Rozhovor Neuer - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Rozhovor s Manuelom Neuerom...Najčastejšie sú to útočníci, ktorí na štadiónoch Bundesligy oslavujú góly pred fanúšikmi. Ale predsa, čo ukázali obrancovia v tejto sezóne, to si zaslúži veľké uznanie. Iba sedem inkasovaných gólov v 18-tich bundesligových stretnutiach - neobyčajné! Prípadné čisté konto na našej strane v zápase so Stuttgartom by prinieslo nový bundesligový rekord.
V poslednej sezóne v tomto čase sme mali inkasovaných gólov takmer 2 krát toľko. V tejto sezóne má podiel na dobrej defenzíve aj Manuel Neuer. Pred zápasom so Stuttgartom (Südgipfel) si našiel muž s číslom 1 čas aj pre fcbayern.de. Tohto roku ešte neprekonaný, Manuel Neuer, rozpráva o defenzívnej sile, aj o jeho osobnom rozvoji v prichádzajúcich týždňoch.

Interview s Manuelom Neuerom:

fcbayern.de: Manuel, ešte si v roku 2013 neinkasoval žiaden gól - ani v prípravnom zápase, ani v zápase v Bundeslige.
Neuer: Áno, je to neobyčajné. Dobré je ak hráme vonku s čistým kontom, najčastejšie to znamená, že zápas vyhráme. A ešte k tomu sa naša ofenzíva trafí skoro vždy. Dúfam, že túto sériu ešte trocha potiahneme.

fcbayern.de: V bundeslige v tejto sezóne ste ťahali loptu z vlastnej siete sedem krát. Je to výborné, nie?
Neuer: Problém je, že sme hrali najprv vonku. Preto musíme zostať pokojní, a musí nám byť jasné, že máme pred sebou ešte dlhú cestu. O prehre môže rozhodnúť aj jeden neštastný kuriózny gól, ako napríklad v zápase doma proti Leverkusenu.

fcbayern.de: Čo vám  ešte chýbalo v zápase proti Fürthu?
Neuer: Nevypracovali sme si veľa 100%-ných šancí. Musí sa to zlepšiť. V každom prípade Fürth hral veľmi defenzívne, sotva tam bola nejaká medzera. Dôležité je ale to, že sme ostali v kľude.

fcbayern.de: Chceli by ste ukázať divákom ešte väčšie predstavenie?
Neuer: Prirodzene je výsledok 5:4 ako napríklad medzi Schalke a Hannoverom pre fanúšika na tribúne napínavé a ponúka veľa zábavy. Ale ja nie som teraz divák, ale futbalista. A presne kvôli tomu sa mi páči aj špinavé víťazstvo. (smiech)

fcbayern.de: Potrebujete ako tím pár týždňov na to, aby ste sa dostali späť do herného tempa?
Neuer: Po príprave je to vždy dobrý pocit. Vie sa, že sme sa pripravovali veľmi dobre  a veľa sme preto spravili. Ale problém je, že ostatné kluby Bundesligy tiež tvrdo pracovali, nikto nezaspal. Preto to trvá tak 2 alebo 3 zápasy, pokiaľ zistíte ako na tom stojíte.

fcbayern.de: Predsa len, aký máš dojem zo seba a zo svojích spoluhráčov?
Neuer: Veľmi pozitívny. My sme mali aj v tomto týždni veľa času na to, aby sme sa mohli pripravovať na ďalší zápas. A aj napriek snehu a zime, boli podmienky na Säbener Straße výborné. Zápas so Stuttgartom môže prísť.

fcbayern.de: Akého súpera očakávaš?
Neuer: VfB hrá túto sezónu veľmi striedavo. Majú veľmi dobré momenty, ale aj momenty ktoré sú slabšie. My musíme zobrať zápas do ruky a nenechať sa prekvapiť.

fcbayern.de: Pripravuješ sa ty ako brankár špeciálne na útočníka ako je Vedad Ibiševič?
Neuer: Nie. Poznám už všetkých útočníkov v Bundeslige. A Vedad Ibisevic nie je v Bundeslige prvý rok, takže viem čo môžem očakávať.

fcbayern.de: Po Stuttgarte príde Mainz, a potom príde na rad Ex-Klub Schalke...
Neuer: To bude definitívne priekopnícky týždeň! Musíme položiť dobrý základný kameň druhého kola a pozdvihnúť kameň istoty a od začiatku na súpera vybehnúť.

fcbayern.de: Poďme osobne k tebe: Matthias Sammer povedal: "Manuel je absolútna osobnosť pre Bayern Mníchov." Inšpirujú ťa tieto slová?
Neuer: Prirodzene to rád počujem. Urobil som v tejto sezóne jeden veľký krok prevzal väčšiu zodpovednosť. Nemôžem sa s tým ale uspokojiť a musím na sebe ďalej tvrdo pracovať.

fcbayern.de: Aký je vzťah medzi tebou a tvojím kolegom Tomom Starkem?
Neuer: My sme jeden tím a pomáhame si navzájom. Tom berie svoju rolu profesionálne a dáva do toho vždy 100%. To ma motivuje, pretože viem, že sa nemôžem dopustiť žiadnej nedbanlivosti.

Zo stránky fcbayern.de preložil Ondro.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist