Real Madrid - FC Bayern

1 : 0 (1 : 0)

Na prvý semifinálový zápas Ligy majstrov proti
Realu Madrid nastupujeme v zostave: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben, Schweinsteiger, Kroos, Ribéry - Mandžukič.

5min - strela Krooosa trafí Xaviho Alonsa.
14min - Robbenova strela letí tesne vedľa bránky. Schweinsteigerovu hlavičku, po rohovom kope Kroosa, chytá brankár Casillas.
18min - Mandžukič sklepne hlavou loptu pre Schweinsteigera, jeho strela ale trafí Pepeho.
19min -
1 : 0 Coentrao po rýchlom protiútoku prihráva cez 3 obrancov (Boateng, Dante, Alaba) na nikým nekrytého Benzemu a ten nemá problém poslať domácich do vedenia.
20min - Ronaldova hlavička do rúk Manuela Neuera.
23min - di Maríova strela do rúk Manuela Neuera.
25min - Danteho hlavička do rúk brankára domácich.
26min - Ronaldo vo veľkej šanci prestrelí našu bránku.
39min - po prihrávke Ribéryho, zablokuje strelu Robbena vo výbornej pozícii Ramos.
40min - Lahm z veľkého uhla trafí bočnú sieť.
41min - di María vo veľkej šanci prestrelí našu bránku.

47min - Alaba chybuje pri odkope lopty, tá sa dostáva k Ronaldovi, ktorého gólovú strelu vyráža Neuer.
57min - Isco vidí ŽK za úmyselné hranie rukou.
58min - Kroosova strela letí vysoko nad bránku.
62min - Robben zakončí rýchly protiútok slabou strelou.
66min - Rafinhu strieda Martínez.
68min - Ronaldovu strelu vyráža Neuer na roh.
72min - Ribéryho strieda Götze.
73min - Pepeho strieda Varane a Ronalda Bale.
74min - Schweinsteigera strieda Müller.
81min - Müllerova strela letí vedľa bránky. Isca strieda Illarramendi.
84min - Götzeho strelu v obrovskej príležitosti vyráža brankár Casillas.
87min - Baleova strela mieri do bočnej siete.
90+2min - Müller padá v šestnástke, penalta sa ale nepíska.
90+4min - hlavný rozhodca Howard Webb odpíska koniec stretnutia.

Matthias Sammer: "Prehrali sme 0 : 1. To je fakt. Hoci sme mali sme prevahu, neovládli sme výsledok. Som presvedčený, že žiadny tím tu nikdy takto nedominoval na Bernabéu ako Bayern. Musíme ich teraz poraziť v odvete, musíme to nemilosrdne zakončiť, musíme využiť naše publikum. Môžeme to dokázať."

Pep Guardiola: "Bol to ťažký zápas a výsledok nie je uspokojivý. Chceli sme ovládnuť hru s kontrolou nad loptou. Čiastočne sme uspeli. Čo chýbalo bol gól. Madrid hrá takto vždy. Bráni a keď získa loptu, ide do rýchleho protiútoku. Sú tak rýchli, že ich takmer nemôžete zastaviť. Ale ja som veľmi hrdý na svoj tím. Dominovali sme na Bernabéu. Gól chýbal, ale máme pred sebou ešte odvetu. Musíme dať dva alebo tri góly. V odvete musíme využiť aj našich fanúšikov v Allianz aréne."

Philipp Lahm: "Chýbalo trochu šťastia a rozhodujúca útočná akcia. Naozaj sme chceli vyhrať, to ste mohli vidieť viac ako 90 minút. Vedeli sme, že to bude skutočne veľmi defenzívny zápas s rýchlymi protiútokmi. Snažili sme sa im zabrániť. To sa nám postupne podarilo, no v niekoľkých fázach nie. Zbožné želanie by bol určite iný výsledok, ale máme doma všetky možnosti, ako vyhrať s rozdielom dvoch gólov. Idem pozitívne späť do Mníchova. V Allianz Arene je všetko možné. Často sme ukázali, že môžeme otáčať zápasy."

Manuel Neuer: "Skutočné bránili dobre a hrali na protiútoky, že to tak bude sme vedeli dopredu. Očakávame podobnú odvetu. Všetko je ešte možné."

Arjen Robben: "Celkovo musím pochváliť tím. Skúšali sme všetko, hrali a hrali. Niekedy by sme mali hrať trochu rýchlejšie. Je škoda, že sme neskórovali. Išlo o centimetre, rovnako ako pri šanci Maria Götzeho v 2.polčase. Je to dobrý výsledok. Real je nebezpečný, majú toľko kvality. Budeme útočiť na budúci týždeň. Ja zostávam pozitívny, môžeme ísť domov s dôverou."

Thomas Müller: "Real Madrid hrá na vlastnom štadióne 40 metrov pred bránkou a späť. Musíš si to predstaviť. Začali sme dobre. Nakoniec sme ale dostali gól. Myslím, že Realpred nami obrovský rešpekt. Musíme v utorok streliť góly. Máme pred sebou obrovskú úlohu."

Carlo Ancelotti (tréner Realu Madrid): "Bayern začal veľmi dobre, mal veľký tlak. Boli sme trochu plachí. V 2.polčase to bolo lepšie. Sme veľmi šťastní, pretože to nie je ľahké hrať proti Bayernu. Bayern nezmení svoju filozofiu v odvete. Všetko je stále otvorené, všetko je možné. Nikto nevie, čo sa bude diať. Máme len malú výhodu."

Sergio Ramos: "Bol to veľmi intenzívny a je veľmi ťažký zápas. Bayern je vlastne stále veľmi dominantný, ale pracovali sme veľmi dobre v obrane a dovolili sme im málo. Výsledok je pre nás veľmi uspokojujúci. Môžeme byť spokojní s prácou celého tímu. Sme radi, že sme boli schopní dosiahnuť tento výsledok. Výsledkom je, ale nemôžme si byť istí. Potrebujeme budúci týždeň lepší výkon."