01/11/2014
18:30

FC Bayern - Borussia Dortmund

2 : 1 (0 : 1)

Na zápas a šláger (aj keď tabuľkové postavenie tomu nenasvedčuje) 10.kola Bundesligy proti veľkému rivalovi súčasnosti Borussii Dortmund nastupujeme v základnej zostave: Neuer - Benatia, Boateng, Alaba - Robben, Lahm, Alonso, Bernat - Müller, Lewandowski, Götze.

6min – Robben si narazí loptu s Lahmom, jeho zakončenie ale vytláča Weidenfeller na brvno a nad bránku.
9min – Mkhitaryan strela triafa tyč našej bránky.
10min – Reusova  strela letí nad bránku.
13min – Boatengov center za obranu tečuje Müller vedľa bránky.
15min – Neuer chytá strelu Piszczeka.
16min – Robben odcentruje a Müller nožničkami zakončuje do rúk brankára hostí.
23min – Robbenovu strelu na bránku boxuje Weidenfeller na roh. Po jeho rozohraní hlavičkuje Benatia vedľa bránky.
30min – Aubameyang sa ocitne sám pre Neuerom, ktorý jeho zakončenie chytá.
31min –
0 : 1 po rýchlom protiútoku Aubameyang odcentruje, Boateng nedostatočne vyskočí a netrafí loptu a Benatia nepokryje Reusa, ktorý hlavou posiela hostí do vedenia.
35min – Robben odcentruje, Müller v páde najprv minie loptu, po následnom centri ju zase hlavou posiela pod brvno, Weidenfeller sa ale natiahne a loptu vyrazí.
36min – ŽK pre Alonsa po faule na Mkhitaryana.
38min – Robben vysúva prihrávkou za obranu Müllera, ktorý sám zoči-voči brankárovi hostí, trafí iba jeho ruku.
39min – Kagawova strela míňa bránku.
40min – Robben si zasekne Sokratisa a následne spáli 100% šancu, keď si na miesto strely pravou nohou prehadzuje loptu na ľavú.

46min – hostia striedajú do 2.polčasu Hummelsa za Subotiča. Zrazenú strelu Alonsa chytá brankár hostí.
47min – Robbenovu slabú strelu chytá Weindenfeller.
50min – Aubameyangova strela letí vysoko nad bránku.
51min – Lewandowski sám pred brankárom trafí loptu iba do jeho nohy.
55min – po rohovom kope hlavičkuje Benatia nad bránku.
59min – Kagawa sa obtočí okolo Boatenga, jeho strela ale tesne míňa bránku.
62min – ŽK pre Piszczeka po faule na Lewandowského.
64min – Benatia hlavičkuje tesne vedľa bránky.
66min – Robbenovu strelu chytá brankár Hostí.
67min – priamy kop Alonsa letí vysoko nad bránku.
69min – Götzeho strieda Ribéry.
71min – hostia striedajú Kagawu za Großkreutza.
72min –
1 : 1 Ribéry prihrávku za obranu na Robbena tečuje Subotič k Lewandowskému, ktorý pohotovou strelou k tyči zrovnáva skóre.
74min – strelu Müllera chytá brankár Weidenfeller.
81min – striedajú obe mužstvá. Naši Pizarra za Müllera a hostia Aubameyanga za Ramosa.
86min –
2 : 1 Subotič stiahne za dres v šestnástke Ribéryho, hlavný rozhodca odpíska penaltu a faulujúcemu hráčovi ukáže ŽK. Nariadenú penaltu Robben bezpečne premieňa.
87min – Durmova veľmi nepresná strela letí vedľa bránky.
88min – Lewandowského strieda Rode.
90min – nadstavený čas budú 3 minúty.
90+3min – hlavný rozhodca odpíska koniec stretnutia.

Pep Guardiola: "Sme samozrejme veľmi šťastní. V druhej polovici sme hrali skvele. Veľký kompliment tímu! Franck Ribéry nám pomohol z lavičky. Išiel hrať a v súbojoch so Subotičom ukázať svoje silné stránky v hre jeden na jedného. Sme v prvej polovici, tiež zistil, riešenia, ktoré Xabi Alonso bol na ktoré sa vzťahuje, a myslím, že budeme vždy nájsť riešenie pre tieto situácie. "

Robert Lewandowski: "Nebol to jednoduchý zápas a to aj pre mňa. Dôležité sú tri body. V prvom polčase sme nehrali dobre. V druhom sme zaviedli do hry všetky veci, ktoré sme mali v pláne."

Jérôme Boateng: "Celkovo sme hrali dobre, ale nevyužili sme príležitosti. Mali sme strelil viac gólov. Cez polčas sme si povedali, že chceme byť vyššie ako v prvej časti. Dortmund je silný súper. Celkovo musíme byť spokojní s výkonom tímu, najmä v druhom polčase."

Jürgen Klopp (tréner Borussie Dortmund):
"Bolo to blízko. Bol to dobrý prvý polčas, druhý už horší. Za prvý polčas sme si zaslúžili niečo, za druhý nie. Investovali sme veľa, ale nič sme nedostali. Vzhľadom k tomu musíme stráviť porážku. Gratulujeme vám k zaslúženému víťazstvu."

Henrich Mkhitaryan (Borussia Dortmund): "Bayern mal veľa príležitostí. V druhej polovici sme boli príliš hlboko. To bol dôvod porážky."