FC Bayern - Manchester United

3 : 1 (0 : 0)

Na odvetný štvrťfinálový zápas Ligy majstrov proti
Manchesteru United nastupujeme v zostave: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Kroos - Robben, Götze, Müller), Ribéry - Mandžukič.

6min - Müllerovu strelu zblokuje obrana hostí a Ribéryho dorážka mieri vedľa bránky.
14min - Robbenova strela vedľa bránky.
16min - Robbenova tvrdá strela z hranice šestnástky mieri nad bránku.
17min - Valencia dáva gól, ktorý ale pre jasný offside nemôže platiť.
21min - Götze vysúva do dobrej, ale žiaľ offsidovej pozície Ribéryho.
27min - Ribéryho strela spoza šestnástky mieri vedľa bránky.
28min - Vidič vidí ŽK za faul na Mandžukiča.
38min - Kroosova strela letí vedľa bránky.
44min - Robben sa na miesto prihrávky lepšie postanevým spoluhráčom rozhodne pre strelu, ktorú ale obrana hostí zblokuje na roh.
45+1min - Boatengova strela letí nad bránku.

53min - Mandžukičova strela trafí Vidiča na veľmi chúlostivé miesto a následná strela Boatenga letí vedľa bránky.
55min - Kagawovu strelu chytá Manuel Neuer.
57min -
0 : 1 Valencia nachádza spätnou prihrávkou Evru, ktorý nechytateľne posiela loptu do bránky.
59min -
1 : 1 Ribéry odcentruje na hlavu Mandžukiča a ten zrovnáva skóre.
61min - Ribéryho strela triafa iba bočnú sieť.
62min - po centri Welbecka nestihne Rooney, sám pred Neuerom, presne zakončiť. Hlavičku Götzeho chytá brankár De Gea.
65min - Mandžukičova hlavička mieri tesne vedľa bránky. Götzeho strieda Rafinha.
67min -
2 : 1 Robben posiela pred bránku prihrávku na Müllera a ten aj napriek tieseniu Vidičom, posiela naše mužstvo do vedenia.
70min - Evra fauluje Robbena, ktorý by inak postupoval sám na brankára a za tento "červený" faul vidí iba ŽK.
73min - Rafinha vidí zbytočnú ŽK za zdržovanie hry.
74min - hostia striedajú Fletchera za Hernándeza.
76min -
3 : 1 Robben po svojej typickej akcii zakončuje strelou, lopta sa obtrie o kopačku Vidiča a aj napriek snahe brankára De Gea končí v bránke.
81min -Welbecka strieda Januzaj.
84min - Carrickova strela letí vysoko nad bránku. Müllera strieda Pizarro.
87min - Rooneyho strelu zblokuje Boateng.
88min - Pizarro sa uvoľní v šestnástke, jeho zakončenie ale končí v náručí brankára De Gea.
90+3min - švédsky rozhodca Eriksson koniec dnešný zápas.

Pep Guardiola: "Vedel som, že to bude ťažké. Je to Liga majstrov, je to štvrťfinále a Manchester bránil s ôsmimi hráčmi v šestnástke. Ale boli sme trpezliví a mali trochu šťastia. Teraz sme v semifinále, takže som veľmi, veľmi hrdý na svoj tím. Som šťastný. Moji hráči majú veľké srdce. To je najlepšia časť sezóny. Sme vo vynikajúcej situácii."

Arjen Robben: "Jedná sa o zápasy, kde musíte hrať futbal a musíte vždy ukázať všetko najlepšie. Je to sranda a pre to človek žije. Za týmto účelom budete robiť všetko a tvrdo trénovať. Najmä v 1.polčase sme hrali celkom dobre. Chceli sme ešte po výmene strán mať viac loptu. To je rozhodujúce proti takýmto tímom. Bolo pre nás dôležité rýchlo vyrovnať. Teraz máme pred sebou len jedného súpera na ceste do Lisabonu."

Thomas Müller: "Sme stále lepší v oboch hrách. Potom Evra premení šancu a oni vyhrávajú. Ale my sme dokázali vyrovnať. Mentalita tímu je tu veľmi dobrá. Vyrovnanie na 1 : 1 bolo dôležité. Potom sme sa ďalej tlačili pred bránku a tiež sme mali trochu viac eufórie. Po druhom a treťom góle sme už boli schopní dýchať trochu ľahšie."

David Moyes (tréner Manchester United): "Odohrali sme skvelý zápas proti obhajcovi titulu a proti veľmi silnému súperovi. Bolo tam veľa pozitív. Mali sme hrať veľmi sústredene a takticky lepšie. Mali sme niekoľko príležitostí na druhý gól. Som sklamaný, že sme ich nevyužili."