Rozhovor Hoeness - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


FC Bayern majstrom.

Keď Heynckes vyletel nahor, vypadli Hoeneßovi slzy.Uli Hoeneß poskytol po zisku 23.titulu rozhovor pre bild.de. Vďaka Sue vám prinášame jeho preklad.

bild.de: Blahoželáme k majstrovskému titulu, pán Hoeneß. Váš celkovo 50.titul s FC Bayern.
Prezident Bayernu Uli Hoeneß (61): " Ďakujem srdečne. Pekné číslo, však? 50 rokov federálnej ligy, 50 titulov.

bild.de:  Ani jeden však nebol tak chabo oslávený ako tento. Trocha zvláštne, však?
Hoeneß: " Tú rýdzu radosť sme síce zo seba nevydali, no napriek tomu tam je. Predstavte si toto: Osem hráčov získalo majstrovský titul po prvý raz. Rátate s tým, že od radosti budú šalieť - no vôbec nie!"

bild.de:  Tak čo si teda môžeme predstaviť?
Hoeneß: "Hráči počúvali v lietadle bláznivú hudbu, možno i trocha tancovali, nepozeral som sa veľmi dozadu. Každému bol ponúknutý pohár šampanského. No myslím si, že nie každý ho aj vypil. My (predseda predstavenstva Rummenigge, finančný riaditeľ Dreesen, člen dozornej rady Hopfner a Hoeneß - pozn. redaktora) sme si  pripili s Juppom Heynckesom.  Ale celkovo som, už pri spiatočnom lete, pozoroval obrovskú sústredenosť, akú ešte nikdy. Takáto nálada panuje v celom klube. Času na oslavy bude ešte dosť."

bild.de: Presnejšie, na čo sa sústredíte?
Hoeneß: "Musíme sa pokúsiť vyhrať všetko! Ale i keď sa tak nestane, určite nepovieme: Tento ligový titul nič nie je. Práve naopak! Rozdiel 20 bodov a všetky tie rekordy, to je predsa výnimočný výkon mužstva a jeho trénerov."

bild.de: Je toto ten najlepší Bayern všetkých čias?
Hoeneß: "Hráme fantastickú sezónu. Ale aby sme to mohli takto mohli nazvať, musíme získať titul v Lige majstrov.

bild.de: Aký podiel má na tom Heynckes?  
Hoeneß: "Práve kvôli Juppovi mám z toho mimoriadnu radosť. Pri scéne, keď ho Basti (Schweinsteiger-pozn.redaktora) vytiahol na ihrisko a hráči ho vyhadzovali do vzduchu, som mal slzy v očiach. Žiaľ som to nevidel na štadióne na živo."

bild.de: Ako sa podaril Heynckesovi dosiahnuť ten obrat, najmä po sklamaniach v minuloročnej  sezóne?
Hoeneß: " Nikdy som nechápal, prečo bol v minulom roku toľko kritizovaný. Siahali sme po troch tituloch. V iných kluboch by svojmu trénerovi za tento výkon odliali sochu zo zlata. Považujem za veľmi obdivuhodné s akou obrovskou sústredenosťou pracoval Jupp po Vianociach. Viacerí sa domnievali, že sa zahrá na "mŕtveho chrobáka" potom, ako bolo po Vianociach jasné, že sme sa dohodli s Guardiolom. Opak bol však pravdou!".

bild.de: Čo znamená tento titul pre Vás osobne?
Hoeneß: "Opätovne sme v Nemecku prevzali prvú pozíciu na štartovacej čiare.  Tie dva minulé roky, keď bol majstrom Dortmund, nás teda poriadne štvali, obzvlášť  prehra 2:5 proti Dortmundu vo finále nemeckého pohára.  Často sme si potom na viacerých horúcich zasadnutiach kládli otázku, či by sme nemali úplne zmeniť naše myslenie. Analyzovali sme - potom sme striasli to ochromenie, prijali rozhodnutia, odhalili slabiny. Z dnešného pohľadu všetko vyšlo. Aj výmena Matthiasa Sammera za Christiana Nerlingera, čo bolo vtedy veľmi tvrdým rozhodnutím."

bild.de: Dortmund sa môže s Bayernom stretnúť ešte i v Lige majstrov. Rozhodujúci duel?
Hoeneß: " Nikdy sme nepovedali, že Dortmund hral zle v tejto sezóne. Ale ich káder nie je dostatočne široký na to, aby mohli (úspešne) tancovať na dvoch, či troch svadbách. Podobne to bolo u nás v minulej sezóne. V súčasnosti, pri správnej rotácii hráčov, čo Jupp dokonale ovláda, nemáme žiadne straty na kvalite hry celého tímu.

bild.de: Dortmund radšej v semifinále alebo vo finále?
Hoeneß: " Ja som veľmi poverčivý! Najprv sa musíme obaja prebojovať ďalej. Pre Dortmund to nebude po výsledku 0:0 v Málage jednoduché a na nás čaká v Turíne veľký útok Talianov. Opýtajte sa ma to znova vo štvrtok..."

bild.de: Sľubujeme.

Zo stránky bild.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist