Devastácia večného mesta - FC Bayern München

Aktuality > Blog > Mario

Devastácia večného mesta.

22/10/2014

Máme za sebou ďalšiu magickú, krásnu noc, tentokrát v najprestížnejšej súťaži sveta, proti súperovi, ktorý sa na mape tejto súťaže objavuje po dlhšej pauze, ale zároveň extra ťažkému súperovi, ktorý má skvelú formu na začiatku sezóny. To je tím z večného mesta, AS Rím. Nebolo to zase až tak dávno, čo sme sa stretli s vlkmi z Ríma. V skupinovej fáze LM 2009/10, teda tej sezóny keď sme dokráčali až k neúspešnému finále proti Interu Miláno, sme doma zvíťazili 2:0 (Müller, Klose), na pôde súpera po dráme nakoniec prehrali 2:3 (2xGomez). Teraz sa už ale veľa zmenilo, v zostavách oboch tímov by sme našli len málo hráčov, ktorí si pamätajú túto konfrontáciu - možno si ešte spomínate na Krafta, Ottla, Pranjiča, Tymoschuka či Altintopa.

Pred zápasom boli veľké očakávania, domáci si trúfali bodovať, no vydržalo im to asi tak 7 minút aj v zápase... ani rímsky gladiátor Totti ešte asi doteraz neverí čo sa na jeho domovskom štadióne stalo. A pri tom tak dobrý začiatok z ich strany, skvelé napádanie, aktivita od úvodných minút, ako keby si naivne mysleli, že dajú rýchly gól a potom to ubetónujú. To si ale loptu vymenili Lahm s Robbenom, medzi ktorými to inak celý zápas fungovalo skvele, a Robben typickým spôsobom zakončil. A hneď bolo zrazu cítiť, kto je na ihrisku pánom. Pekné kombinácie, zakončenia, výmeny hráčov, všetko čo k tomu patrí. V tomto zápase sa presne ukázala skvelá taktika Pepa, ktorú sa snaží presadzovať stále, len niektorí kritici si jednoducha nedajú povedať, a stále hovoria o nudnej tiki-take. Skvelý Götze, neskôr aj Lewandowski pridali ďalšie góly a začalo to pripomínať 8.7.2014 a triumf Nationalelf s kanárikmi, kde to prebiehalo prakticky rovnako. To, že domáci fans vypískali pri každom dotyku Benatiu, sa možno dalo čakať, lebo Maročan sa s Rímom nerozišiel v najlepšom, ale to čo sa dialo na trávniku, neočakával ani najoptimistickejší fanúšik Bayernu. Robben a z penalty aj Müller pridali na polčasových 5:0! Rím bol za 45 minút totálne vygumovaný, zdevastovaný, vyplienený. Ashley Cole, posila z Chelsea, snáď ešte aj teraz nechápe čo s ním Robben stváral, musel si pri ňom pripadať občas ako slimák, alebo ako malý žiačik, a preto bol radšej rýchlo vystriedaný. Videli sme, že ani za stavu 3:0 či 4:0 Pep nebol spokojný, stále rozdával pokyny, na jeho tvári sme nevideli smiech či radosť. Ale tak to má byť. Pep je veľký prefekcionista a ako aj po zápase hovoril, stále je čo zlepšovať a aj včera tam boli nedostatky. Kto vie či cez prestávku došlo k podobnej dohode ako počas spomínaného duelu na MS 2014, kde nemeckí hráči sa rozhodli ušetriť Brazíliu od ešte väčšieho debaklu. Domáci však začali polčas s tým, že chcú skórovať minimálne raz. Zabudli však, že v bráne máme múr, nepriestreľnú stenu. Je až neuveriteľné, ako privádzal Rimanov do zúfalstva, až nakoniec z ofsajdu skóroval Gervinho, kde už Neuer fakt nemal šancu. V tréningovom tempe sme priviedli zápas do konca, samozrejme sme pridali aj nejaké góly ako čerešničku. Striedajúci Ribéry a po dlhej dobe aj Shaqiri skórovali a dali výsledku konečnú podobu. Ak by boli všetky 100% šance v tomto zápase boli premenené, výsledok by bol asi 3:11, takto to skončilo 1:7. Tento zápas vojde do dejín, vyhrať na pôde tak ťažkého súpera takýmto spôsobom, ešte aj teraz premýšľam či som nesníval včera. Máme 9 bodov po tak náčných dueloch, o 2 týždne pokračujeme odvetou s AS, ale už doma. To či uvidíme takú kanonádu, nechcem prognozóvať, ale táto výhra nám dodá ešte viac sebavedomia, a najbližší súperi by sa mali báť. Tešme sa z skvelej výhry, skvelého predstavenie, ale nezabúdajme, že môžu prísť aj horšie časy, a vtedy sa ukáže kto fandí naozaj, a kto fandí len keď sa darí. Einmal Bayern, immer Bayern!

autor: Mario
poznámka redakcie: Za obsah a pôvodnosť článku zodpovedá autor. Text neprešiel jazykovou úpravou.