Prečo nedostane FC Bayern 5. hviezdu? - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2014/2015

Prečo nedostane FC Bayern 5. hviezdu?30/04/2015

Pri ohlásení majstrovského titulu som použil slová:

Deutsche Meister, Deutsche Meister, Deutsche Meister FCB!!! Na svoje konto sme si pripísali 25 nemecký titul!!! Došívajte piatu hviezdičku!!!

Ono to ale žiaľ nie je celkom pravda, na čo ma na facebooku upozornil pozorný fanúšik Jozef Dodo Rovňan (ďakujem!) a tak sa po zistení skutočností (a vďaka prekladu od Sue), ospravedlňujem za mylnú informáciu a uvediem veci na pravú mieru:

25 x sme sa stal nemeckým majstrom, to je fakt. Napriek tomu nedostaneme za toto jubileum žiadnu hviezdu. Nemecká futbalová federácia dáva normálne za tri tituly jednu hviezdu, za päť druhú, za desať titulov – tretiu a pri dvadsiatich tituloch dáva hviezdu štvrtú. Ale piatu hviezdu za 25 majstrovských titulov predsa len nie.

Má to dva dôvody:
1. po prvé, FC Bayern vyhral jeden zo svojich 25 titulov ešte pred založením/vznikom Bundesligy v roku 1963 (a to v sezóne 1931/1932).
2. po druhé, DFB vôbec nedáva (neudeľuje, neplánuje) päť hviezd (piatu hviezdu). Bayern má teda už teraz najvyšší možný počet hviezd vôbec.

Vo väčšine ostatných európskych krajín dávajú futbalové zväzy prvú hviezdu zväčša až po zisku 10 titulov, po 20-tich – druhú atď. Toto pravidlo platí napríklad v Belgicku, Francúzsku, Taliansku, alebo aj v Holandsku. V Turecku je prvá hviezda po 5 tituloch. V Anglicku, Španielsku a Chorvátsku sa napríklad vôbec žiadne hviezdy neudeľujú.

Maťaš

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist