20:30
Mercedes-Benz Arena Stuttgart

VfB Stuttgart - FC Bayern

3 : 6 (2 : 2)

Dnes sme v Mercedes-Benz Arena v Stuttgarte odohrali osemfinálové  stretnutie DFB pohára a zároveň posledné stretnutie v tomto kalendárnom roku. Gólová nádielka z posledného bundesligového kola mala pokračovanie. Tentoraz padlo 9 gólov, priebeh stretnutia bol oveľa napínavejší, ale koniec rovnako priaznivý. Zápas sme začali veľmi dobre, keď už v 8.min sme vyhrávali 0 : 2. Súper ale do prestávky 2 gólmi Pogrebnyaka vyrovnal skóre aj šance na postup. Na začiatku druhého polčasu sme šli opäť do vedenia. Stuttgart potom zahodil penaltu, následne ale predsa vyrovnal. Potom sme sa však už do streleckej listiny zapisovali len mi a 3 gólmi sme definitívne zlomili odpor súpera, stanovili konečné skóre a zabezpečili si postup do štvrťfinále Nemeckého pohára. Nastupujeme v zostave Butt - Pranjič, Breno, Tymoshchuk, Lahm - Ottl, van Bommel - Ribéry, Müller, Schweinsteiger - Gomez. V základnej zostave teda predsa nastupujú aj hráči, ktorých štart bol do poslednej chvíle otázny, teda Schweinsteiger a Ottl.

1min - už po 11s skúša Müller šťastie nepresnou strelou.
6min -
0 : 1 Ottl nádherne napriahne z diaľky a jeho krásna strela končí v domácej bránke.
8min -
0 : 2 Lahm vybojuje loptu v strede poľa, prihráva Müllerovi, ten posiela pred bránku prihrávku na Gomeza a Mario aj keď tiesnený, dokáže skórovať.
11min -
Harnikov center zle trafí Boka, následne Tymoshchuk odkopáva loptu na roh.
15min - Pogrebnyakova hlavička vedľa našej bránky.
20min - Pogrebnyak dostáva prihrávku za obranu, ale Butt včas vybehne a loptu chytá.
22min - ŽK pre Boulahrouza za faul na Ottla, z následného priameho kopu mieri Ribéry tesne vedľa.
27min - sme svedkami zaujímavej udalosti, keď na zemi končí hlavný rozhodca Meyer po "faule" Träscha.
30min - po ošetrovaní v 25min to Gomez ešte chvíľu skúša, následne je ale striedaný Klosem.
33min -
1 : 2 Ottl podbehne centrovanú loptu, ktorú posiela hráč hostí pred bránku na Pogrebnyaka a ten strieľa kontaktný gól.
35min - striedajú aj domáci. Kuzmanovič prichádza na ihrisko za Molinara.
38min - Harnik sám pred Buttom triafa loptu iba do nášho brankára.
41min - Cacau dostáva prihrávku za obranu, ale pri lopte je skôr Butt.
45+1min -
2 : 2 v nadstavenom čase 1.polčasu, Tymoshchuk hlavičkuje loptu iba k Pogrebnyakovi, ten sa obtočí okolo brániaceho Brena a nekompromisne triafa loptu do šibenice našej bránky.

50min - Cacau posiela krížnu strelu tesne vedľa bránky.
52min -
2 : 3 Boulahrouz posiela loptu za vlastnú obranu, Delpierre zle odhadne smer lopty a pribiehajúci Klose nás posiela opäť do vedenia.
54min - striedame, kapitána Van Bommela nahradí van Buyten, kapitánsku pásku si berie Lahn.
57min - veľká šanca domácich, van Buyten nestíha za Cacauom, pred ktorým Butt v poslednej chvíli dobrým sklzom odkopáva loptu, tá sa však dostáva k Harnikovi, ktorý triafa brvno našej bránky a odrazenú strelu už chytá do náručia Butt.
58min - Boka vidí žltú kartu za faul na M
üllera.
65min - Pogrebnyakovu slabú hlavičku po centri Boku chytá Butt.
66min - Delpierre vidí ŽK po faule na Kloseho.
67min - Boulahrouz dohráva zbytočne súboj zo Schweinsteigerom, za čo vidí od hlavného rozhodcu po druhej ŽK ČK.
70min - Tymoshchuk vidí ŽK, po následnom priamom kope posiela Delpierre hlavou loptu nad našu bránku.
73min - naša obrana nepochopiteľne prestáva hrať, čo musí riešiť Butt v rohu šestnástky faulom na Cacaua, hlavný rozhodca ukazuje na značku 11m. Butt však svoju chybu napraví, vystihne smer a penaltu Gentnera vyráža.
75min - Kuzmanovičova nepresná strela vedľa našej bránky.
77min -
3 : 3 po rohovom kope Kuzmanoviča najvyššie vyskočí Delpierre a hlavou posiela loptu, navyše tečovanú od chrbta Schweinsteigera, do siete.
81min -
3 : 4 domáci sa dlho z vyrovnania netešia. Schweinsteiger vysúva Ribéryho, ten spätnou prihrávkou nachádza dobre zbiehajúceho Müllera, ktorý si loptu pekne spracuje a prestrelí domáceho brankára Ulreicha pomedzi nohy.
86min -
3 : 5 na Lahmov center nedoskočí Müller, lopta sa však dostáva k Ribérymu, ktorý ju posúva na Kloseho a ten v páde zasunie loptu vedľa brankára Ulreicha.
87min - po faule na M
üllera, ktorý by inak šiel sám na domáceho brankára, vidí Delpierre druhú ŽK, teda ČK.
88min - Tymoshchukova nepresná strela z diaľky a domáce striedanie. Gentnera strieda Bicakcic.
90+2min - Tymoshchukov nepresný strelecký pokus spoza šestnástky.
90+4min -
3 : 6 do tretice Tymoshchuk, tentokrát strelou spoza šestnástky prinúti k "robinzonáde" domáceho brankára. V tej istej minúte po Lahmovom centri dáva Ribéry gól, tentoraz preňho neobvykle hlavou. Nísledne hlavný rozhodca konči dnešné stretnutie.

Po ďalšom divokom zápase na ihrisku Mercedes-Benz Arena v Stuttgarte teda postupujeme do štvrťfinále Nemeckého pohára. V napínavom a vyrovnanejšom zápase ako v nedeľu sme videli asi všetko. 9 gólov, zahodenú penaltu, červené karty ako aj výborné individuálne výkony. Domácich treba pochváliť, že statočne bojovali a nevzdali zápas, aj keď už z 8min prehrávali 0 : 2. Ako to už v takýchto zápasoch býva zvykom nám vedenie viac uškodilo ako pomohlo, našťastie v kľúčových momentoch sa prejavila naša skúsenosť a zápas sme doviedli do víťazného konca. Pochváliť treba najmä Ribéryho, M
üllera a Schweinsteigera, ktorí toho počas celého zápasu na ťažkom teréne veľa nabehali. Nesmieme zabudnúť ani na Butta, ktorý naše mužstvo pri viacerých akciách domácich podržal. Záver kalendárneho roku nás teda zastihol v obdivuhodnej streleckej potencii, keď sme v priebehu 4 dní nasúkali Stuttgartu 11 gólov. Domácemu brankárovi Ulreichovi sa o tomto dvojzápase bude isto ešte dlho snívať. Naši hráči absolvujú ešte zajtra o 11:30 tréning, po ktorom sa po posledných výkonoch isto v dobrej nálade, rozídu za svojimi rodinami sa Vianočné sviatky. Na začiatku nového roku 2011 nás čaká herné sústredenie v Katare. Verme, že nám krátka pauza neuškodí a podarí sa nám udržať súčastnú formu aj do jarnej odvety. Tá sa začína už 15/01/2011 keď sa predstavíme na ihrisku VfL Wolfsburg.