Ženy majsterkami Nemecka!!! - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Naše ženy majsterkami Nemecka!!!12/05/2015

Hráčky nášho ženského futbalového tímu sa v nedeľu (10/05/2015) stali majsterkami Nemecka. O titul sa bojovalo do posledného kola a posledných minút. Naše dievčatá zdolali SGS ESSEN v pomere 2 : 0 a čakali ešte na výsledok z Frankfurtu. Tam si to rozdali tretí a domáci 1. FFC s obrovským favoritom celej súťaže tímom VfL Wolfsburg. Štyri nasledujúce minúty trvali večnosť. Počas nich mal tréner Thomas Worle pred očami zápas z mája 2001 keď FC Bayern prišiel v Hamburgu v poslednej minúte o titul šampióna. Zápas vo Frankfurte sa ale skončil 1 : 1 a majstrovské oslavy v Mníchove mohli začať. Titul je po takmer 30 rokoch (naposledy v roku 1976) zaručne v správnych rukách. Sezónu odohrali baby bez prehry pri bilancii 17 výhier, 5 remíz, 0 prehier pri skóre 56 : 7.Ohlasy na titul:
Karl-Heinz Rummenigge: "Naše dámy to učinili veľkým. Favoritom boli iste Wolfsburg, Frankfurtu a Postdam. Je to trochu prekvapenie šampionátu. Neprehrali celú sezónu. Super! Nikdy predtým nestalo, aby boli muži a ženy v jeden rok šampiónmi. Máme teraz ako prvý nemecký klub double. Vidím rukopis trénera Thomasa Worla. Môžete vidieť, že to tu dobre funguje."
Thomas Worle (tréner): "Som nemý, proste úplne mimo. Musím urobiť obrovský kompliment môjmu tímu. Dali sme pred sezónou dokopy úplne nový tím a teraz sú neporazeným Nemeckým šampiónom. To, čo urobili, je jednoducho senzačné. Veľmi veľký úspech. Som veľmi, veľmi hrdý. To je šialené. Dnes to bude oprávnene punková noc."
Melanie Behringer: "Je to môj prvý titul, stále tomu nemôžem uveriť."
Vivianne Miedema: "Je to neuveriteľné. Pracovali sme tak tvrdo, ale som len rada. Thomas vytvorila super tím. To bolo rozhodujúcim faktorom v tejto sezóne."
Wolfgang Niersbach (prezident DFB): "Skutočnosť, že nemecký majster mužov a žien pochádza z jedného mesta, je absolútnou novinkou. Pochvala a gratulujem Bayernu Mníchov."
Silvia Neide (trénerka Nemecka): "Víťazstvo je výsledkom neustálej dobrej práce, ktorá sa podľa mňa v Bayern robí. Moja úcta patrí Thomasovi Worlovi, ktorému sa podarilo v posledných rokoch vytvoriť skutočne top tím. Šampionát je veľkým úspechom pre neho a jeho mladý tím."Na titule sa podieľali:
hráčky:
Katja Schroffenegger, Manuela Zinsberger, Tinja-Riikka Korpela, Gina Lewandowski, Caroline Abbé, Katharina Baunach, Nora Holstad, Carina Wenninger, Leonie Maier, Raffaella Manieri, Melanie Behringer, Melanie Leupolz, Vanessa Bürki, Sarah Romert, Dagny Brynjarsdóttir, Jenny Gaugigl, Ricarda Walkling, Viktoria Schnaderbeck, Laura Feiersinger, Vivianne Miedema, Lena Lotzen, Mana Iwabuchi, Katherine Stenge a Eunice Beckmann.
realizačný tím:
Thomas Wörle (tréner), Roman Langer (asistent), Peter Kargus (asistent), Matthias Novak, Simone Schubert, Karin Danner, Andrea Ernst, Ute von Stuckrad, Herman Kandemir, Tanja Wörle a Florian Schießl.

fcbayern.sk srdečne blahoželá k obrovskému úspech a do ďalšej sezóny praje veľa, veľa, veľa šťastia, zdravia a úspechov.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist