Ohlasy médií na finále LM - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2012/2013


Ohlasy európskych médií na finálový zápas
Ligy majstrov.

"Bavoráci v siedmom nebi"


Ohlasy medzinárodnej tlače k víťazstvu v LM.


"Dnes je znova dobrý deň na napísanie histórie" - fanúšikovia FC Bayern pred finále LM proti Borussii Dortmund a svojou záverečnou choreografiou dokázali, že majú vskutku dobrý čuch. Nakoniec premohol nemecký majster a rekordér BVB tesne 2:1 a zaistil si po piaty raz, po rokoch 1974, 1975, 1976 a 2001, najdôležitejšiu trofej v klubovom futbale.

S obrovským rešpektom a absolútnym uznaním a ocenením informovala medzinárodná tlač o mníchovskom triumfe na londýnskom štadióne Wembley. "Robben vyliečil bolesť z roku 2012" stojí v  Daily Mail, "Bayern je cisárom Ligy majstrov", napísal denník Corriere della Sera a Le Parisien priniesol: "Bavoráci na vrchole!"

Preklad vám prinášame vďaka Sue.

Prehľad ohlasov medzinárodnej tlače:

ANGLICKO:
The Times:
"Rockujúci Robben! Gól Holanďana v poslednej minúte zaistil Bayernu titul v LM!"

Daily Mail: "Robben vyliečil bolesť z roku 2012 - Bavoráci si poistili piaty triumf v kráľovskej triede!"

The Guardian: "V noci plnej drámy dal Robben víťazný gól. Smoliar Dortmund zahynul na bojisku s vlajúcimi vlajkami!"

The Independant: "Arjen Robben ako Pán Sebaistý. Svojim víťazným zásahom zabránil Holanďan tretej finálovej porážke Mníchovčanov v sérii."

ŠPANIELSKO:
Sport:
"Bayern Mníchov a Borussia Dortmund postavili futbalu pamätník. Nie je dôležité, kto je víťazom. Zvíťazil futbal. Zvíťazilo Nemecko. Všetci hráči, všetci, mali byť odnesení z ihriska na pleciach."

As: "Robben dal Bayernu piaty titul. Gól tohto Holanďana, ktorý trikrát sám pred bránou protivníka stroskotal, urobil z Mníchova majstra. Borussia bola zo začiatku lepšia, ale potom bola fyzicky prevalcovaná."

La Vanguardia: "Bayern Mníchov a Borussia Dortmund preukázali, že sú v súčasnosti na svetelné roky vzdialení od svojich európskych rivalov, vrátane Barci a Realu Madrid. Vždy vedia zaradiť o jeden rýchlostný stupeň vyššie a sú nezastaviteľní."

El Mundo: "Konečne vyhral Robben svoju Ligu majstrov. Jeho gólom v 89. minúte doviedol Bayern k piatemu titulu."

El País:  "Robben korunoval Bayern. Mužstvo Juppa Heynckesa získalo výhrou nad obdivuhodnou Borussiou svoj piaty titul. S jednou prihrávkou a gólom bol Holanďan hrdinom zápasu."

TALIANSKO:
La Gazzetta dello Sport:
"Robbenov triumf vo Wembley. Aké to šialenstvo! Holanďan potopil Borussiu Dortmund. Bavoráci zahnali finálovú kliatbu z rokov 2010 a 2012. Majstrovské dielo Juppa Heynckesa. Srdečné blahoželanie Guardiolovi. Dostaneš obdivuhodné a oslavované mužstvo, ktoré vyniká na všetkých miestach. Ak dokážeš prekonať deduška Heynckesa, si ozajstným fenoménom!"

Corriere dello Sport: "Finálový zlý sen Bayernu je zažehnaný. V treťom pokuse priniesol Robben pohár domov. Heynckes odovzdáva mužstvo Guardiolovi ako ozajstný kráľ Európy."

Tuttosport: "Holanďan Robben prepisuje svoju históriu finálových porážok nanovo a obdarúva FC Bayern titulom víťaza Ligy majstrov. Bavoráci sú šampiónmi Európy a Robben sa postaral o rozhodnutie. Heynckes prenecháva Guardiolovi ťažké dedičstvo. Nemecká hviezda juhu žiari v Európe jasnejšie ako ostatné. Kloppoví Dortmundčania opúšťali Wembley so vztýčenými hlavami."

Corriere della Sera: "Bayern je cisárom Ligy majstrov. Teraz sa však Hayckes zameriava na "treble". Aká to krásna hra! Nepochybne bola najlepšia zo všetkých doterajších záverečných hier. Dortmundčania vydali zo seba to najlepšie."

La Repubblica: "Najlepší na čelo! Vo Wembley slávil FC Bayern odvetu za porážku z minulého roka a zmocnil sa svojho piateho titulu v Lige majstrov. Silnejšie mužstvo zvíťazilo, teraz uvidíme, ako ho Pepp Guardiola dokáže ešte vylepšiť."

FRANCÚZSKO:
L"Équipe:
"Bavoráci v siedmom nebi. Wembley pripomínalo raj. Franck Ribéry sa podieľal na oboch góloch.  FC Šťastie Mníchov. Robben v 89. minúte využil šancu podarovať Bayernu piate víťazstvo v Lige Majstrov/Európsky pohár víťazov národných líg. Dortmund bol v tomto veľkom finále rovnocenným partnerom."

Le Parisien: "Bavoráci na vrchole! Obrovský je tento Bayern! Prvý polčas bol asi najlepším bezgólovým  polčasom v celej histórii Ligy majstrov."

France Football: "Arjen Robben - udával smer a dával góly - bol najväčším mužom tohto záverečného zápasu. Bayern už nie je zakliaty. Borussia bola síce protivníkom, primerane na výške k úrovni tohto podujatia, no nakoniec sa presadila logika."

RAKÚSKO:
Kurier:
"Šampióni - David Alaba a Bayern slávia úspech v Londýne."

Österreich: "Alaba s Bayernom šampiónom! Bavoráci sú víťazmi Ligy majstrov a David Alaba je novou Superstar."

Kronen Zeitung:
"Alaba napísal kus futbalovej histórie."

ŠVAJČIARSKO:
Blick:
"Robben spasil Bayern! Arjen Robben je po svojom víťaznom zásahu v 89. minúte hrdinom z Wembley!"

HOLANDSKO:
De Telegraaf:
"Robben to dokázal - Robbenova odplata - Arjen Robben zaobstaral Bayernu Mníchov víťazstvo v Lige majstrov. Víťazným gólom spláchol Robben nepríjemnú, trpkú príchuť finále LM z 2010 a 2012 úplne preč!"

AD.nl: "Konečne bude všetko dobre pre Robbena - často mal všetko na dosah, no ustavične bolo niečo zle. Arjenovi Robbenovi sadlo v sobotu večer vo Wembley vlastne všetko. Konečne korunoval svoju kariéru, plnú vrcholov a pádov!"

PORTUGALSKO:
Record:
"Ich osudom bolo víťazstvo! Sezóna ako zo sna mohla viesť len k európskemu titulu!"

A Bola: "Bayern je piaty raz kráľom Európy!"

Público: "Po dvoch chudobných rokoch prišla doba Bayernu."

GRÉCKO:
Goalnews:
"Robben nad všetkými! Holanďan vyhnal démonov minulosti a Bayern, najlepšie mužstvo Ligy majstrov, doviedol k víťazstvu."

To Fos: "Bayern opäť na vrchole! Ribéry a Robben dvakrát počarovali a vyrobili 2:1. Dortmund bojoval dobre a tvrdo."

RUSKO:
Sport Expres:
"Bayern sa korunoval za majstra Európy! Kto sa teraz ešte opováži nazvať Arjena Robbena smoliarom?"

ŠVÉDSKO:
Aftonbladet:
"Na jeden večer sa futbal vrátil ku svojej vlastnej podstate. Presne takto by mali vyzerať veľké finálové zápasy. Dortmund bol lačnejší, no Bayern bol na tom lepšie s dychom."

NÓRSKO:
V.G:
" Málokedy sú tak veľké očakávania pred finále a málokedy sa takýmto spôsobom vyplnia. Čisto nemecká finálová slávnosť vo Wembley sa stala futbalovou drámou v dvoch dejstvách, plnou zápletiek a zvratov. S Arjenom Robbenom v hlavnej úlohe."

Zo stránky fcbayern.de preložila Sue.
Ďakujeme! 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist