Prichádza Douglas Costa - FC Bayern München

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktuality > Novinky > 2015/2016


Prichádza Douglas Costa.
01/07/2015

Druhou letnou posilou sa stal brazilec Douglas Costa, ktorý k nám prichádza zo 
Shakhtaru Donetsk. 24-ročný útočník dnes podpísal s naším klubom zmluvu na 5 rokov do 30. júna 2020. Podľa dostupných informácií nás vyšiel na 30 miliónov eur. Obe strany sa ale rozhodli nezverejňovať podmienky prestupu.


Jan-Christian Dreesen: "Sme veľmi radi, že sme boli schopní získať Douglasa Costu. Jeho päťročný kontrakt do roku 2020 tiež ukazuje, že s ním počítame do budúcna. Prajeme mu, aby sa rýchlo udomácnil tu v Mníchove a bol podporou pre náš tím."


Matthias Sammer: "Douglas Costa je pre náš tím dobrou voľbou. Má veľké technické zručnosti, silnú ľavú nohu a je veľmi, veľmi rýchly. Rozhodol sa pokračovať vo svojej kariére v Bayerne a my ho budeme ho podporovať v každom ohľade."


Douglas Costa: "Pre mňa sa dnes splnil sen. Som hrdý na to, že teraz budem hrať za Bayern, v ktorom už bolo toľko slávnych brazílskych hráčov. Teším sa na skvelý tím a budem robiť všetko pre splnenie očakávaní. 


Vzhľadom k tomu, že sa Douglas zúčastnil na Copa America, dostane od trénera Pepa Guardiolu mimoriadne voľno a k tímu sa pripojí 11. júla.
Vizitka:

celé meno:
 
Douglas Costa de Souza
dátum narodenia: 
14. september 1990
miesto narodenia: 
Sapucaia do Sul, Brazília
národnosť: brazílska
výška: 170 cm
váha: 
pozícia: útočník
mládežnícka kariéra: 
Novo Hamburgo (2001-2002), Grêmio (2002-2008)

seniorská kariéra: Grêmio (2008-2010, 28 zápasov, 2 góly), Shakhtar Donetsk (2010-2015, 140 zápasov, 29 gólov)

reprezentačná kariéra: Brazília U20 (2009, 12 zápasov, 4 góly), Brazília (9 zápasov, 1 gól)


Douglas Costa poskytol po podpise zmluvy rozhovor pre fcbayern.de. Prinášame jeho voľný preklad:


fcbayern.de: Douglas Costa, vitaj v Mníchove! Aké sú Tvoje prvé dojmy z FC Bayern a najmä ako sa Ti páči brazílske počasie, ktoré sme objednali pre Teba?

Douglas Costa: "Som veľmi veľmi šťastný, že som tu a môžem nosiť tento dres. Cítim sa tu veľmi dobre a tunajšie teplo mi pomáha pri aklimatizácii. Všetko je perfektné! "

fcbayern.de: Dnes si podpísal zmluvu na 5 rokov. Môžeš povedať niečo o tom ako prebiehali rokovania s Bayernom? Kedy Ťa kontaktovali a čo sa dialo posledné dni a týždne? 
Douglas Costa: "Som potešený, že budem nosiť tento dres nasledujúcich päť rokov. Rokovania začali, keď FC Bayern prejavil záujem. Nevedel som sa dočkať, kedy si konečne oblečiem tento dres. A teraz dúfam, že budem schopný splniť očakávania kladené na mňa".

fcbayern.de: Pre veľa fanúšikov Bayernu si známy už zo vzájomných zápasov proti Šachťoru Doneck. Povedz nám niečo o tom, čo robíš vo svojom voľnom čase.
Douglas Costa: "Najradšej trávim čas v súkromí so svojou rodinou, inak sa všetko v mojom živote točí okolo futbalu. Trénujem aj súkromne, mimo oficiálnych tréningov".

fcbayern.de: Existujú nejaké špecifické ciele, ktoré by si chcel dosiahnuť s Bayernom?
Douglas Costa: "Hneď ako si oblečiete tento dres, chcete samozrejme vyhrávať tituly. Nechcem si vyberať medzi nemeckým tiulom, nemeckým pohárom alebo Ligou majstrov. Najradšej by som ich vyhral všetky".

fcbayern.de: Kedy začneš trénovať s tímom? Len nedávno si dohral na Copa America, takže pôjdeš teraz na dovolenku?
Douglas Costa: "K tímu sa konečne pripojím 11. júla. Už teraz som ale nedočkavý a teším sa kedy budem trénovať spolu s ostatnými ".

fcbayern.de: Vďaka za rozhovor a ešte raz vitaj v Mníchove! Nádhernú dovolenku a veľa úspechov v Bayerne.


fcbayern.sk praje Douglasovi v našom mužstve veľa, veľa šťastia, zdravia a úspechov.

Vitaj Douglas vo veľkej rodine FC Bayern!!!


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist