Rozhovor Müller - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Hrdina "treblu" Thomas Müller pre BILD:

"Španielsky som sa učil už pri Juppovi."
Thomas Müller sa už vo svojich 23 rokoch, ako "treble" hrdina FC Bayern, stal nesmrteľným. Časť tretia seriálu BILDU:

Preklad rozhovoru z bild.de vám prinášame vďaka Sue. Situácia s hrozbou záplav z Dunaja, je zatiaľ zdá sa pod kontrolou a tak si Sue našla chvíľku na preklad. VEĽKÉ ĎAKUJEME SUE!!! A naďalej držíme palce, aby všetko dobre dopadlo...

BILD: Uvedomujete si, že napriek Vášmu mladému veku, ste sa stali už teraz legendou Bayernu Mníchov?
Müller: "Dokázali sme niečo historické. "Treble" nedosiahol pred nami ešte žiaden nemecký manšaft. Ale legenda? Aj za svätého však môže byť niekto vyhlásený, až keď umrie, nie?"

BILD: Ale od víťazstva v Lige majstrov stojíte na rovnakom stupienku spolu s legendárnymi hráčmi, ako Franz Beckenbauer, Gerd Müller alebo Sepp Meyer.
Müller: "Oni ten pohár získali v sedemdesiatych rokoch trikrát za sebou! Také prirovnanie bude pre mňa zaujímavé snáď po ukončení mojej kariéry. Potom nech sa ma niekto opýta: Čo také si vyhral? Ukáž tvoju kartu s podpismi!"

BILD: Vari podľa motta: Moje víťazné misy - moje Poháre - moje tituly majstra sveta? Koniec koncov ste v tejto sezóne Ligy majstrov strelili osem gólov, presne toľko, ako futbalista sveta, Lionel Messi...
Müller: "To však ešte neznamená, že som i rovnako dobrý. Pre mňa je na tom najkrajšie to, že moja kvalita stačí na to, byť veľmi úspešný v Lige majstrov. Nie som vôbec hráč do galérie. Som tu preto, aby som s mužstvom vyhrával a získaval tituly."

BILD: Máte však novú úlohu...
Müller: "Aj na medzinárodnej úrovni sme boli veľmi úspešní. A tak ako v Nemecku, i  v Európe, sa zmeníme z lovcov - na lovených. To bude pre nás poriadna výzva. S kvalitným jadrom, základom, nášho mužstva  máme pred sebou ešte tri, štyri veľmi dobré roky. A tie si chceme naplno vychutnať."

BILD: Takže, od prvého pracovného dňa s Peppom Guardiolom, začnete frčať  na plný plyn smerom za obhajobou "treblu"?
Müller: " Už pred ziskom "treble" mi bolo jasné, že počnúc 26. júnom, kedy sa začína príprava na novú sezónu, začína sa vlastne všetko odznova. Možno to má trocha trpkú príchuť. Ale taký je športový život. Jasné je však aj to, že na prvých tréningoch sa nedá rozprávať o všetkých tituloch, ktoré by sme chceli v máji 2014 získať."

BILD: Ale?
Müller: "Na začiatku si musíme zvyknúť na nového trénera a hľadieť, aby sme si dobre sadli, našli k sebe cestu. Myslím, že je to výborná injekcia, také podpichnutie, že to má svoje čaro, aby sa hráči "neprejedli", aby mali i naďalej chuť. Konkurenčný boj bude obrovský. Pre každého jedného sa to začína absolútne odznova. Preto si nikto nedovolí, kvôli tomu, že získal "treble", zaspať na vavrínoch."

BILD: Aká je Vaša španielčina? Na záverečnej párty, po víťazstve v Londýne, ste veľmi prekvapili, keď ste na javisku povedali taktické pokyny Javimu Martínezovi, v oficiálnom jazyku Vášho nového trénera.
Müller: "Ja som len zo srandy opakoval to, čo Jupp Heynckes stále hovoril Javimu: "Cambio de ritmo". Teda: zmeniť rytmus. "En el mediocampo", znamená - v strede poľa. "Otro lado" je: zmeniť  stranu. Ale v skutočnosti po španielsky nehovorím."

BILD: Mohli by ste sa na dovolenke doučiť, aby ste urobili dojem na Guardiolu.
Müller: "Vraj hovorí už celkom slušne nemecky. A angličtinu ovláda tiež. Nemusím sa teda extra učiť po španielsky. "Hola Pep", ešte nejako zvládnem . To vie každý, kto bol aspoň raz na Baleárach. No, ale ja som tam vlastne ešte nikdy nebol!"

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist