11/03/2014
20:45

FC Bayern - Arsenal FC

1 : 1 (0 : 0)

Na odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Arsenalu nastupujeme v zostave:
Neuer - Lahm, Martínez, Dante, Alaba - Schweinsteiger, Thiago - Robben, Götze, Ribéry - Mandžukič.

3min - strelu Schweinsteigera chytá brankár Fabianski.
8min - Dante vidí ŽK za faul na
Oxlade-Chamberlaina a tak si v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov nezahrá.
20min - Ribéryho center netrafí Robben z prvej dobre a tak končí lopta vedľa bránky.
26min - Podolski vidí ŽK za odkop lopty po odpískaní.
27min - po priamom kope Robbena dáva Martínez gól, ktorý ale pre offside správne neplatí.
29min - ŽK pre Artetu po faule na Thiaga.
31min - Giroudovu strelu chytá Manuel Neuer.
39min - po centri Götzeho letí Mandžukičova hlavička tesne nad bránku.
45min - Götzeho strelu chytá brankár Fabianski.

46min - Özila strieda Rosický.
51min - Robben padá v šestnástke po kontakte s obrancom hostí, penalta sa ale nepíska.
54min -
1 : 0 Ribéry prihráva pred bránku osamotenému Schweinsteigerovi a ten pohodlne posiela loptu do bránky.
57min -
1 : 1 Podolski pristrčí Lahma, ktorý padá na zem, hlavný rozhodca ale nepíska faul a nechá pokračovať v hre a tak Podolski z uhla strelou pod brvno zrovnáva skóre.
58min - strelu
Oxlade-Chamberlaina spoza šestnástky chytá Manuel Neuer.
59min - Gözteho strieda Kroos.
64min - Schweinsteigerova strela končí vedľa bránky.
68min - po zlom odkope Manuela Neuera sa do šance dostáva Rosický, pred ním ale loptu do bezpečia na roh odkopáva Martínez.
76min - Robbenovu strelu z hranice šestnástky chytá brankár hostí.
77min - hostia striedajú Artetu za Gnabryho.
79min - črtajúcu sa šancu Podolskeho zastaví za cenu ŽK Martínez.
80min - po centri Lahma hlavičkuje Mandžukič iba do Mertesackera.
82min - Vermaelen vidí ŽK po faule na Ribéryho.
84min - striedajú obe mužstvá. Hostia
Oxlade-Chamberlaina za Flaminiho a naši Ribéryho za Müllera.
89min - Giroudova strela letí vysoko nad našu bránku.
90min - Robbenov center na Mandžukiča chytá brankár hostí.
90+1min - Robben padá v šestnástke po faule Koscielneho a hlavný rozhodca odpíska penaltu. Tú ale Müller posiela iba do nôh brankára Fabianského, následne ju Fabianski boxuje do bezpečia a navyše je dobiehajúcemu Müllerovi odpískaný faul na brankára hostí.

Pep Guardiola: "Hrali sme veľmi inteligentne. Chceli sme, ubrániť kontry Arsenalu a chceli sme kontrolovať hru. V 1.polčase sme im dovolili len jednu šancu. Urobili sme to dobre. Po 1 : 1 sme mali po dobu 15 minút niekoľko problémov, ale nie veľkých. Sme spokojní, všetko je dobré."

Philipp Lahm: "Odohrali sme veľmi dobrý 1.polčas, kontrolovali sme hru a neponúkali súperovi žiadne šance. Hrali sme proti veľmi dobrému tímu. Ale my sme naozaj vešmi dobre pracovali v prvej etape. V 2.polčase sme robili príliš veľa chýb. Čím dlhšie hra trvala, tým bližšie cieľu sme boli. Dôležitý potom je aj priebeh času."

Bastian Schweinsteiger: "Snažili sme sa, nedostať pod tlak a útoky. Arsenal sa s mnohými hráčmi snažil uzavrieť priestor. Dostali sme potom na krídle relatívne dosť miesta. Dokázali sme streliť aj gól. V Lige majstrov proti takému tímu, nemôžete dominovať 90 minút."

Manuel Neuer: "Tím Arsenalu je hravý, bojovný a plný vôle. Pretože sme premýšľali o výsledku v minulom roku, museli sme byť ostražitý. Od 80.minúty som už tušil, že to bude dobré."

Arséne Wenger (tréner Arsenalu): "Stratili sme tieto zápasy už doma. Dnes sme si mali vytvoriť aj viac šancí ako v záverečných 20 minútach. Je smutné, že sme to nezvládli."

Lukas Podolski (Arsenal FC): "Ak máte dohnať 0 : 2 proti jednému z najlepších tímov, je to vždy ťažké. Potrebovali by sme si vytvoriť viac príležitostí. Druhým gólom v prvom zápase nás trochu zabil. Teraz sa musíme sústrediť na Premier League a pohár."