdit sem s rodinou na zimnú dovolenku.

fcbayern.de: Lyžujete? Čo tak závod s Bastianom Schweinsteigerom?
Neuer: Bez verejnosti! On sa vždy chváli tým, že sa raz vyhral nad Felixom Neureutherom (nemecký lyžiar, špecializuje sa najmä na slalom a obrovský slalom-pozn.red).

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist