Rozhovor Kroos - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2011/2012


Rozhovor s Tonim Kroosom.
Toni Kroos, iba 21-ročný mladík, ktorý má na zatiaľ úspešnej sezóne nášho mužstva veľký podiel, poskytol rozhovor pre klubovú stránku fcbayern.de. Prinášam jeho voľný preklad.

fcbayern.de: Toni, osem domácich víťazstiev v rade, skóre 33:0. Zabávate sa v súčasnej dobe toľko ako nikdy predtým?
Kroos: "Futbal je pre mňa vždy zábava. Ale ak ste úspešný, samozrejme, o to viac. Víťazíme a z veľkej časti hráme veľmi, veľmi dobre, vzhľadom k tomu sa každý v klube zabáva."

fcbayern.de: Vyzerá to v súčasnej dobe tak, že hravo ovládnete súpera najmä v Allianz Aréne...
Kroos: "To nie je celkom tak, to dá oveľa viac práce než si myslíte. Súper nemôže prekvitať, pretože mu to neumožňujeme. Sme veľmi motivovaní do hry a darí sa nám často skoro streliť gól. To uľahčuje hru - hlavne doma. A tak potom prídu aj vysoké víťazstvá."

fcbayern.de: Spomenul ste začiatky zápasov. Proti Herthe (5. minúta), v Neapole, alebo dokonca proti Norimbergu (2. minúta), to boli dokonalé štarty. Ako si vysvetliť tento bleskový úvod?
Kroos: "Chceme hneď ukázať súperovi, že neexistuje nič, aby bol proti nám úspešný. Samozrejme je to vždy trochu šťastie, že prvá strela končí v bráne."

fcbayern.de: Proti Norimbergu bolo v 39 minúte 3-0. Ako ťažké je pre vás udržať koncentráciu celých 90 minút?
Kroos: "Nie je vôbec ťažké. Vždy sme chceli loptu, to potom môže ušetriť sily. No vždy sme koncentrovaní až do konca. "

fcbayern.de:
Tretina sezóny Bundesligy je teraz za vami. Máte náskok štyri body pred druhým Schalke...
Kroos: "Človek si nikdy nemôže byť istý pred sezónou, ako to bude prebiehať. S výnimkou Gladbachu ale môžeme byť veľmi spokojní. Štart bol tak dobrý, ako som dúfal."

fcbayern.de:
Aj pre vás osobne, to vyzerá perfektne. Nastúpili ste v lige na 8 z 11 zápasov od začiatku v Lige majstrov dokonca na všetky 3...
Kroos: "Je to skvelé hrať na takejto úrovni, aj keď sa vo svojich 21 rokoch určite ešte môžem zlepšiť vo všetkých oblastiach. Tréner mi dáva dôveru, a ja ju splatím dobrými výkonmi. Navyše som už dal jeden, dva dôležité góly v Lige majstrov."

fcbayern.de: V Bundeslige ste ale musel odohrať 56 zápasov kým prišiel prvý gól za Bayer. Ako to vysvetlíte?
Kroos: "Na začiatku, odhadom prvých 25 zápasov, bol som len náhradník a potom som hral v defenzíve. To sú dva dôvody. V budúcnosti určite ešte nejaké góly strelím, napriek tomu sa vidím predovšetkým ako pracant a prípravár gólov."

fcbayern.de: Niektorí vaši spoluhráči minulý týždeň v DFB pohári proti Ingolstadtu oddychovali. Vy nie. Nie ste po toľkých "anglických" týždňoch ešte unavený?
Kroos: "Hovoril som pred zápasom s trénerom, ale obaja sme nevideli žiadny problém. Cítim sa dobre a musím v zápasoch pokračovať v získaní skúseností. Iste, hrať každé tri dni je celkom vyčerpávajúce, ale v tejto fáze sezóny by to nemal byť problém, znášam záťaž veľmi dobre."

fcbayern.de: Čaká vás veľmi dôležitý zápas v Lige majstrov proti Neapolu. Prvý zápas skončila pred dvoma týždňami 1-1...
Kroos: "Neapol je veľmi nepríjemný súper, behavý a bojovný. Navyše hrajú systém, ktorý nenájdeme v Bundeslige. V prvom zápase sme hrali slušne, ale niektoré veci sme mohli urobiť lepšie. Teraz ich musíme realizovať hneď."

fcbayern.de: Bude víťazstvo rozhodujúce pre vývoj v skupine?
Kroos: "S desiatimi bodmi by sme boli skoro postupujúcimi. Našu už tak dobrú pozíciu, by sme mali ďalej posilnenú a to je samozrejme náš cieľ!"

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist