Mage Solar Stadion Freiburg

SC Freiburg - FC Bayern

0 : 2 (0 : 1)

Na
dohrávku 14.kola Bundesligy nastupujeme v zostave: Neuer - Martínez, Badstuber, Dante, Lahm - Shaqiri, Alaba - Ribéry, Kroos, Müller - Gomez.

8min - Schusterovu strelu pohodlne chytá Manuel Neuer.
12min -
0 : 1 po Ribéryho strele sa lopta odrazí do ruky Sorga a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú premení Müller aj napriek tomu, že brankár Baumann vystihne smer strely.
16min - Ribéry po rýchlom protiútoku v dobrej pozícii míňa bránku.
18min - Diagne vidí ČK za faul na Shaqiirho, ktorý by inak sám postupoval na bránku. Následný priamy kop Ribéryho chytá Baumann.
42min - Gomez v dobrej pozíci slabo vystrelí a tak domáci branká loptu pohodlne chytá.
45min - po priamom kope Kroosa, hlavičkuje Dante do brvna.

48min - Ribéryho nepresná strela mieri vedľa bránky.
51min - Ribéryho prízemnú strelu vytláča Baumann na roh.
55min - M
üllerova veľmi nepresná strela vedľa bránky.
58min - Gomeza strieda Pizarro.
63min - Kruseho nebezpečnú strelu cez Danteho vyráža perfektným zákrokom Manuel Neuer.
64min - Shaqiriho strieda Tymoshchuk.
72min - Pizarro vnikne do šestnástky, jeho strela ale mieri priamo na domáceho brankára, ktorý ju vyráža.
74min - Neuer vidí ŽK za zdržiavanie hry pri rozohrávke.
75min - Kroosa strieda Rafinha.
79min -
0 : 2 po veľkej chybe domácej obrany sa Tymoshchuk rúti sám na brankára Baumanna. Obíde aj toho a pohodlne do prázdnej bránky zvyšuje skóre.
82min - domáci striedajú. Odchádza Makiadi a prichádza Lais.
89min - ďalšie striedanie v domácom mužstve. Rosenthala strieda Freis.
90min - Neuer chytá strelu Freisa.
90+3min - Ribéry sa rúti sám na Baumanna, otáľa ale so streloiu a tak sa zamotá do vlastných kľučiek. Caligiuri vidí za faul ŽK.

Jupp Heynckes: "Je veľmi ťažké hrať vo Freiburgu. To je dobrý tím. Skomplikovali sme si to sami, mohli sme rozhodnúť oveľa skôr. Manuel Neuer nás za stavu 0 : 1 skvele podržal. Domácim sme toho ale v konečnej fáze veľa nedovolili."

Philipp Lahm: "Jesenná časť vrcholí. To je už veľmi, veľmi dôležité. Stále máme pred sebou niekoľko zápasov a cieľ do zimnej prestávky je rozšíriť vedenie v Bundeslige a postúpiť z prvého miesta v Lige majstrov. Na toto sa teraz musíme zamerať."

Thomas Müller: "Dnes bolo nesmierne dôležité vyhrať. Posledných niekoľko rokov sme tu vždy dostali zabrať. Freiburg je veľmi nepríjemný. Začali sme ale celkom dobre. V poslednej dobe, aj keď sme v presile, napodiv máme viac problémov, než jedenásti proti jedenástim. Sme radi, že sme získali tri body."