15:30
Coface Arena Mainz

1.FSV Mainz - FC Bayern

0 : 3 (0 : 1)

Na zápas 20.kola Bundesligy v Coface Arena Mainzi nastupujeme v zostave: Neuer - Alaba, Dante, van Buyten, Lahm - Martínez, Schweinsteiger - Ribéry, Kroos, M
üller - Mandžukič.

17min - Parkerova strela asi z 20 metrov tesne míňa našu bránku.
26min - za faul vidí Radoslav Zabavník ŽK.
27min - Nicolai M
üller vidí ŽK.
36min - Malli a Ivanschitz zakombinujú, naša obrana si ale dokáže poradiť.
40min - po rohovom kope Kroosa, Martínez v dobrej pozícii hlavičkuje do rúk brankára Wetkla.
41min -
0 : 1 Kroos na hrudi spracuje loptu a prihrávkou vysúva Müllera, ktorý sa vyhne offsidovej pasci, Zabavníkovmu obrannému zákroku, aj brankárovi Wetklovi a posiela loptu do opustenej bránky.

46min - domáci cez polčas striedajú Malliho za Risseho.
50min -
0 : 2 po nádhernej kombinácii strieľame druhý gól. Alaba vyvezie loptu, aby následne po krásnej súhre s Ribérym a Kroosom svojou prihrávkou našiel na päťke stojaceho Mandžukiča, ktorý pravačkou trafil bližší roh domácej bránky.
57min -
0 : 3 lopta putuje po osi Ribéry, Müller a Lahm. Posledne menovaný posiela, krížny center na Mandžukiča, ktorý hlavou zvyšuje skóre.
61min - domáci striedajú. Odchádza Soto a prichádza Zimling.
72min - s Mandžukičovou strelou asi z 18 metrov asi poradí domáci brankár Wetklo.
74min - Zabavník v dobrej pozícii tesne míňa loptu.
76min - dvojnásobné striedanie v našom mužstve. Z ihriska odchádzajú Ribéry a Mandžukič a prichádzajú Robben a Gomez.
82min - Kroosa strieda Gustavo.
84min - domáci striedajú Parkera za Caligiuriho.
87min - Ivanschitz neúspešne skúša šťastie s priamym voľným kopom z pravého okraja ihriska.
88min - Risse vidí ŽK.

Jupp Heynckes:
"Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas a pripravovali sme sa veľmi usilovne. Ukázali sme, že máme túžbu hrať futbal. Góly boli krásne, aj začiatky tých akcií. Dnes bolo veľmi dôležité vyhrať kvôli smerovaniu nemeckého šampionátu."

Thomas Müller: "Sme potešení, že sme vyhrali ťažký zápas vonku v Mainzi 3 : 0. Ale my vieme, že to bola ťažká práca. V 1.polčase hral Mainz to, čo vie doma: veľmi otravní, veľmi agresívni, presne ako sme očakávali. Vzhľadom k tomu bol gól na 1 : 0 veľmi dôležitý. V 2.polčase sme potom skor strelili gól a potom to už bolo dobré. Tento deň bol celkom dobrý."

Mario Mandžukič: "Čo sme urobili dobre v 1.polčase, bolo, že sme všetci spoločne hrali, bojovali s vedomím, že máme kvalitu. Je dôležité, že hráme jeden za druhého. Myslím si, že práve to nás odlišuje, sme dobrý tím."

Thomas Tuchel (tréner 1.FSV Mainz 05): "V 1. sme hrali veľmi opatrne a starostlivo a mali sme aj šance. Po zvyšok zápasu nám ale bolo jasné, že je to najhorší možný scenár, aký sa mohol stať. Víťazstvo Bayern je úplne zaslúžené."

Andreas Ivanschitz (1.FSV Mainz 05): "V 1.polčase to bol veľmi dobrý zápas z našej strany, mali sme lepšie šance a vynaložili sme veľa úsilia. Proti Bayern, ale musia byť gólové príležitosti čisté. Počas prestávky sme sa nabádali aby sme sa zmobilizovali,a le po 3 : 4 minútach bolo 2 : 0. Bayern hrá veľmi šikovne, veľmi skúsene a sotva sa dostanete do šance. Vzhľadom k tomu je potom ťažké otočiť zápas."

Christian Wetklo (1.FSV Mainz 05): "V 1.polčase sme neboli horší tím. Hrať proti Bayern je ale naozaj ťažké."