18:30
Signal Iduna Park Dortmund

Borussia Dortmund - FC Bayern

0 : 1 (0 : 1)

Na šláger 27.kolo Bundesligy tradičné "Der Klassiker" nastupujeme na Bielu sobotu v Dortmunde v základnej zostave: Neuer - Benatia, Boateng, Dante - Rafinha, Lahm, Alonso, Schweinsteiger, Bernat - Müller, Lewandowski.

5min – Reus je v dobrej pozícii po prihrávke za obranu v offside.

7min - Müller sa snazí neúspešne prelobovať brankára Weidenfellera.

19min - Schweinsteiger vidí ŽK za faul na Bendera.

21min - Aubameyang vidí ŽK za faul na Schweinsteigera.

28min - Schmelzer vidí ŽK za faul na Rafinhu.

33min - Alonsov priamy kop z dobrej pozície letí vedľa bránky.

36min –  0 : 1 Lewandowski vysúva Müllera, ktorého strelu Weindenfeller vyráža, lopta sa ale odrazí k Lewandowskému, ktorý ju hlavu posiela do prázdnej bránky.

58min - Schweinsteigera strieda Rode.

60min - Reus vo výbornej pozícii trafí iba bočnú sieť našej bránky.

62min - držanie lopty 48%-52% v náš prospech.

67min - domáci dvojnásobne striedajú prichádzajú Kagawa a Ramos a ihrisko opúšťajú Blaszczykowski a Kampl.

69min - Thiago strieda Lahma.

72min - Lewandowského strela je zblokovaná domácim obrancom.

75min - ŽK pre Alonsa za faul na Kagawu.

79min - striedajú obe mužstvá. Domáci Gündogana za Mkhitaryana a naši chlapci Müllera za Götzeho.

88min - Manuel Neuer chytá na bránkovej čiare gólový priamy kop Reusa.

90min - Rode vidí ŽK za faul na Mkhitaryana.

90+4min - hlavný rozhodca odpíska koniec zápasu.

Pep Guardiola: "My sme dnes urobili dôležitý krok a potrebujeme vyhrať v zostávajúcich siedmich zápasoch štyrikrát, aby sme boli šampiónmi. Chceli by sme hrať inak, než sme hrali dnes. Je veľmi ťažké vyhrať v Dortmunde. V druhej polovici sme veľmi dobre bránili, ale nehrali dobre. Chcem zablahoželať mojim hráčom a Dantemu venovať víťazstvo. On hral v poslednej dobe len málo, ale to je pre nás desivé. Bol by som rád, aby som mal 1000 Danteov v mojom tíme. Thiago dlho nehral.  Mal smolu, smolu, znovu a znovu smolu. Teraz je späť. To je pre nás skvelá správa."

Philipp Lahm: "Bolo to blízko do konca. Bránili sme dobre, ale Marco Reus mal šancu z hry. Dnes nám to nešlo príliš dobre, mali sme príliš málo loptu. Dnes to bolo ťažko zarobené víťazstvo. Víťazstvu v Dortmunde je vždy niečo špeciálne."

Jürgen Klopp (tréner BVB): "Prvých desať minút uplynulo úplne v poriadku. Potom sme už neboli tak odhodlaní. Druhá polovica bola v poriadku, ale už sme nemali toľko príležitostí. Celkovo vzaté: Prvých 10 minút 1.polčasu a prvých 10 minút 2.polčasu to nie je dosť na Bayern."

Mats Hummels (Borussia Dortmund kapitán): "Účinnosť dnes robila rozdiel."