18:30
BayArena Leverkusen

Bayer Leverkusen - FC Bayern

2 : 0 (0 : 0)

Na zápas 31.kola Bundesligy v Leverkusene nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Rafinha, Martínez, Dante, Strieder - Lahm, Gaudino - Weiser, Schweinsteiger - Pizarro, Götze.

2min – Reinartzova strela letí nad bránku.

6min - Götzeho strelu vyráža brankár Leno.

10min - Toprakova hlavička končí tečovaná vedľa bránky. Z následnej akcie dáva Kießling hlavou gól, je mu ale odmávaný offside.

27min - Götze sa vyhne offsidovej pasci a postupuje sám na brankára Lena, na miesto zakončenia ale volí kľučku, obíde brankára, zakončuje, ale obranca Jedvaj odkopáva loptu z bránkovej čiary na roh.

35min - Jedvajova strela letí vysoko nad bránku.

36min - Sonova strela letí do rúk Manuela Neuera.

48min - Pizarro sa dobre uvoľní, sám zoči-voči Lenovi ale trafí iba nohy domáceho brankára.

54min –  1 : 0 Martínez fauluje Kießlinga a nariadený priamy kop zakrúti Çalhanoğlu nechytateľne do našej bránky.

59min - Dante pri obrannom zákroku sklepne loptu iba k Jedvajovi, ten prestrelí našu bránku.

61min - Weiser v dobrej pozícii preváha moment prihrávky na lepšie postaveného spoluhráča.

62min - Martíneza strieda Benatia.

64min - Schweinsteiger z dobrej pozície z priameho kopu trafí loptu iba do postaveného múra. Následne Lahma strieda Thiago.

71min - Dante vidí ŽK.

72min - Pizarra strieda Görtler.

73min - Kießling v dobrej pozícií na naše štastie nedosiahne na loptu. Na opačnej strane sa do šance dostáva Strieder, Leno ale dobre vybehne, zmenší strelecký uhol a tak ho lopta trafí.

75min - domáci dvojnásobne striedajú. Ihrisko opúšťajú Kießling a Çalhanoğlu a prichádzajú Brandt a Drmič.

76min - Görtler vybojuje loptu pre Götzeho, ten sám zoči-voči Lenovi trafí iba domáceho brankára.

80min - Dante v poslednej chvíli zblokuje strelu Sona.

81min -  2 : 0 Bellarabi potiahne loptu cez celé ihrisko, vysúva Brandta a ten prestrelí Manuela Neuera.

88min - Bellarabi a Rafinha vidia ŽK.

89min - Schweinsteiger vidí ŽK.

90min - Bellarabiho strieda Yurchenko.

90+1min - Weiser vidí ŽK za faul na Wendella.

90+3min - hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Bolo to veľmi bojovný a vyrovnaný zápas. Chceli sme si vypracovať jasnejšie šance. Som so svojim tímom a hrou ktorú sme predviedli spokojný. Mladí hráči hrali veľmi dobre."

Manuel Neuer: "Smerom dopredu sme nemali gólovú príležitosť. To straty sme sa dostali po strele, po ktorej sa to môže stať. Pre nás je dôležité, že sa nikto nezranil. To bola pre nás najdôležitejšia vec."

Simon Rolfes (kapitán Bayer Leverkusen): "Hrali sme kompaktne a agresívne. Potrebovali sme Hakan gól, aby sa hra trochu otvorila. Každý z nás očakáva, že vyhráme zápas, ak podáme špičkový výkon."

Hakan Çalhanoğlu (Bayer Leverkusen): "Naozaj som chcel strieľať priamy kop proti Manuelovi Neuerovi. Ak uspejete proti najlepšiemu brankárovi, tešíte sa ešte viac."