Kniha pre knižnicu - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Štátna knižnica dostala kroniku FC Bayern.V stredu 30/11/2011 doobedu v Friedrich-von-Gärtner-Saal odovzdal Karl-Heinz Rummenigge, pred asi stovkou pozvaných hostí, do rúk generálneho riaditeľa Štátnej knižnice Dr. Rolfa Griebela jeden zo 4111 exemplárov kroniky FC Bayern. Kronika symbolicky obsahuje číslo 1558 - rok založenie knižnice, ktorá bola otvorená takmer 350 rokov pred založením FC Bayern (založenie 1900).

Karl-Heinz Rummenigge:
"Štátna knižnica od dnes patrí do rodiny FC Bayern. Zároveň sme veľmi radi, že kronika sa stane súčasťou knižnice. Je veľká česť pre náš klub. Predpokladáme, že bude v budúcnosti patriť medzi najväčšie futbalové knihy na svete.

Dr. Rolf Griebel (generálny riaditeľ Štátnej knižnice): "Naša knižnica je domovom takmer 10 miliónov zväzkov kníh. Je to od FC Bayern veľkorysý dar. "

Kronika má 50 x 70 centimetrov, takmer 30 kilogramov a 556 strán. Elegantný obal tvorí brezové drevo. S podtitulom 4 hviezdy - 111 rokov bola vydaná pri príležitosti 111 narodenín FC Bayern. Mapuje celú históriu FC Bayern a vyznačuje sa mimoriadnosťou spracovania a historickým obsahom. Každý kus je jedinečný, ručne vyrobený exepmlár. Kupujúci obdrží s kronikou osobný certifikát o pravosti, ktorý je vlastnoručne podpísaný Karl-Heinz Rummeniggem a Uli Hoenessom.

Kroniku je možné získať od konca minulej sezóny a na záver už iba maličkosť - cena 2999 €.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist