18:30
Bruchwegstadion Mainz

1.FSV Mainz 05 - FC Bayern

1 : 3 (0 : 1)

V 23. kole Bundesligy sme odohrali zápas na Bruchwegstadion v Mainzi. Po dobrom výkone si vezieme domov 3 body po víťazstve 1 : 3. Zápas sme mali od začiatku pevne vo svojich rukách a po polčasových 0-1, sme po prestávke pridali ďalšie 2 góly. Domácim sa podarilo skorigovať výsledok až tesne pred koncom stretnutia. Poďme ale pekne po poriadku. Nastupujeme v zostave: Kraft - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Gustavo - Pranjič, Schweinsteiger - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

6min - Schweinsteiger posiela dlhý center na Robbena, ten prihrávkou hľadá Gomeza, ale toho dobre prikryje domáca obrana.
8min - Po faule na Ribéryho, sám Franck rozohráva PK, domáci brankár Müller loptu iba vyráža na RK.
9min -
0 : 1 Ribéry RK rozohráva, narazí si loptu s Pranjičom a posiela center do šestnástky na Robbena. Jeho hlavička nachádza pred bránou dobre postaveného Schweinsteigera a ten netradične hlavou otvára skóre stretnutia.
10min - Robben nachádza v dobrej pozícii Müllera, ale ten bránku Mainzu vysoko prestrelí.
16min - Fuchs vidí ŽK po škaredom faule na Ribéryho.
17min - Gomez ohrozí domácu bránku, ale hlavný rozhodca mu odpíska útočný faul.
22min - na domácim obrancom zrazenú strelu Müllera sa už bezmocne pozerá aj domáci brankár Müller, lopta ale končí tesne vedľa bránky domácich.
24min - Lahm tvrdou strelou zostrelí iba domáceho obrancu.
25min - po nedorozumení v našej obrane sa do dobrej pozície dostáva Sliskovic, loptu si ale príliš predkopne a tak je pri nej skôr Thomas Kraft, ktorého Sliskovic v páde zasiahne a tak musí byť Kraft ošetrovaný.
27min - v dobrej šanci sa ocitá Schürrle, ale jeho lob končí tesne vedľa našej bránky.
30min - PK Schürrleho boxuje Kraft do bezpečia. V tej istej minúte vidí Badstuber ŽK po faule na Allaguiho a následný PK Fuchsa letí nad našu bránku.
32min - strela Allaguiho z otočky končí nad bránou Krafta.
38min - Schweinsteigerovu strelu z diaľky vytláča brankár Müller na roh.
42min - v obrovskej šanci sa ocitá opäť Schürrle, Kraft vyťahuje zázračný zákrok.
44min - strelu Risseho zblokuje Pranjič.
45min - nadstavený čas 1.polčasu je 1min.  Po jej uplynutí hlavný rozhodca končí 1.polčas.

46min - zranenie Krafta z 25min je zrejme vážnejšie, lebo ho v polčasovej prestávke strieda Butt.
48min - Robben z PK posiela center na Schweinsteigera , ten ho iba jemne tečuje, ale domáci brankár Müller reflexívne zachraňuje.
50min -
0 : 2 pri rýchlom protiútoku z našej polovice putuje lopta po osi Schweinsteiger-Gomez- Robben. Posledne menovaný prehodí loptu na Müllera, ktorého nedokáže prikryť Zabavník a tak Müller zvyšuje na rozdiel 2 gólov.
52min - Po Robbenovej prihrávke mieri Gomezova strela nad bránku.
54min - Ribéryho strelu domáci brankár iba vyráža pred seba, ale ani Müller ani Gomez ju nedokážu dopraviť do bránky.
55min - striedanie v mužstve domácich. Sliskovica strieda Holtby.
58min - Holtby vidí ŽK po faule na Ribéryho.
60min - Gomezovi dnes asi nie je súdené skórovať, už prekonaného domáceho brankára zachráni po jeho strele tyč.
63min - Caligiuriho strieda Soto.
64min - striedanie aj v našom mužstve. Badstubera strieda navrátilec po zranení Kroos.
67min - Butt ukazuje, že ako náhradník nezabudol nič zo svojho brankárskeho umenia a vyťahuje krásny zákrok po nebezpečnej prízemnej strele Risseho.
71min - Robben vysúva prihrávkou za obranu Kroosa, ten triafa iba domáceho brankára.
73min - po centri Risseho triafa Schürrle loptu vysoko nad bránku Butta.
77min -
0 : 3 tak predsa sa dnes dočkal aj Mario Gomez. Ten po rýchlej akcii Ribéryho a finálnej prihrávke Müllera,  strieľa svoj 18 tohto-sezónny gól a zvyšuje skóre na 0 : 3.
80min - Müllera strieda Breno.
82min -Po Robbenovom prenesení hry, hľadá už v dobrej streleckej pozícii postavený Ribéry ešte lepšie postaveného Gomeza, jeho zámer však vystihne domáca obrana.
84min -
1 : 3 po Fuchsovom centri sa cez Pranjiča hlavou presadí Allagui a upravuje skóre.
85min - posledné striedanie domácich. Odchádza Polanski, prichádza Fathi.
90min - hlavný rozhodca po nadstavených 2min, končí dnešné stretnutie.

Zápas sme teda bez väčších problémov zvládli. Čakal som, že domáci budú klásť väčší odpor, ale nestalo sa tak. Začiatok stretnutia sme úplne ovládli, čoho vyjadrením bol aj gól Schweinsteigera v 9min. Domáci zaskočení rýchlym gólom ohrozili našu bránku prvý krát až v 25min. Práve pri ich prvej šanci sa zranil brankár Kraft, ktorý síce pokračoval v hre, ale cez polčas ho musel vystriedať Butt. V 2.polčase sme hru kontrolovali a gólom Gomeza sme zvýšili skóre na 0 : 3. Domácim sa podarilo výsledok už iba skorigovať. Za muža zápasu si dovolím vyhlásiť opäť Arjena Robbena, ktorý bol pri všetkých dôležitých momentoch stretnutia a väčšina akcií išla cez neho. Je na ňom v posledných zápasoch naozaj vidieť, že si futbal užíva. Dobrý výkon ale podalo celé mužstvo. V domácom drese vynikal najmä Schürrle, ktorý predviedol niekoľko pekných akcií. Čo je ale po dnešnom zápase najdôležitejšie, je to, že sme si opäť trochu zdvihli sebavedomie pred doležitým stredajším osemfinálovým zápasom Ligy majstrov, ktorý odohráme na štadióne Giuseppe Meazzu v Miláne s Interom. Verím, že ak sa nám podarí zopakovať dnešný kolektívny výkon, tak do osemfinálovej odvety Ligy majstrov na našom domácom štadióne pojdeme s dobrým výsledkom a dobrou východiskovou pozíciou.