Rozhovor Tymoshchuk - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2013/2014


Boli to vynikajúce 4 roky.Teraz je zbierka kompletná! S víťazstvom TRIPLE v uplynulej sezóne má Anatoliy Tymoshchuk svoju zbierku trofejí konečne dokončenú. Nemecký majster, víťaz Nemeckého pohára mal tak či tak skôr, pohár UEFA získal tiež skôr so Zenit St. Petersburgom. A teraz je tiež víťazom Ligy majstrov. S Bayernom teda vyhral všetko čo sa vyhrať dalo.

Po 4 rokoch v Mníchove sa pre Tyma uzatvára kapitola FC Bayern. Hoci trénuje 34-ročný Tymo ešte v týchto dňoch s nemeckým rekordmajstrom, predsa smeruje od 1. júla späť do svojho bývalého klubu St. Petersburg. Pred návratom do Ruska si našiel čas aj na rozlúčkový rozhovor pre fcbayern.de.

Preklad vám prinášame vďaka Ondrovi.

Interview s Anatoliym Tymoschukom:

fcbayern.de: Tymo, od stredy bežia tréningy FC Bayern, ty si trénoval posledné dve jednotky spolu s mužstvom: Nepremyslel si si to a nezostaneš predsa v Mníchove?
Anatoliy Tymoshchuk: (smiech) Nie, nie. Moja zmluva so Zenitom Petrohrad je platná od 1. júla a tá s FC Bayern do 30. júna. Takže tu môžem ešte trocha trénovať a dostať sa do kondície, skôr ako pôjdem do Zenitu. Keď má človek šancu ešte si zatrénovať na takej vysokej úrovni, tak to jednoducho musí využiť.

fcbayern.de: Ako sa ti pozdáva nový tréner Pep Guardiola?
Tymoshchuk: Veľmi dobre. Je to veľmi otvorený a slobodný človek, jeho nemčina je už veľmi dobrá, on vysvetľuje všetko po nemecky. Istá je jedna vec, že robí nové veci, iné, každý tréner má samozrejme svoju vlastnú predstavu o tréningu, svoj vlastný štýl. Ja si myslím, že je to veľmi dobrý tréner, ktorý je teraz pri najlepšom mužstve.

fcbayern.de: Ty si hral posledné 4 roky za FC Bayern. Aká ťažká je pre teba rozlúčka?
Tymoshchuk: Ťažká, ale je to tak vždy, tiež na mojich predošlých zastávkach. Takýto prestup je vždy ťažké rozhodnutie, aj pre rodinu. Obzvlášť, keď hráte v takom dobrom mužstve ako je tu v Mníchove, na tejto úrovni a s takými úspechmi ako v tejto sezóne. My máme medzi sebou všetci veľmi dobré vzťahy, budem určite v kontakte s hráčmi. To boli 4 super roky.

fcbayern.de: Aký bol tvoj najkrajší moment v Mníchove?
Tymoshchuk: Bolo ich veľa. Boli to tu vynikajúce 4 roky, s momentmi, na ktoré nikdy nezabudnem. Prvý titul v Bundeslige v roku 2010. TRIPLE v tomto roku to je niečo vynikajúce, predsa to dokázalo len 7 mužstiev. Ale boli to aj iné momenty, mimo futbalu: Moje dcéry sa narodili tu v Mníchove.

fcbayern.de: Čo ti bude najviac chýbať?
Tymoshchuk: To bude tiež viac vecí, ktoré neviem ani spočítať. Mníchov je super mesto, máme vynikajúci štadión a fanúšikov ktorý stoja vždy za nami. Sú pre nás 12. hráčom. Prirodzene spoluhráči, klub. Všetko si to uchovám v srdci.

fcbayern.de: Dal ti klub a mužstvo rozlúčkový darček?
Tymoshchuk: Áno, ale to nie je také dôležité. Dôležité pre mňa boli spoločné momenty, oslavy titulov v tomto roku. Už som sa rozlúčil so svojimi spoluhráčmi a to pre mňa nebolo ľahké. Teraz som ešte tu, máme veľa zábavy a smejeme sa spoločne. K tomu ešte veľa rozhovorov s prezidentom, predstaviteľmi klubu, trénerom - to je viac ako len darček. To si človek nekúpi.

fcbayern.de: Po získaní TRIPLE je to správny moment, a ešte raz, ty máš 34 rokov - spraviť niečo nové?
Tymoshchuk: Áno, ja si myslím, že je to pre mňa posledný prestup. Podpísal som zmluvu na 2 roky. To je mužstvo ktoré mám vo svojom srdci, so Zenitom som vyhral môj prvý európsky titul (Pohár UEFA v sezóne 2007/2008). Keď som odchádzal po 2 a pol rokoch, ľudia mi pripravili neuveriteľnú rozlúčku. Tak veľa ľudí prišlo na letisko, spievali, bol tam ohňostroj. Na to nikdy nezabudnem. Vtedy som povedal: Ak sa vrátim späť do Ruska, tak jedine do St. Petersburg.

fcbayern.de: Boli aj iné ponuky?
Tymoshchuk: Áno, bola tam ešte ponuka od jedného mužstva, ešte k tomu aj z iných európskych líg. Ale pre mňa bolo hneď jasné, že idem do Zenitu. Je to pre mňa tiež niečo nové, vrátiť sa k mužstvu v ktorom som už hral. Ale som veľmi spokojný. Pre mňa je to najlepší klub v ruskej lige, tam sa robí všetko preto, aby sa dosiahli ciele.

fcbayern.de: Zenit je momentálne vicemajster? S tebou a s Andrejom Arshavinom to znamená, že sa vrátia späť dvaja skúsený hráči. To znamená že na nasledujúcu sezónu je určený jasný cieľ, alebo?
Tymoshchuk: To je jasne, že prídeme obaja akoby späť domov. Ja si myslím, že úroveň mužstva v novej sezóne stúpne a spolu chceme doviezť ligový titul späť do St. Petersburgu.

fcbayern.de: Anatoliy, ďakujem za rozhovor a prajem veľa šťastia do budúcna!


Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist