Rozhovor van Bommel - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Markom van Bommelom..."S touto kvalitou by sa to malo podariť."


Náš bývalý kapitán a opora našich radov Mark van Bommel poskytol rozhovor pre fcbayern.de. Vďaka Sue vám prinášame jeho preklad.

Štyri  a pol roka obliekal Mark van Bommel dres FC Bayern, dvakrát získal "double" a navyše sa stal aj kapitánom nemeckého rekordéra. V januári 2011 prestúpil do AC Miláno, s ktorým okamžite vyhral Scudetto (titul víťaza talianskej prvej ligy Serie A-pozn.prekladateľa). Predtým však už získal titul doma v Holandsku, v klube PSV Eindhoven, ako aj jeden v Španielsku, s FC Barcelona.
Minulé leto sa tento 35 ročný hráč vrátil späť do Eindhovenu a znova aj v tejto sezóne má veľké šance rozšíriť svoju zbierku trofejí  o ďalší titul. Pred odvetou FC Bayernu v Lige majstrov proti Juventusu v Turíne, sa fcbayern.de opýtal znalca talianov Van Bommela, aké šance na dosiahnutie semifinále pre FCB odhaduje.

Rozhovor s Markom van Bommelom:

fcbayern.de: Ahoj Mark, dlho sme o tebe nepočuli, ako sa ti darí?
Mark van Bommel: "Ďakujem za opýtanie, veľmi dobre. So svojou rodinou žijem opäť neďaleko Maastrichtu a stále sa tu niečo deje. Moje tri deti veľa športujú, ja hrám ešte za Eindhoven. Človek je veľa na cestách a deň veľmi rýchlo ubehne."

fcbayern.de:
V lete si sa po roku a pol v AC Miláno vrátil do PSV. Ako to beží v Eredivisii? (najvyššia holandská futbalová súťaž).
Mark van Bommel: "Päť kôl pred koncom sme na druhom mieste za Ajaxom s rozdielom troch bodov, čo sa týka počtu gólov sme na tom lepšie. A najbližší víkend hráme doma proti Ajaxu. Ale Vitesse Arnheim a Feyenoord sú tiež ešte v hre, Vitesse má rovnaký počet bodov ako my a Feyenord má o bod menej. Je to teda ešte veľmi napínavé, nie tak ako v Bundeslige" (smiech).

fcbayern.de: To je pravda, ostatný víkend sa FC Bayern stal majstrom tak skoro, ako ešte nikdy predtým žiadne iné mužstvo. Ešte teda sleduješ dianie v FCB?
Mark van Bommel: "No jasne! Pre mňa bolo samozrejmosťou, že sa FC Bayern tento rok stane znova majstrom. Takže nebolo tak veľmi prekvapujúce, keď sa v sobotu titul dostavil."

fcbayern.de: Skontaktoval si sa s niekým z Mníchova po získaní titulu?
Mark van Bommel: "Ešte zatiaľ nie. Normálne sa pravidelne kontaktujem s fyzioterapeutmi, s kondičnými trénermi a prirodzene s niektorými hráčmi. Teraz po víťazstve v lige ešte nie, ale ja to určite dobehnem."

fcbayern.de: V stredu sa uskutoční odveta v Lige majstrov proti Juventusu v Turíne. Môže sa ešte niečo po domácom víťazstve 2:0 "pripáliť"?
Mark van Bommel: "No dúfam, že nie. Doma vyhral FC Bayern žiaľ len 2:0. Jeden, dva góly navyše a mohlo byť rozhodnuté, no takto to je ešte trocha otvorené. Zaiste, pritom, ako hrá Bayern v tejto sezóne, by nebolo žiadnym prekvapením, keby postúpil ďalej. No tam hrať, nie je vôbec jednoduché."

fcbayern.de: Čo presne tým myslíš?
Mark van Bommel: " Juventus nehral v Mníchove tak, ako hrať mohol. Normálne vytvárajú obrovský tlak, majú vynikajúce publikum a krásny štadión. Diváci sú blízko pri hracej ploche, budem tam iste výborná atmosféra. Ale nemyslím si, že by sa "bavoráci"  dali týmto ovplyvniť, príp.že by znervózneli. Hrajú úžasne stabilne, sú veľmi skúsení a majú super lavičku. Je možné úplne rovnocenne striedať, ak by bol niektorý hráč unavený alebo by bolo treba niečo zmeniť na taktike."

fcbayern.de: Vychádzaš teda z toho, že  Bayern postúpi do semifinále?
Mark van Bommel: "Absolútne! Juventus hrá vzadu na troch. Keď však máš, tak ako FC Bayern, vpredu dvoch takých krídelných útočníkov, ako sú Robben a Ribéry a k tomu ešte jedného útočníka, hráš vlastne:  jeden na jedného.  A s tou kvalitou, akú má Bayern v strede poľa, ktorá to všetko premostí a použiješ tých troch útočníkov, tak by to malo klapnúť!"

fcbayern.de: Má Bayern šancu dostať sa opäť do finále?
Mark van Bommel: "S týmito hráčmi má Bayern vždy veľkú šancu. V rokoch 2010 a 2012 boli vo finále a v tomto roku majú všetky možnosti."

fcbayern.de: Ty si určite praješ finále medzi Bayernom a Barcelonou, však?
Mark van Bommel: "To by bolo to najlepšie. Aj keď musím priznať, že som viac naklonený Bayernu ako Barcelone."

fcbayern.de: Takže ťa budúci rok uvidíme s Eindhovenom vo finále Ligy majstrov proti FC Bayern?
Mark van Bommel: "Dúfam, že áno. Aj keď, radšej ani nie, Bayern je momentálne na nás príliš veľkým sústom" (smiech).


Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist