09/03/2013
15:30

FC Bayern - Fortuna Düsseldorf

3 : 2 (1 : 1)

Na zápas 25.kola Bundesligy proti nováčikovi Bundesligy nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Boateng, van Buyten, Lahm - Gustavo, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

3min - Schweinsteigerovu strelu odvracia obrana hostí na roh.
16min -
0 : 1 center van den Bergha sklepne Lambertz hlavou na nohu Bollyho a ten z prvej posiela loptu do bránky. Námaha Manuela Neuera je zbytočná.
21min - Alaba potiahne akciu od polovice ihriska, následná strela M
üllera je ale nepresná.
22min - rohový kop Kroosa, zdvihne Mandžukič, brankár Giefer odráža loptu do bezpečia.
27min - Ribéryho krížny center a hlavička Mandžukiča. Giefer vyráža. Následná strela Müllera míňa bránku.
29min - opäť perfektný Ribéryho center a tentokrát v šanci Kroos. Strela opäť míňa bránku.
36min - do tretice Ribéry a do tretice nepresné zakončenie, tentokrát Mandžukiča.
38min - Latka vidí ŽK.
40min - hlavička van Buytena vedľa.
43min - opäť hlavička van Buytena, brankár Giefer je na mieste.
43min - lopta končí v bránke, Bastian Schweinsteiger bol ale v offside.
45min -
1 : 1 Lahm vysúva Müllera a Thomas krížnou strelou zrovnáva skóre.

48min - Kroosov center a Mandžukičova hlavička nad bránku.
54min - M
üllerova hlavička po centri Lahma mieri tesne vedľa.
58min - Gustavo vidí ŽK.
61min - Mandžukiča strieda Gomez, ktorí sa ihneď dostáva do šance, brankár Giefer vytláča jeho strelu na roh.
64min - Ribéry padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska. Hostia striedajú Bollyho za Finka.
68min - Kroosa strieda Shaqiri.
70min - Lahmovu strelu zázračne vyráža brankár Giefer.
71min -
1 : 2 Lambertz sa vyhne offsidovej pasci (a možno ani nie :) ) a vedľa Neuera posiela loptu do bránky.
72min - M
üllera strieda Pizarro.
74min -
2 : 2 Ribéry prihráva Pizzarovi a potom mu ako keby loptu zoberie z kopačky a sám nekompromisne zakončí.
75min - hostia striedajú Lambertza za Schahina.
83min - hlavičku Gomeza zastavuje brvno bránky hostí.
86min -
3 : 2 na center Lahma najvyššie vyskočí Boateng a hlavou posiela loptu do siete.
88min - van der Bergh vidí ŽK.

Jupp Heynckes:
"Dnešný zápas opäť ukázal, že sa nedá vyhrať zápas už pred výkopom. Hrali sme prvú polhodinu príliš pasívne. Musím pochváliť Fortunu. Dali nám zabrať. Bolo vidieť, že máme super morálku, že môžeme otočiť zápas. Kým to nie je matematicky jasné, nebudeme prijímať gratulácie. Franck Ribéry dnes odohral vynikajúci zápas."

Jerôme Boateng:
"Bola to zaujímavý zápas pre fanúšikov. Nebol to ale náš najlepší zápas, ale ukazuje kvalitu nášho tímu, že dokážeme otočiť zápas. Ukázali sme ako tím morálku. Myslím, že je to veľmi dôležité pre zvyšok sezóny."

Franck Ribéry: "Düsseldorf hral dobre. Máte skvelú morálku a dobrý tím, ktorý dokáže veľa. Niekedy sa to deje. Dôležité je, že sme vyhrali. To je dobré pre hlavu pred zápasom proti Arsenalu."

Manuel Neuer: "Máme zázračnú súdržnosť v tíme. Bojujeme za seba, to bolo dnes vidieť. Vrátili sme sa do zápasu a obrátili ho. V minulej sezóne sme takéto zápasy prehrávali."

Norbert Meier (tréner Fortuny): "Na jednej strane môžeme byť hrdí na to, čo tím dnes urobil. Na druhú stranu, ak sa pozriete na vývoj zápasu boli sme blízko k veľkému výsledku."

Fabian Giefer (brankár Fortuny): "Z tohto zápasu by sme si mohli veľa zobrať. Bayern tvoril hru. Samozrejme, že sme mohli druhý gól inkasovať neskôr, ale Bayern má tak veľmi vysokú kvalitou a vytvoril tak veľký tlak, že dokázal pridať aj tretí gól."